Carboflex NG впечатления

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от sandista »

евероятно дама / мъж / бебе подарък и така нататък.

:)))))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Мунчо »

mafanya написа:...
Сигурен съм, че няма да има същия шанс отново
Няма има същото шанс отново, защото аз тебе бан! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Vid »

Фирмата Алтмекс ме изненадаха много приятно преди няколко дена...
Преди 3 г. си закупих спининг Carboflex NG с акция 15-35. Лових усилено с него по Марица като съм вадил и 8 кг. сомове и въпреки че го пазех "като очите си", накрая го счупих.. Стана при замятане на 20 гр. клатушка. Защо и как, не мога да си обясня.
Пръчката е с 10г. гаранция, която се оказа ИСТИНСКА, не като онези на Кроа, дето от Филстар ми викат - ами ти си счупил долната бланка, а гаранцията важи само за горната :lol: (това е предполагам защото с доставките им пращат и по някоя резервна горна бланка за гаранциите).
ТУК НЕ ПРАВЯ РЕКЛАМА НА ФИРМАТА-АЛТМЕКС, никога не съм посещавал офиса и, нито познавам собственика и. Поръчах си я по и-нета, а гаранцията претендирах, като я пратих по приятел в С-я. И най невероятното нещо, което ми се случва в Б-я е, че не Я ходя да им се моля, а от фирмата ми се обаждат за да ме информират какво става с гаранционното обслужване.
Лично се бях наготвил да платя за нова горна секция, но това е без значение... Тук адмирациите ми са насочени към фирмата и отношението и към клиентите. В това отношение се почувствах наистина европеец в скапаната ни държава.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Мунчо »

Фирма "Алтмекс" е изключително коректна и последователна в отношението си към клиентите. Радвам се, когато чета подобни неща, защото подобни представители(не просто търговци) са като бели лястовици у нас.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от blader2 »

Няма две мнения по въпроса. Алтмекс са изключително любезни и коректни и аз съм го изпитал на мой гръб.
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Мунчо »

Ако "Спортекс" пуснат по-фин откъм тест "Карбофлекс" с дължина 2.40 м, веднага ще се обзаведа с един. Въдицата има много добра чувствителност и работи прилично с примамки и под долния праг на теста(в разумен диапазон, разбира се), така че ще е много интересен вариант.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Vid »

Мунчо написа:Ако "Спортекс" пуснат по-фин откъм тест "Карбофлекс" с дължина 2.40 м, веднага ще се обзаведа с един. Въдицата има много добра чувствителност и работи прилично с примамки и под долния праг на теста(в разумен диапазон, разбира се), така че ще е много интересен вариант.
Имат в наличност 1-7гр. на 180 см. и кога посетя столицата задължително ще ида да го пипна...

Иначе днес получих горната снадка от гаранционното обслужване. Мога да кажа само едно: изключително точни и коректни. Дори човека си направи труда да ми я прати с куриер с който аз имам сключен договор за да ми излезе по евтино.
Адмирации, така се работи в европата и време е вече и българските фирми да започнат да работят така....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Алка »

Vid написа:Фирмата Алтмекс ме изненадаха много приятно преди няколко дена...
Преди 3 г. си закупих спининг Carboflex NG с акция 15-35. Лових усилено с него по Марица като съм вадил и 8 кг. сомове и въпреки че го пазех "като очите си", накрая го счупих.. Стана при замятане на 20 гр. клатушка. Защо и как, не мога да си обясня.
Пръчката е с 10г. гаранция, която се оказа ИСТИНСКА, не като онези на Кроа, дето от Филстар ми викат - ами ти си счупил долната бланка, а гаранцията важи само за горната :lol: (това е предполагам защото с доставките им пращат и по някоя резервна горна бланка за гаранциите).
ТУК НЕ ПРАВЯ РЕКЛАМА НА ФИРМАТА-АЛТМЕКС, никога не съм посещавал офиса и, нито познавам собственика и. Поръчах си я по и-нета, а гаранцията претендирах, като я пратих по приятел в С-я. И най невероятното нещо, което ми се случва в Б-я е, че не Я ходя да им се моля, а от фирмата ми се обаждат за да ме информират какво става с гаранционното обслужване.
Лично се бях наготвил да платя за нова горна секция, но това е без значение... Тук адмирациите ми са насочени към фирмата и отношението и към клиентите. В това отношение се почувствах наистина европеец в скапаната ни държава.
Отлично.Пздравления за фирма Алтмех ,за коректноста и това че държи на клиентите си така както държи и на имиджа си.
Но тука е мястото да има обяснение от фирмата Филстар -за предният ти случай-защото аз например не съм имал никакви проблеми с тях в това отношение .
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Павел Иванов »

Алка написа:...Но тука е мястото да има обяснение от фирмата Филстар...
Ако има такова лично на мен ще ми е много интересно да го прочета . Не друго ами преди години едното К от абревиатурата ми даде мъжкарско обещание точно относно гаранциите пред целият форум и след година и нещо то беше забравено :mrgreen: Наясно съм че когато беше обещавано цените на Кроа бяха едни а след това паднаха ама ....
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Filstar »

Искам и аз да изкажа адмирации от отношението на фирма Алтмекс. Коректността може само да буди одобрение и възхищение.

Разликата идва от политиката за гаранции, която са възприели двете фирми - Sportex и St.Croix. Някои фирми гласно или негласно предлагат неограничена гаранция (Unlimited warranty). В този случай фирмата подменя абсолютно всяка счупена снадка, независимо от причините, довели до счупването. Тази политика е особено популярна сред фирмите, предлагащи висок клас мухарки. Наскоро в специализираната преса имаше оживена полемика на тази тема. Изглежда въвеждането на такава гаранция е било брилянтен маркетингов ход на времето и продажбите на фирмите, които са я възприели са скочили неимоверно. Но с течение на времето изглежда се е оказало, че те са попаднали в опасен за бизнеса им капан. От който между другото и трудно могат да излязат.

St. Croix от своя страна, предлага ограничена гаранция (Limited warranty). Тя покрива САМО повреди, причинени от дефекти в материалите или изработката, а не и повреди настъпили поради неправилна употреба или физическо въздействие върху пръчката. Това е съвсем ясно обяснено на сайта на St.Croix, както и в гаранционната карта, която върви с всяка закупена пръчка. Така, че тук коректността няма как да се прояви в признаване на абсолютно всяка повреда като гаранционна.

Ако аз си изпусна новия телевизор докато го качвам по стълбите и фирмата, от която съм го закупил ми го подмени като гаранционна повреда - естествено, че на преден план ще излезе чувството ми на удовлетвореност и любов към фирмата и съвсем няма да се сещам, че правейки това, те са загубили пари за моя сметка. Добре е обаче да се опитваме да погледнем нещата и от другата страна.

Успех на всички,
Кирил Андреев
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Павел Иванов »

Основният проблем обаче в случаят не е Limited warranty , който си е съвсем нормален гаранционен вариант, а примерно препращане за заверка на гаранционната карта към сайта на Кроа , признаване на проблем само на горната снадка на въдицата , долната не влизала в никакви гаранционни условия и пр. Уточнявам че моите настоящи и вече не мой въдици закупени от Вас , са взимани още в началото на вноса на марката и не ми се е налагало да презаверявам гаранция или пр. Също така , да чукна на дърво , не ми се е налагало да ползвам съответната гаранция . Мнението ми е базирано на колеги закупили Ст. Кроа на по-късен етап и сблъскали се със съответните проблеми .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от sestrata »

Адашче, ти откъде си сигурен, че тия колеги са ти казали чистата истина? :) Такива мнения на основата "чух, че оня казал" са несериозни. :idea:
Не познавам лично никого от Филстар, но до момента са ми подменили следните счупени въдици без никакви проблеми:
2008 г - Шимано Спийдмастер изцяло
2009 г - Авид AVS90MHF2 - счупен ринг на върхов водач, подменен
2009 г - Авид AVS96HF2 - счупена горна секция, подменена с нова
2013 г - Lamiglas X86MTS - счупена горна секциа, подменена с нова
Моля, всеки да говори за себе си! На гаранционните карти си пише какво покрива и какво не покрива една гаранция. На тебе, ако някой си счупи джама на дограмата, сменяш ли му стъклото без пари, А? :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Павел Иванов »

Адашче , да кажем че в случаят нямам причина да не им вярвам :wink:
Виж изниква и варианта от кой дистрибутор на Филстар е закупено и съответно рекламирано изделието ама ...
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Filstar »

Основният проблем обаче в случаят не е Limited warranty , който си е съвсем нормален гаранционен вариант, а примерно препращане за заверка на гаранционната карта към сайта на Кроа , признаване на проблем само на горната снадка на въдицата , долната не влизала в никакви гаранционни условия и пр.
За да не остане заблуда в някой от четящите темата, бих искал да поясня:

Никой никога не е препращал никого за заверка на гаранционната карта към сайта на St.Croix. Регистрацията на гаранцията е единствено грижа на дилъра, от който е закупена пръчката и на нас.

Всичко е съвсем ясно обяснено в гаранционната карта. От риболовеца, купуващ си пръчка St.Croix в България се изисква единствено:
1. Да си получи гаранционната карта, придружена от касовата бележка от магазина, от който я закупува.
2. Да прочете условията на гаранцията. (За съжаление някои от дилърите считат за необходимо да изтъкнат само ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЯ, без да споменават останалите условия. Затова всичко е описано ясно в картата).
3. Да си ловка рибки с удоволствие (спазвайки правилата за правилна употреба, важаща за всяка марка въдици).


Относно долната снадка - явно историята на счупванията е накарало St.Croix да приеме такава нова политика. Очевидно счупванията на долната снадка са толкова редки, че са решили да не произвеждат само долни снадки. НО, има важно "но" - ако има гаранционен проблем на долната снадка, то фирмата заменя цялата пръчка. Така, че никой не би бил ощетен в такъв случай.

Ако говорим за счупване по вина на риболовеца, наистина е много по трудно да се счупи долната снадка. Винаги по-податлива е горната снадка. Но все пак не е невъзможно. Ако това се случи - единственото, което можем да направим е да предложим по-добра цена за новата пръчка. На никой няма да откажем.


Успех на всички,
Кирил Андреев
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”