Въпрос към PIKE питане за макара тика TACTFUL TK

Който има въпроси за online магазина на Fishing Mania, търси препоръка или съвет за такъми, може да ги пусне тук. Отговорите идват!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Мисля, че не съм е виждал тази макара в склада на вносителите, ще проверя днес за всеки случай и ще пиша пак.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Няма я колега, проверих днес, досега не са внасяли от този модел.

Не я намирам и в каталозите, намирам я само в някои немски сайтове.
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

колега ако мислиш да я ползваш за тежък шарански риболов не е удачен избор,но иначе на външен вид го докарали.
antoniomorello
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 16:08

TACTFUL TK

Мнение от antoniomorello »

SCEPTER GX по добре ли е??? Тиката я има само в този сайт и нямам повече информация за нея.Ако можеш да ми помогнеш ще съм ти много благодарен
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Re: TACTFUL TK

Мнение от Васил »

antoniomorello написа:SCEPTER GX по добре ли е??? Тиката я има само в този сайт и нямам повече информация за нея.Ако можеш да ми помогнеш ще съм ти много благодарен
===============================================
Макарата си е отлична в този ценов клас . Купвай и нема да съжаляваш
===============================
www.hristocarp.com
===============================
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Re: TACTFUL TK

Мнение от калоян митев »

antoniomorello написа:SCEPTER GX по добре ли е??? Тиката я има само в този сайт и нямам повече информация за нея.Ако можеш да ми помогнеш ще съм ти много благодарен
ДА,ще ти кажа моето мнение свързано с тика-за сега тези са им най добрите макари.За платен водоем е по добре 3.3:1,а за не платени такива 4.1:1.Ако сега си купуваш първите по хубави макари вземи си 4.1:1 с по една резервна шпула №5 и другото което искам да ти споделя 2 броя въдици на стойката ще ти е по удобно в началото и можеш така да вложиш малко повечко пари във избора на въдици.Това за начало ти е добре,после ще разбереш какво ти е нужно.Успех
antoniomorello
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 16:08

Мнение от antoniomorello »

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7101 Става въпрос за тази пръчка и на нея една от двете макари на ТИКА TK 10 000 предавателно число 5,2 725гр лагери 9 + 1 вместимост 260 - 0,50 * алуминиево тяло
* 9 броя неръждаеми стоманени RRB лагера
* анти реверс система
* червячна предавка
* кована алуминиева шпула за далечно замятане
* непромокаема аванс система
* балансиран анти туист ротор
* anti-twist power ролка
* CNC алуминиева дръжка
* резервна алуминиева шпула
И другата Scepter GX 10 000 предавателно число 5,2 670гр. лагери 7 + 1 вместимост 260 - 0,50 * алуминиево тяло
* 7 броя устойчиви на солена вода неръждаеми RRB лагери
* анти реверс система
* алуминиева шпула за далечни замятания
* балансиран anti-twist ротор
* anti-twist power ролки
* алуминиева дръжка
* резервна алуминиева шпула
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

не ти трябва макара с 5.2:1 оборота не си на спининг ,а на тежък шарански риболов.За въдицата Тика на 3.60м е добре ,но на тази дължина по и подхожда 3 лб ,а не 3.5,но трябва да я видиш на живо ,че има разлика при производителите ,тука 3.5 може да отговаря на 3 лб ,но това се разбира само на живо.С върхова акция ли е или действа с цялата си дължина-това е важно за твоят кеф при борбата ти с рибата.Казвам ти все тънки неща ,които ще ги откриеш по късно в риболова и ми се иска да не правиш грешка купува и продава веднага.Но ти си решаваш.Иначе за това което си се спрял като тъкъми за начало е много добре от тук на горе са само шимано и дайва и въдици от 450лв на горе.Такъмите са важни ,но монтажа е още по важен където е стръвта.Успех.
antoniomorello
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 16:08

Мнение от antoniomorello »

Благодаря за помоща на Калоян Митев
Публикувай отговор

Обратно към “Fishing Mania Shop”