кратко Спиране
Привет,
Тази вечер след 23:30 ч. ще трябва да рестартирам машината след системен ъпдейт + оптимизиране на дб-то. Което налага да спра форума за малко, няма да е повече от 15-20 мин.
Благодаря за разбирането.

Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Който има въпроси за online магазина на Fishing Mania, търси препоръка или съвет за такъми, може да ги пусне тук. Отговорите идват!
Отговори
eddy
Регистриран: чет мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 1 път

Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от eddy » пет мар 30, 2012 22:46

Здравейте,
на скоро ми подариха разни такъми или по-точно въдица D.A.M. DevilStick Spin 20, 2.10 м., акция 5 - 20
Изображение
с макара SPRO Necton TLC 4000 420
Изображение
и влакно Gamakatsu G-line Topcaster Fluo I 0.18 мм..
Изображение
Интересно ми е какво мислите за тях, от малкото информация която намерих за въдицата разбрах, че може би е под средното ниво, а за макарата нищо не знам? Мисля в неделя да им направя "сефтето" на някой водоем около София или по-специално - Искър, Панчарево или баластриерата на Чепинци, може и вие да ми предложите място, но да не е платено и да не е по-далеч от колкото е яз. Искър. До сега единствения ми опит в риболова е бил с пръчки за 10 лв. и в 80% от случаите капо, докато ако закача стръв на някой друг и му метна въдицата се скъсва да вади, най-трагикомичното е, че дори и да оставя въдицата и да се занимавам с нещо друго рибата се самозасича и пак не я ловя, а просто я вадя от водата, което е също много рядко. Както и да е дано ми провърви със спининга. :D Колкото до примамки четох разни неща в секцията за спининга и утре мисля да се разходя и да си напазарувам някоя и друга. Разбрах само че е желателно тежестта им да е в акцията на въдицата за да не я счупя, от прекалено силно замахване или прекалено тежка примамка.
Благодаря предварително за всеки един коментар! :)

Потребителски аватар
zampo
Регистриран: чет сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от zampo » съб мар 31, 2012 14:11

Да , правилно си се ориентирал ,че такъмите са под средния клас , но като за начинаещ си е екстра. За сега се ориентирай към клен и костур. Иди си закупи няколко воблерета Голди както и няколко блесни на Мепс № 1 и 2 и си готов :D

Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)

chr74
Регистриран: пет май 27, 2011 12:28

Мнение от chr74 » съб мар 31, 2012 20:54

Колега,
пръчката и влакното ще станат за спининг, но макарата не е ли малко тежичка за пръчка 2,10 дължина? Ако не искаш да се откажеш от спининга бързо / не ти го пожелавам/ помисли за по-лека макара, не казвам скъпа :) Много е писано за баланса на пръчка и макара, и макар той да не е задължителен при всяка една комбинация, вземи пръчката и отиди в някой риболовен магазин и търси макара по нея. До колкото съм запознат /може и да бъркам :D / този модел на СПРО няма стоп лагер, което допълнително ще те изнерви при риболов на спининг. С две думи, потърси друга макара :D и ще стане комплекта :D

eddy

Мнение от eddy » съб мар 31, 2012 22:33

Здравейте отново, ето с какво се сдобих днес:
Изображение.
Колкото до баланса пръчка и макара с монтирана макара "След като си поставя пръста над макарата, на самата пръчка "системата" застава в равновесие".. :? ??

chr74
Регистриран: пет май 27, 2011 12:28

Мнение от chr74 » нед апр 01, 2012 12:11

А пръста трябва да е доста по-напред :D преди дръжката пръчката в самото и начало. Но ако така ти стои добре и не те уморява и самият комплект не ти стои тежък, "На слука :D "

eddy

Мнение от eddy » нед апр 01, 2012 18:51

Благодаря!
Явно грешно съм разбрал за баланса, благодаря за информацията! Иначе, днес им направих сефтето, но не успях да преценя дали ще ме изморява и дали ще ми тежи, понеже успях да им се нарадвам само за няколко часа, преди да завали сняг и да задуха, и преди да си загубя блесната.. :D

Отговори

Върни се в “Fishing Mania Shop”