ШЕКСПИР ЪГЛИ СТИК?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Да му мислят Янтранските кефали. И бегла представа си нямат какво ги чака :twisted:
iddqd
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Току що я поръчах от магазина , заедно с 200 мухарски куки:):):)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Мунчо написа:Току що я поръчах от магазина , заедно с 200 мухарски куки:):):)
Мунчо, с колко куки си тръгна в краят на декември?
Бобо, честито!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

UGLY STIK е любимката на източния бряг на САЩ както за сладководен така и за морски риболов.Много яки пръчки с СТРАХОТНА гаранция и сравнително евтини.На тоя бряг предпочитат разни други марки,малко по-скъпи,но не толкова меки и чуствителни.Като цена и качество малко пръчки и се опират.Купуваi смело.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Мунчо написа:Току що я поръчах от магазина , заедно с 200 мухарски куки:):):)
Очевидно много дървета ще се разделят с листата си преждевременно тази година :lol:...И аз съм на вълната за правене на мухи.По добре е през зимата,така и така не можеш кой знай какъв мухарски риболов да направиш,поне да си попълни човек кутиите за предстоящия сезон.А той идва...Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Валери написа: Очевидно много дървета ще се разделят с листата си преждевременно тази година :lol:...И аз съм на вълната за правене на мухи.По добре е през зимата,така и така не можеш кой знай какъв мухарски риболов да направиш,поне да си попълни човек кутиите за предстоящия сезон.А той идва...Поздрави!
Даже планирам да си взема кози да ги изхранвам с листата:):):)
И аз съм на вълна правене на мухи и съм навързал астрономически количества:)
Ама харесвам и спинигов риболов. Абе няма класическия спининг
Ugly Stik Lite , този е Ugly Stik Lite Graphite ей тук може да го видите и да си кажете мнението-за съжаление ще са само 2,10 м:(
http://www.shakespeare.nl/
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Malko kusno mai :( :shock: ma da kaja !
Sna4i taj na BOBO e ot vibro stuklo i e SUPER ama super JKA!
Za razlika ot karbonovite im izpulnenij koito se predlagat v momenta :(
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Не бе Анубисе. От карбон и стъкло са, Howald Process се казва технологията. Чети-
Ugly Stik blanks are made using the unique, patented Howald process, a manufacturing method that literally builds the blank twice. An inner layer of spiral wrapped graphite fibres provides sensitivity and adds the renowned "guts" to the butt section. Flexibility and overall durability comes from an outer layer of longitudinal E-glass fibres. The resulting product is a rod flexible and robust enough to be guaranteed unbreakable under normal fishing conditions for the life of the rod. In spite of the almost legendary status attained by Ugly Stik rods, the Shakespeare design team hasn't been resting on its laurels. The range is constantly being evaluated and added to, as fishing trends and techniques evolve.
iddqd
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Oh, Бобо, и аз четох, четох, ама да видим какво ще получа накрая...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Zna4i BOBO taj prepletka ot grafit i Vibroto e s cel olekotjvane no Pak zdravinata i se dulji na Vibroto ;)
Li4no sa mi demonstrirali v Alema na kvo e sposobna tazi vudica !
A za novata si spestjvam komentara zastoto njma nishto obshto s Tvojta !
Po leka e no ... ;)
Be kakto i da e v kraina smetka 4estito MUN4AK da gi durpash jko ! :)
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Нямам представа как са новите. Не съм ги пипал. Да си избереш хубава пръчка, която и да ти пасва е трудна работа. Какво е за мене един хубав спининг- На първо място трябва да е фин, колкото е по- тъничък в основата толкова по-добре. Да има повечко водачи. Да е на две снадки. Дръжката му да стърчи малко след лакътя ми. Това са 4-те условия да му обърна внимание изобщо. След това гледам каква акция пише, друсвам го два-три пъти и пак поглеждам каква е акцията. Тука е най-тънкият момент и всичко си опира до опит, няма как усещането от добрата пръчка да бъде описано с думи. Моето ъгли(да е живо и здраво) е много странна пръчка, като го хванеш и го друснеш си викаш баси твърдата сопа, да ама после като хванеш върха си викаш, че няма как да е твърда, би трябвало да е по скоро мека пръчка с връхна акция, да ама цялостният строй на пръчката е прогресивен въпреки, че върха се огъва по този странен начин-
Изображение

А ето как я огъват големите рибоци-
Изображение
В ролята на големият рибок е моя милост.
Далеч съм от мисълта, че такава пръчка би паснала на всеки, особено в магазина. Но като отидеш на реката и като метнеш 3 грамов воблер 5 метра по-надалече от старата си лека спинингова карбонова пръчка, с акция 10-30, започваш да си променяш мнението. Еле пък като вземеш да вадиш рибите, тогава нещата приемат съвсем други краски и нещеш ли сопата със странният строй ти става любимка и в студените зимни, безрибни месеци си я вадиш да си я друсаш и огъваш в очакване на нови подвизи :wink:
iddqd
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Te за туй става дума:
Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Гост

Мнение от Гост »

аз през зимата не изкарвам карбоните, от опит знам че стават много крехки и чупливи, иначе тая сопа си я бива доста
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Bobo написа:..... Дръжката му да стърчи малко след лакътя ми. ...
Аз от сромният си опит достигнах до извода, че дръжката не трябва да е по-дълга от разстоянието до лакътя! Така ми е комфортно! Не знам защо!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ами Любо, това вече си е до човека. Много хора има на които по-дългите дръжки им пречат. Пък като гледам австралийците с какви ловят, дръжката стърчи педя и половина след макародържача, за мене това си е мъчение. Дългата дръжка ти дава много повече сила при замятане, а при вадене подпираш на лакътя и не си товариш излишно китката.
iddqd
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”