ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Мунчо »

Скъпи приятели, интересувам се от тази бюджетна въдица във варианта МЛ - 2.40 м, 5-20 гр. Ще се радвам, ако някой ползва такава(както и други варианти от серията) и сподели кратичко впечатления за строй и реална работа с тежести в тестовия диапазон. Също така ще съм благодарен, ако измери общата дължина на дръжката и тази до макародържача(по-точно до мястото, където влиза крачето на макарата и се държи при риболов.
Мерси предварително!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от ivanpl »

Имам такава от няколко месеца във варианта Vendetta Spin 562 2-10. Пръчлето е наистина много приятно и удобно за риболов. Строят определено е модерейт, а кефа на макс. Тия 2-10 грама май са по-скоро 2-8. Реалното тегло с етикети и найлонки е 85 гр. Утре ще премеря дръжката и ще пиша.
Като цяло, много фина и приятна спинарка, която въпреки скромното си тегло успя да се справи с риби по кило и половина без да дава всичко от себе си ;)

П.С. Благодаря на Юри Тодоров, че ми я препоръча
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от ivanpl »

общата дължина на дръжката
= 32 см
тази до макародържача
= 22.5 см до началото на леглото за макарата

Ето и как се държи в боя.
Изображение
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Мунчо »

Mnoго благодаря за информацията, колега! Оставам с впечатление, че дръжката е доста дълга - "болест" от която страдат повечето бюджетни модели.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Д-р Флекс »

Aбе изобщо не е дълга за ръката ти, но като те знам каква си пpинцеса-и-гpахово-зърно при избори на дори и бюджетни пръти, хич няма да те убеждавам :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Мунчо »

Ибах товя удилище ще излезе непознато на българскиот спинингьор... Никой ли няма 2.40 м, 5-20 гр?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от ivanpl »

Мунчо написа:Mnoго благодаря за информацията, колега! Оставам с впечатление, че дръжката е доста дълга - "болест" от която страдат повечето бюджетни модели.
Може би наистина е една идея по-дълга от идеалното, но това не я прави неудобна както при сертовете примерно ;)

Единственото малко дразнещо е странната халкичка за закачане на примамките
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Мунчо »

Халкичката е издържана в амерички стайл. :lol: Я кажи колко е йедра рибата, дето ти е усукала така джиджавката?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от ivanpl »

американец, около килце 8)
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от Мунчо »

Няма да е съвсем модерейтеста тогава. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от ivanpl »

според капацитети в областа дето са я пробвали си е модерейтка ;)
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от sekofena »

Мой познат има модела но на 2.70 10-30 и мога да ви кажа,че реалния тест е не под 50гр.Доста твърда въдица,за щукарка става.Слагали сме и и фидер кошница дори :lol: с общо тегло 55грама и без зор си го мяткаше без притеснително гънене. :fish5:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от quietriot »

Аз съм тресъл кастинговите , два три вида в магазина на Видракс , заради новата ми либоф мултитата и са си доста твърдички да ти кажа, ма там си е дефолт по корава пръчката.
За мулти се е отепала и с много къса дръжка Мунчев :wink: има една на 1,60 май беше 5-20 , муцка.
http://www.abugarcia.com/products/rods/vendetta" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evilduck
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 13:37
Местоположение: търговище
получил Браво: 1 път

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от evilduck »

Мунчо написа:Ибах товя удилище ще излезе непознато на българскиот спинингьор... Никой ли няма 2.40 м, 5-20 гр?
За нещастие си закупих въпросното удилище в варианта 2.1, 5-20гр целта на закупуването беше да използвам пръчлето за риболов от лодка.Впечатленията ми са че пръчлето е много леко,(и с това изчерпвам плюсовете му)доста е занижена долната граница на акцията,а именно с 5гр въпросната въдица няма никаква чувствителност.Като цяло усещането за въдицата е че ловиш с антена за кола,много колесто и дървено пръчле.Дръжката е къса точно колкото да хване голяма ръка или 27-28 см.И така,направих 2 излета с въпросното творение и го захвърлих да отлежава в един ъгъл.Не те съветвам да си купуваш тази въдица защото по никакъв начин не може да се причисли към ML по скоро е MH
Ако се нуждаеш от снимки или друго инфо питай.
dididbg76
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 17:16
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ПитанИе за "Абу Гарсия Вендета"

Мнение от dididbg76 »

Здрасти, малко късно виждам поста :wink: но се надявам да е от полза.
Имам посочената въдица 803/ 5-20 spin 2,40 от няколко месеца.Като цяло не съм капацитет и спрямо моите разбирания е добра бюджетна въдица от която, не може да се очакват чудеса.
Пробвах я с няколко блесни на Мепс и определено с 2 номер е малко трудно да се почуства вибрацията на блесната. С номер 3 определено работи много добре. Не съм я пробвал за максимална горна граница за това не мога да кажа.Дръжката е малко по-дълга от колкото бих искал но не проблем.
Дължината на дръжката е 47,5 см , а до макародържача е 43,5см.Теглото с калъфчето е 213гр.
Поздрави
Десетки свещи могат да се запалят от една,без да съкратят нейния живот.Щастието не намалява,ако се споделя.
Yes,London.You know:fish,chips,cup‘o tea,bad food,worse weather,Mary fucking Poppins LONDON.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”