Избор на пръчка и макара

Който има въпроси за online магазина на Fishing Mania, търси препоръка или съвет за такъми, може да ги пусне тук. Отговорите идват!
cubezero
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 20:32

Избор на пръчка и макара

Мнение от cubezero »

Здравеите ентусиасти,изчетох доста материал относно избора на такъми,може да се каже,че съм новак(е ходил съм 10-на пъти на риболов) с любителски средства,но вече съм решен да се захвана по-сериозно с нещата,та имам бюджет около 100 лв. за прът и 100 лв. за макара,ходя предимно по язовири за шаранови риби,ако е възможно бихте ли ме посъветвали каква марка и модел да са такъмите ми,знам само,че пръта трябва да е на 3 части (около 3,6м) иначе не се събира в колата,неискам да е разтягащ се(спининг).На кои марки си заслужава да си дам парите?
Благодаря. :?
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на пръчка и макара

Мнение от Toni78 »

Каква пръчка и макара ти трябват : за плувка или за дъно ?
cubezero
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 20:32

Re: Избор на пръчка и макара

Мнение от cubezero »

Забравих да отбележа,по една и за двете,като бюджета е по около 200 лв за комплект!
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на пръчка и макара

Мнение от Toni78 »

Ами колега за дънния риболов с 1 вудица незнам как ще минеш.Обикновенно се взимат по 3 или 4 и е добре вси4ко да ти е еднакво/имам предвид едни и същи пръчки и едни и същи макари по модел и размер/Що се отнася до дължината на пръчките обикновенно са по 3,60 или 3,90 м. и са двуколенни.После ще ти трябва род под,сигнализатори и куп други неща,та общо взето с този бюджет нямяш никакъв шанс да стане.
:arrow: По добре си вземи един фидер.
Що се отнася до мач риболова.... там имаш шанс.Мач пръчките са предимно на 3 части и няма да имаш проблем с транспортирането им.Добър размер е 3,90 или 4,20 има разбира се и на 4,50м.За стотина лв. мисля че ще намериш нещо прилично като за начинаещ.Доста прилична макара за този бюджет според мен е Shimano Exage 3000S MHRC DH.От нея със сигурност ще останеш доволен.Другия варянт е да търсиш нещо втора ръка. :wink:
Успех
Публикувай отговор

Обратно към “Fishing Mania Shop”