Carboflex NG впечатления

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Мунчо »

Значи от първа ръка знам за три подменени без каквито и да е условности спортекса(единия бивш мой). Да не коментираме, че по признание на ползвателите им, единия със сигурност, а другия в по-широк план, са спраскани от ползвателите си.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Filstar »

Да не коментираме, че по признание на ползвателите им, единия със сигурност, а другия в по-широк план, са спраскани от ползвателите си.
Точно това имах предвид.

Не че и това е лоша гаранционна политика, но за съжаление не е възприета от St.Croix.
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от a5sh0l3 »

Filstar написа:
Да не коментираме, че по признание на ползвателите им, единия със сигурност, а другия в по-широк план, са спраскани от ползвателите си.
Точно това имах предвид.

Не че и това е лоша гаранционна политика, но за съжаление не е възприета от St.Croix.
Ще ме извинявате, ама не е възприета от Вас, а не от St. Croix, ако си направите труда и поразровите из интернет ще установите, че няма оплакъл се от гаранциата на Светия Кроа! Няма такъв. Хората подменят всяка една въдица без значение каква идиотщина е сътворена. Единственото което искат е когато изпратите счупената/дефектиралта въдица е да изпратите пари за обратния куриер и подменят с нова.
Основния проблем е транспортирането до USA...
Поздрави.
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Павел Иванов »

Тъй де , сещам се за ей това :
Filstar написа:Транспортните разходи, ако възникне такъв случай, ще са за наша сметка.
От тук - http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... x&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; .

И ми е много интересно колко пъти това се е случило , поемането на транспортните разходи от фирмата вносител , от тук до УС и обратно ?!?

пп - може би "такъв случай" все още не е възникнал :roll: Другото пък което ми е интересно как може тук да се определи , съответно не се изпрати гаранционна въдица за експертиза , при положение че :
Filstar написа:При случаи, в които не е ясно определена причината за повредата, решението се взема от специалисти на St. Croix в Америка...
Което пък от своя страна ще рече че повечето от изписаното по темата е шитня някаква :twisted:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от a5sh0l3 »

Павел Иванов написа:Тъй де , сещам се за ей това :
Filstar написа:Транспортните разходи, ако възникне такъв случай, ще са за наша сметка.
От тук - http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... x&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; .

И ми е много интересно колко пъти това се е случило , поемането на транспортните разходи от фирмата вносител , от тук до УС и обратно ?!?

пп - може би "такъв случай" все още не е възникнал :roll: Другото пък което ми е интересно как може тук да се определи , съответно не се изпрати гаранционна въдица за експертиза , при положение че :
Filstar написа:При случаи, в които не е ясно определена причината за повредата, решението се взема от специалисти на St. Croix в Америка...
Което пък от своя страна ще рече че повечето от изписаното по темата е шитня някаква :twisted:
Точно там беше проблема в моя случай. Не искаха да поемат транспортните разходи.
След дълги препирни... имаше предложение, да режат парчета от въдицата, да пратят в USA разбира се пак за моя сметка и тогава евентуално да чакаме експертно мнение от колегите от St. Croix. Въпреки, че изпратих снимки директно до тях и те потвърдиха, че това е дефект и трябва да се замени с нова въдицата.... и това беше малко на вносителя.
Както и да е, свършило се е вече...
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от bat.galin »

Е тука е врътката де:

- в гаранцията пише, че всичко което е повредено в процеса на експлоатация, се изпраща в УСА.

- и никъде не пише, че магазинера има право на мнение какво е причинило счупването

- и пак никъде не пише, че решава дали да транспортира повредената въдица до производителя или да не я транспортира

- и изобщо не пише, че може да откаже да я транспортира, което пък значи, че преценката на магазинерите за причината на дефекта не се взема под внимание и транспортирането е единственото тяхно действие в случай на повреда

И точно това те отказват да направят, криейки се зад думите "Гаранцията не е безусловна".

Определно не е безусловна гаранцията, ама транспорта е безусловен :idea:

И то поне защото, производителят е решил да не се доверява на магазинера и иска той да прегледа лично повредената стока.

За рязането на парчета от въдицата какво ти казаха - условно ли ще е рязането или безусловно ?
Или..."тя и тъй и тъй счупена вече, дай и да я поотрежем" ?
Найс а ?
След горната оферта, подобни искания за "...експертно мнение от колегите от St. Croix.." щяха да са смешни, ако не бяха жалки.

пп. харесвате ли филми, в които 1$=1.19 лв ?
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от a5sh0l3 »

bat.galin написа: За рязането на парчета от въдицата какво ти казаха - условно ли ще е рязането или безусловно ?
Или..."тя и тъй и тъй счупена вече, дай и да я поотрежем" ?
Найс а ?
След горната оферта, подобни искания за "...експертно мнение от колегите от St. Croix.." щяха да са смешни, ако не бяха жалки.

пп. харесвате ли филми, в които 1$=1.19 лв ?
Е искаха да си резнат по 10см от двете части и да пратят в USA за 20$-тина и пак аз да ги поема разбирасе като разход, останалите парчета в кофата и седя и се кръстя всичко да е наред....
Както и да е, такава ни е смешна държавата... Всичко тук се прииначава на кой както му е угодно.
Наистина, ако някой си направи труда да поразрови в интернет ще прочете само и единствено положителни мнения относно предявени гараний към St. Croix. Хиляди безусловно заменени въдици счупени по идиотски начини - багажници, настъпвания и т.н.
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от sestrata »

bat.galin написа:пп. харесвате ли филми, в които 1$=1.19 лв ?
Жалко, че не сте схванали иронията в контекста на тази шега. Тя имаше за цел да подчертае, че цената на която се предлагат въдиците StCroix у нас e близка до каталожната и е трудно постижима, ако някой опита директен внос.
Жалко е също, че вместо да се отнесе проблемния спор към Комисията за защита на потребителя се стига до саморазправи.
Както писах и в другата тема, всякакви писания по гаранционните карти са невалидни, ако противоречат на ЗЗП.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от bat.galin »

priznavam , 4e ne shvanah ironiata.
makar i da mogat da se praviat proizvolen broj dogadki "za6to e takava cenata", vuprosut sus spazvaneto na garancionoto sporazumenie ot strana na magazinera si ostava su6to otkrit - nezavisimo ot kursa.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от sestrata »

bat.galin написа:vuprosut sus spazvaneto na garancionoto sporazumenie ot strana na magazinera si ostava su6to otkrit - nezavisimo ot kursa.
Точно това писах в предния си пост. В такива спорове арбитър може да бъде само Комисията за защита на потребителя. От своята практика като търговец мога само да констатирам, че в 99% от случаите решенията са в полза на купувача. На мен ми се е налагало да подменям за своя сметка компютърни компоненти на клиент дори в случай, когато вносителят е прекратил търговска дейност.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от Vid »

sestrata написа: В такива спорове арбитър може да бъде само Комисията за защита на потребителя. От своята практика като търговец мога само да констатирам, че в 99% от случаите решенията са в полза на купувача.
Това е така, но формалностите..., знаеш колко много са, и колко са изместени във времето?
Подобни мнения, ми се струват смешни..., освен ако въпроса не опира до чушки и домати обагрени с пестициди?? Ако, ти Сестрата имаш подобен казус, моля го сподели подробно тук.
a5sh0l3 написа: ако си направите труда и поразровите из интернет ще установите, че няма оплакъл се от гаранциата на Светия Кроа! Няма такъв.
a5sh0l3 написа:Е искаха да си резнат по 10см от двете части и да пратят в USA за 20$-тина и пак аз да ги поема разбирасе като разход, останалите парчета в кофата и седя и се кръстя всичко да е наред....
Сега виждам, че мненията са от един и същи човек.
На първото мнение отговарям директно- няма гаранция на светия кроал в БГ. А, оне доживотни тъпотии са просто илюзия, зарибяващи БГ риболовците... Сигурно, Я съм първия де се оплаквам от гаранцията.. :lol:
И, второ- никой не резва части от пръчка и да ги праща нейде си... Всичко става със снимки на счупената част пратени по мейли... Това знам аз.

Та..., днес Филстар ми прави оферта за Шимано Компре- хубава пръчка, ама цената и отишла до небето с новата серия.... Та, се чудЪ, дали да не си взема някое по леко Карбофлексче или Пърлче с читава гаранция, или да дам 170 лв. за пръчка без ниКва гаранция????
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от bai ves »

:D За мен въпросът е лесен, счупил си я, гледаш напред и търсиш всеугодно решение за себе си. Естестено, че Филстар са вносител и не се задължанат като търговци да играят всякви танци. Занимавайте се с фирмата, търговецът може да поправи спрямо цена.....От всичките ми контакти с чужди компании ни веднъж не съм срещнал отказ, щото ония са си надвили, а тук ебаси- дал съм 300 кинта едвам и Оле, ще мра...... ми да не сте ги давали, те това е....
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Carboflex NG впечатления

Мнение от a5sh0l3 »

Vid написа:
sestrata написа: В такива спорове арбитър може да бъде само Комисията за защита на потребителя. От своята практика като търговец мога само да констатирам, че в 99% от случаите решенията са в полза на купувача.
Това е така, но формалностите..., знаеш колко много са, и колко са изместени във времето?
Подобни мнения, ми се струват смешни..., освен ако въпроса не опира до чушки и домати обагрени с пестициди?? Ако, ти Сестрата имаш подобен казус, моля го сподели подробно тук.
a5sh0l3 написа: ако си направите труда и поразровите из интернет ще установите, че няма оплакъл се от гаранциата на Светия Кроа! Няма такъв.
a5sh0l3 написа:Е искаха да си резнат по 10см от двете части и да пратят в USA за 20$-тина и пак аз да ги поема разбирасе като разход, останалите парчета в кофата и седя и се кръстя всичко да е наред....
Сега виждам, че мненията са от един и същи човек.
На първото мнение отговарям директно- няма гаранция на светия кроал в БГ. А, оне доживотни тъпотии са просто илюзия, зарибяващи БГ риболовците... Сигурно, Я съм първия де се оплаквам от гаранцията.. :lol:
И, второ- никой не резва части от пръчка и да ги праща нейде си... Всичко става със снимки на счупената част пратени по мейли... Това знам аз.

Та..., днес Филстар ми прави оферта за Шимано Компре- хубава пръчка, ама цената и отишла до небето с новата серия.... Та, се чудЪ, дали да не си взема някое по леко Карбофлексче или Пърлче с читава гаранция, или да дам 170 лв. за пръчка без ниКва гаранция????
Е, да де, това направих и аз. Снимах счупената въдица, пратих мейл на St. Croix и те потвърдиха, че това е гаранционно, но проблема с България е транспортните разходи....
Както и да е, приключил е случая
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”