Въдичка за микроджиг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Публикувай отговор
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Тази зима ме гризе едно въпросче: Коя въдичка е подходяща за риболов с микроджигови примамки - от неутежнени силиконови примамки до такива с утежнение до 5гр.? Устонових, че се ползват спинингови въдички до 2,10м. понякога, по-рядко до към 2,30м. с плътни върхове. Между другото опитах да джигосвам с Okuma Dreamfish Picker на 2,70м., но се отказах, защото почти нищо не усетих при ваденото на костурчета, които едва ли надвишаваха 30-50гр. Освен това замятането с такава въдица на примамки от рода на 1-2гр. е трудоемко и не особено резултатно. След това посетих един магазин в който разгледах Colmic - PEARCH COMPETITION, беше по-добре от пикера, но самата въдица ми се видя груба, особено дръжката. Някой от Вас колеги решил ли е подобен въпрос за себе си и по какъв начин? Става дума за тези които се опитват и ловят на микроджиг. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от bozaka »

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7290" target="window.open(this.href);return false;
Същата съм я пробвал при Лоди и е доста добра на усещане :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Тази и аз я гледах, но в случая въпросът ми е за пръчки с плътни върхове.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от ninja »

Бих ти препоръчал Соrmoran ULX на 2,10 или 1,80.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Да, това е идея. Благодаря! :D
Други предложения? :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от fori »

Пръча на колмик е перфектен, след като му смениш дръжката. Също си мисля че горните 3-4 водача трябва да се сменят с по-леки. С тази дръжка се постига уникалният ефект да не може да се балансира пръчката с каквато и да е макара, в резултат на което всички стави ти пукат и имаш чуството че си мятал цял ден с медиумхеви. При наличие на достатъчен бюджет, препоръчвам GONFS 732 UL S или SS. Гореспоменатият корморан отработва добре някъде от към 4-5 грама (колмика добре работи от 2 г нагоре), но при него има едно отвратително усещане за пластмасовост на пръчката. Не мога точно да определя, какво му дава това усещане, но мен лично адски ме дразни.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

:D :D
Естествено става дума за бюджетна въдичка.
Мислех си за Focus - Trout http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7156" target="window.open(this.href);return false; ,но ми се струва късичка, да беше поне 2,10м.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Focus Trout има и на 2.10, но лично аз не бих я препоръчал. Ивах така на 1,80, нзех я от любопитство, и моментално я разкарах - ужасно лигав строй.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Kentavar »

Серт "Трута". Ако ги има в наличност я погледни от "близо". Тази въдичка много ме кефи... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Kentavar написа:Серт "Трута". Ако ги има в наличност я погледни от "близо". Тази въдичка много ме кефи... :wink:
Дори на снимка не го видях този Серт "Трута". В каталога на Серт за 2011 няма такава пръчка, явно е по-стар модел?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от A.S.H »

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en ... k9581.html" target="window.open(this.href);return false;

Здравей колега,
попаднах на това :roll: Кофти,че неможеш да го видиш,но пък изглежда интригуващо :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Хващат окото, но са нови и няма отзиви, а освен това едва ли ще се появят в Бг. Мисля марката е Полска, а те са добри спинингисти и има надежда тояжките да са добри за цената си.

Като не можем както щем, ще щем тъй както можем! :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от kroumoff »

Cormoran ULX 2.10 - доказан в боя ;)

3-6 грамовият му диапазон е супер.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

kroumoff написа:Cormoran ULX 2.10 - доказан в боя ;)

3-6 грамовият му диапазон е супер.
Не ми допадна Корморана. Сега карам с една SAKURA STINGRAY 6' UL /0.9-5/ и съм много доволен от нея при микроджигитовка, но на моменти идва малко късичка като ловя от брега. Пуснах темата, като се надявах да получа информация за бюджетна пръчка около 2,20-2,30м. подходяща за силикончета с главички от поръдъка на 2-6 гр., но явно засега покупката се отлага.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от fori »

http://sakurafishing.com/index.php?productID=1415" target="window.open(this.href);return false;
Бланката би трябвало да е същата като на финезата, разликата идва от неръждавейковите (а не титановите) водачи и дръжката. А цената на сопата е доста приятна. Предвид че говорим за микроджиг, това е едно от най-добрите решения на пазара в момента, като съчетание цена/качество.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”