Мммм дам,корка е минало;)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Владимир »

http://www.youtube.com/watch?v=Jty3pidxqQ8" onclick="window.open(this.href);return false;
Струва ми се,че скоро стандартния вид на коркова дръжка ще изчезне от концепцията на доста от големите фирми :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Мунчо »

Mъда...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от valeri hinkov »

Аз си спомням как още преди 4-5 години написах тук, че корка ще отпада постепенно и целия форум ми скочи да ми се подиграва и обяснява колко съм зле и че по добро от корка няма.
А сега наблюдавам как доста от тези господа си пускат снимки с риби и пръчки без корк.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Павел Иванов »

Ще спрем да си купуваме въдици от големите и ще наблягаме на handmade продуктите от типа Ивилайн инк. , Ито Крафт и пр. :mrgreen:

Валка , ти преди време с гордост беше споменал как ти се опулило едно жълтурче кът си му споменал че в БГ за вътрешен риболов ползваме основно морски геги , а дочувам че на платеният Пънч си ловил даже с лайт въдиче :shock:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа: а дочувам че на платеният Пънч си ловил даже с лайт въдиче :shock:
Даааааа бе :shock: :shock: :shock:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от valeri hinkov »

Павел Иванов написа:

Валка , ти преди време с гордост беше споменал как ти се опулило едно жълтурче кът си му споменал че в БГ за вътрешен риболов ползваме основно морски геги , а дочувам че на платеният Пънч си ловил даже с лайт въдиче :shock:

Да и то е така, но му говорих и за Русия. А за платения пънч си бая дезинформиран. Кракът ми не е стъпвал там Никога!
А и по принцип всячески избягвам да посещавам платени водоеми!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Павел Иванов »

Абе то авторът на слуха го пущи преди време във форума , при това в тема в която ти взимаше дейно участие и при положение че нищо не спомена тогава то ..... Инак май не са много , а и не се увеличават тия , тука , къде ловят с морски въдици по вътрешните водоеми гледам 8)

Инак платеният Пънч си е класика ! Е Владунчо го срещам от време на време там и му дреме на момъка че некой ще каже че е бил на платено :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от sharo1 »

Не знам,от години режа дръжките на въдици от корк,ами имаитация се е отвсякъде...
Скоро ми попадна една с истински корк,нова почти ,а корка се лющи -люпи кат семки... :roll:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Д-р Флекс »

Павел Иванов написа:...

Инак платеният Пънч си е класика ! Е Владунчо го срещам от време на време там и му дреме на момъка че некой ще каже че е бил на платено :lol:

Божеее, Божкеей, накъде е тpъгнал този свят, Божеее!!!! То, веpно, че 21.12 е дpугия петък, Боже....
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от valeri hinkov »

Аре стига бе! Дай линк,че амнезия май ме гони. НИКОГА не съм бил на платения пънч, дори незнма къде се намира!!!
На мен повечето ми японки са морски(и не само пръчки). И всички фенове на японските пръчки , които познавам, всеки от тях си има поне една такава. Включително и ТИ! :mrgreen:
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Алка »

Корка си е корк и щом е направен кадърно то няма по добро.А относно тази дръжка,удобна е с поставена макара,добре стяга,не се разхлабва,но това коео аз забелязах при мене -че пръста ,показалеца за около 5 часов риболов ме заболя.Има една чупка където си слагам пръста и после на бланката-няма го този плавен преход от корка към бланката.При промяна на захвата нещата са добре,но за кога те първа да се променям.При ваденето на по голяма риба се опасявах също че няма да е удобна ,но тука съм се излъгал-супер е .
Иначе си мисля че така въдицата е в по директен контакт с чувствителните нерви на ръката,което се усеща доста приятно и особенно с този начин на нареждане на водачите -нещата стават едно цяло в съчетание с високомодулен карбон и сме на макс от кеф.
Аз съм старомоден и обичам корка.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Павел Иванов »

Флекси а представяш ли си хипер разочарованието на май вери биг френд Муня , къде ми беше изпилил мозъка да го водя на прословутият Пънч , когато се капотира уставно за резил на бляновете му :lol: Не че и аз тогава не се капотирах де , ама при мен нема как да се каже че всичките ми излети на платеният Пънч са били капо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Валка , кажи ми че не се сещам коя точно е моята морска пръчка с която ловя по вътрешните ни водоеми :roll: Виж за макари да , ама за пръчки :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от valeri hinkov »

Имаше някакъв Мегабасс, ама вече не си спомням кой точно!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:Флекси а представяш ли си хипер разочарованието на май вери биг френд Муня , къде ми беше изпилил мозъка да го водя на прословутият Пънч , когато се капотира уставно за резил на бляновете му :lol: Не че и аз тогава не се капотирах де , ама при мен нема как да се каже че всичките ми излети на платеният Пънч са били капо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...
На всичкото отгоре духаше ураганен леден вятър, та се наложи да се навра в едно изкорубено от гръмотевица дърво, опитвайки се да мязам на горска нимфа-дриада, където прекарах около час в напразни опити да хвана нещо и ювелирни обратни кастове. :lol: Излета завърши с пълен хепи енд, след преместването на място, където се предлагаха съгревающи напитки. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Мммм дам,корка е минало;)

Мнение от Д-р Флекс »

Стаp хобит си ти, габpОвски ми пpеателиу...жалко, че не успяхме да се видим пpеди двайсиено-дванайсе...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”