Да го обсъдим

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Да го обсъдим

Мнение от babydoctor »

Колеги, вчера вкъщи дойде един приятел с покупка от женския пазар - макара и тояга. Макарата за 3.60 лв. е отврат, няма да я мислим, но тоягата за 11.50 е Шекспир /колкото аз съм У.Шекспир, но така си пише на нея./ и изглежда съвсем истинска - 3.90 дължина, акция 120-180, съвсем приличен на вид телескоп. Аз, естествено освирках покупките, но после се замислих... Някой работил ли е с такова чудо, за да сподели впечатления.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Това нови неща ли са? :roll: Ми за 12 лв в Свищов се продават обикновените голи петметрови телескопи, пък тук става дума за три и кусур метра и над 120 грама екшън... :shock:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да го обсъдим

Мнение от ASSENAS »

babydoctor написа:Колеги, вчера вкъщи дойде един приятел с покупка от женския пазар - макара и тояга. Макарата за 3.60 лв. е отврат, няма да я мислим, но тоягата за 11.50 е Шекспир /колкото аз съм У.Шекспир, но така си пише на нея./ и изглежда съвсем истинска - 3.90 дължина, акция 120-180, съвсем приличен на вид телескоп. Аз, естествено освирках покупките, но после се замислих... Някой работил ли е с такова чудо, за да сподели впечатления.
Нека френда ти закачи едно прилично оловце и да метне няколко пъти колкото сила има. Ако след това въдицата е цяла, значи е ударило кьоравото :lol: Аз така бих я тествал.
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

А, при всички случаи пролетта ще го пробваме на Рациария, там олвцата са от 100 нагоре. Аз го разгънах в стаята, доста здрава тояга изглижда, с върхова към средна акция, ама при тази цена....трябва да има някаква уловка.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Съвет от мен - да си носи резервна въдица ако ще ходите на риболов с това нещо и ще мятка с големи тежести ! :lol:
Аз така изпрасках една пръчка фидер ли, пикер ли беше за 30 лв, като мятках с нея блесна 2 номер :lol:
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

С тая акция трябва да издържи поне 5кг мъртва тежест,ама първо да провери закрепването на водачите,за да не ги събере при върха :wink:
Гост

Мнение от Гост »

babydoctor написа: Аз го разгънах в стаята, доста здрава тояга изглижда, с върхова към средна акция, ама при тази цена....трябва да има някаква уловка.
:D :roll:
има естествено сигурно става за брулене на орехи
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Re: Да го обсъдим

Мнение от Coarseman »

babydoctor написа:3.90 дължина, акция 120-180

Ахахахаххх!Бляууууууу! :lol: :lol: :lol:

Кво ше ловиме с тва бе Док?Бели акули със стръв 5 килограмова риба тон?

Млииии,само като му прочетох акцията и ми настръхна косата,зааееби!

А иначе коуегите правилно са казали-първо тест с достатъчно голяма тежест и ако до десетото мятане не каже хряс,начи китайчищата са се справили поносимо. :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Една от първите въдици, които си купих тук в България, беше един телескоп 3,30 м. Струваше 12,00 лв. на седмичния пазар в Банско. Не помня точно с каква акция беше, ама беше много шарен и на него пишеше "ДАМ".
С това чудо на китайската техника успях да извадя на плувка доста риба на Доспат и на Братушково. На Братушково пръчлето се е справяло с шарани около 2-3 кила без да му мигне окото. Много скоро ми стана любима пръчка за плувка, но в един прекрасен ден един по-дебел шарко или амурчо я отмъкна и повлече в дълбините на яз. Братушково.
Така че понякога такива пръчки са бая здрави и си "избиват" парите.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

E to за тези пари може ли изобщо да се говори за някакво "избиване". Виж, ако вземеш едно Харди, а на всичко отгоре практикуваш и No Kill, ми нема избиване:):):)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Майстор Саки написа:Това нови неща ли са? :roll: Ми за 12 лв в Свищов се продават обикновените голи петметрови телескопи, пък тук става дума за три и кусур метра и над 120 грама екшън... :shock:
Такъв етикет са имали
AS LONG AS THERE ARE FISH
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Прав си, вероятно... Любопитно ми е какъв ще е резултата от тестовете - дали ще се потвърди написаното на произволно сложения етикет или доктора ще се сдобие с двуделен телескоп. :mrgreen:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

А, Майсторе, аз само ще гледам, че ако ми се попилее туй чудо в ръцете, ще трябва да му купувам нова тояга. Просто си мислех, че тая цена включва и транспортни разходи, и кво ли не от Китай дотук...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Нали знаете магазините за 1лв. , според вас защо цените са такива ?
Знам че , се продават доста боклуци но все пак катинар за 50ст. не ви ли е малко съмнително ? А като ви кажа че , там от където зареждат струва 20ст. ?
Обяснението е просто когато от Китай пристигат въпросните боклуци между тях има и ПО-СПЕЦ. боклуци ( не става въпрос за дрога )номера е да минат с общите , след това се вади каквото трябва и останалото се дава на символична цена , да не кажа подарява.
СПЕЦ. боклука избива цената на транспорта и на останалите джунджурии . Така че, реалната цена на повечето работи е многократно занижена.
Мисли че, и в този случай е така :wink: .
Айде че , от толко боклук тия от Суходол ша ни блокират форума.
Добре дошли под шарената сянка .
Curi
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:57
дал Браво: 1 път

За 12 лева стават

Мнение от Curi »

Миналата година , като ходих на море въпреки половин багажник риболовни принадлежности и въдици които бях взел се оказа че ми липсват някои неща. Та си купих две "тояжки" за подобна цена , но с по-малка акция. За две седмици ежедневно следобедно мятане от плажа с тежести около горната граница на акцията и вадене на няколко много прилични риби нищо не успях да счупя освен 1 разлепен водач. Като се има в предвид , че не се съм ги пазил , забиване в пясък , яко замятане и тем подобни тояжките свършиха работата за която си ги купих. Даже и след това ги ползвах няколко пъти и ще ги ползвам и тази година за морето . Цената им беше като на няколко питиета в барчето на плажа. Друг е въпроса , че на тази пръчка не можеш да и се зарадваш , но ако се подбере при купуването някои от тях вършат работа. А по въпроса за надписите по тях няма нищо общо нито с акцията нито дори с дължината . Когато ги купувах видях две пръчки които според наддписа се различаваха с 50 см. а на практика едната беше само с 20см по-дълга. Та ако купувате си носете и метърче , а пък за акцията се действа с огъване( внимателно де )
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”