Избор на шаранджийски прът

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
VeselinDimitrov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 17:20

Избор на шаранджийски прът

Мнение от VeselinDimitrov »

Колеги,
Търся си шаранджийска въдица дължина 3,90, за около $400-$450.
Живея в Щатите и тук такива чудеса няма, т.е. няма как да видя и пипна подобна пръчка. Бих искал да получа малко повече информация от първа ръка, вместо да копувам прът само по каталожни спецификации.

Моля препоръчайте марка и модел.
За сега една от възможностите е SHIMANO:
TRIBAL CARP TC13350 или TRIBAL LONG CAST TC13350.

TRIBAL не сам виждал до сега, но имам други прътове SHIMANO и съм много доволен от тях.

В интернет попаднах на K-Karp, но както казах и преди, в Щатите "Европейският" риболов не е популярен и е почти невазможно да намериш какъвто и да е прът от този тип, "Да го подържиш само" дето се вика.
Нещо за фирмата BALZER?

Ще съм зключително благодарен за всякакви мнения и препоръки.

НАСЛУКА!
Аватар
hose
Мнения: 150
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 12:20
Местоположение: София, Червен бряг

Мнение от hose »

Здравей колега,

Задай въпроса си в подходящия под-форум (Риболов на тежко или Форум за риби и рибари в странство)

Успех с намирането на въпросната въдица

Поздрави
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Пробай се и в carp.bg. Успех.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Колега на тази дължина има доста хубави пръчки ! Може да погледнеш , моделите на дайва , спортекс , чуб и оше поне дузина английски сопи . На тази дължина бяха и моите преди - Shimano VENGEANCE SPECIMEN , на 3,90 тази пръчка за състезания е вълшебна ! Кастинга е великолепен окол 110 м с 90 гр тежест ! Другата марка която съм ползвал са Chub Outkast-13ft 3.5lb . много стегната и здрава сопа , за големи риби ! И последния комплект който съм има е този - SPORTEX Competition Carp - много добри пръчки в средния клас на фирмата , перфектни за малак водоем без разтителност ( частен ) много жилава пръчка с параболична акция , може би най -ползваната пръчка в английския карп риболов ! В момента излезе и новия модел на фирмата може да го погледнеш и него , но е малко скъпичък ( поне за мен ) SPORTEX Kev Carp - нямам наблюдения върху него ! За мен лично Спортекс са номер ч в този вид риболов , и бих ти препоръчал точно тях . Има и модели на дайва които също не са лоши , но ти си решаваш . Успех с покупката .
anatom
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 18:53
Местоположение: plovdiv

Мнение от anatom »

Няма как да няма такива колци там ама както и да е
diletant
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 20:52
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнение от diletant »

St Croix имат шаранджийски Avid за 280 долара,само че е 3,60м.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”