Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Който има въпроси за online магазина на Fishing Mania, търси препоръка или съвет за такъми, може да ги пусне тук. Отговорите идват!
eddy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 1 път

Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от eddy »

Здравейте,
на скоро ми подариха разни такъми или по-точно въдица D.A.M. DevilStick Spin 20, 2.10 м., акция 5 - 20
Изображение
с макара SPRO Necton TLC 4000 420
Изображение
и влакно Gamakatsu G-line Topcaster Fluo I 0.18 мм..
Изображение
Интересно ми е какво мислите за тях, от малкото информация която намерих за въдицата разбрах, че може би е под средното ниво, а за макарата нищо не знам? Мисля в неделя да им направя "сефтето" на някой водоем около София или по-специално - Искър, Панчарево или баластриерата на Чепинци, може и вие да ми предложите място, но да не е платено и да не е по-далеч от колкото е яз. Искър. До сега единствения ми опит в риболова е бил с пръчки за 10 лв. и в 80% от случаите капо, докато ако закача стръв на някой друг и му метна въдицата се скъсва да вади, най-трагикомичното е, че дори и да оставя въдицата и да се занимавам с нещо друго рибата се самозасича и пак не я ловя, а просто я вадя от водата, което е също много рядко. Както и да е дано ми провърви със спининга. :D Колкото до примамки четох разни неща в секцията за спининга и утре мисля да се разходя и да си напазарувам някоя и друга. Разбрах само че е желателно тежестта им да е в акцията на въдицата за да не я счупя, от прекалено силно замахване или прекалено тежка примамка.
Благодаря предварително за всеки един коментар! :)
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от zampo »

Да , правилно си се ориентирал ,че такъмите са под средния клас , но като за начинаещ си е екстра. За сега се ориентирай към клен и костур. Иди си закупи няколко воблерета Голди както и няколко блесни на Мепс № 1 и 2 и си готов :D
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
chr74
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 12:28

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от chr74 »

Колега,
пръчката и влакното ще станат за спининг, но макарата не е ли малко тежичка за пръчка 2,10 дължина? Ако не искаш да се откажеш от спининга бързо / не ти го пожелавам/ помисли за по-лека макара, не казвам скъпа :) Много е писано за баланса на пръчка и макара, и макар той да не е задължителен при всяка една комбинация, вземи пръчката и отиди в някой риболовен магазин и търси макара по нея. До колкото съм запознат /може и да бъркам :D / този модел на СПРО няма стоп лагер, което допълнително ще те изнерви при риболов на спининг. С две думи, потърси друга макара :D и ще стане комплекта :D
eddy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от eddy »

Здравейте отново, ето с какво се сдобих днес:
Изображение.
Колкото до баланса пръчка и макара с монтирана макара "След като си поставя пръста над макарата, на самата пръчка "системата" застава в равновесие".. :? ??
chr74
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 12:28

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от chr74 »

А пръста трябва да е доста по-напред :D преди дръжката пръчката в самото и начало. Но ако така ти стои добре и не те уморява и самият комплект не ти стои тежък, "На слука :D "
eddy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 14:11
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Здравейте! Дайте мнение за тези такъми(спининг?).

Мнение от eddy »

Благодаря!
Явно грешно съм разбрал за баланса, благодаря за информацията! Иначе, днес им направих сефтето, но не успях да преценя дали ще ме изморява и дали ще ми тежи, понеже успях да им се нарадвам само за няколко часа, преди да завали сняг и да задуха, и преди да си загубя блесната.. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Fishing Mania Shop”