Купувам макри и пръчки>>

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Правят се от дуралуминий>обикновения алумин е мек.после се шлайфат и стават като от магазина само че по здрави щот не се пести материал.
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Е баси маниака си... :shock:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Зелените са малко по-стара "версия". Иначе са си яки като по-новите. Дръжката име е бяла, порцеланова. Преди имах такива макари /от кафявите де/, ама ги продадох.

Сега за алуминиевите сопи. Не разбирам, щом ще правиш яки комплекти, що намесваш тия скапани пръчки?! Няма алуминиева руска пръчка, дето да е по-здрава от фибростъклената. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Аз знам че се кривят и са имам 2 за по лек риболов до 7-8 кила от лодка понеже са 1.90 а на третата и земах само върха и го сложих на една стоманена тръбна сопа понеже тя е прекалено твърда (може да дръпне човек) обаче върха треа да е мек за да поема резките движения на рибището и за тва и го сложих тоя от руската леко скъсен.Сопата става дълга 2.60 и ще и надена един мултипликатор пенн са на 29 март сестра ми ше го донесе от щатите и като я завърша ще я снимам и ще ти я покажа>>гледах шекспира за лодка но са сичките с пласмасови държачи и са късички >яките сопи>,а по дългите пък са кухи и не ми вдъхват доверие и реших да направя комбинация от стомана и алуминиий.....та така :)а бе знимавам се с простотии общо взето:)Мъча се да напраа нещо за вечни времена:)
Така като чета насам на там и ти майсторе май си на тема истинско и вечно:)
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Samuil написа:Е баси маниака си... :shock:
Верно е маниак, но на тези макари единственото слабо нещо им е шпулата и ако е намерил начин да я прави от метал... :shock: От друга страна те отвътре са празни, един червяк и едно колело - кво да им се чупи. :lol:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Единият вариант на Реле-тата се правеше не с керамична, ами с някаква много мека ролка, която при "добро" :twisted: стечение на обстоятелствата се нарязва за два-три излета. Та, това е другото по-слабо място, макар и не на всички модели.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Жица аз имам такава зелена пръчка ама съм загубил гайката за захващане на секциите та ако можеш да си направиш направо ти я подарявам - ама ще трябва да изчакаш 1-2 седмици че сопата е на село пък аз не знам кога ще си ходя. Пиши дали я искаш за да знам като ида да ти я нося ли.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”