Sert Exceed 1,80m UL ?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от Мунчо »

Момци, не знам дали забелязахте, но излезе нов "Ексийд" УЛ. С едноделна ева дръжчица и куха карбонова ръкохватка - нещо подобно на някои серии "Дайва Пресо". Тънка бланка, приятен параболик, но не съвсем сопол - има варианти 1.5 и 1.8м 1-5 гр, които според мен ще са хубав бюджетен избор. Мандахерцах ги на изложението в Пловдив и ми хареса.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от Хариус »

stankof написа: Факт е че Бг търговците само чакат нещо да почне да се купува повече и цената му хвръква в небето,но това е друга тема :evil:
Да, вероятно логиката трябва да бъде следната: производителя /в случая СЕРТ/ вдига цената, но БГ търговеца трябва да преглътне повишението за своя сметка, за да са щастливи бг риболовците :lol:

Чудя се кога най-после хората по нашите ширини ще вдянат, че ценообразуването на продуктите става по абсолютно един и същ начин, без значение кое колко се продава и търси! Пълен абсурд е да се твърди, че видиш ли търговеца нарочно вдигнал цената, щото рийш ли се търсело. Ако въобще има търговци, които го правят, то БЕНТ със сигурност не е сред тях! То всъщност какъв търговец ще си ако се гъбакаш с цените както искаш??? В този случай ти няма да си търговец, ти ще си смешник. Вижте по другите държави колко струва и колко е струвало през годините и тогава философствайте и се правете на хитреци! Ето в един от най-големите френски сайтове на каква цена е: http://www.pecheur.com/achat-canne-carn ... 42322.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Всеки е повече от свободен да си вземе каквото и откъдето си поиска, на каквато цена си прецени и намери, пазара е повече от отворен. Ето, Лео казва, че имало достатъчно избор на същата пръчка на по-ниска цена със същото, може би и по-добро качество?! Ами вместо да ревете от цената на Ексийда по форумите, направо взимайте от тях, какво чакате?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от Leo »

Хариус написа:
stankof написа: Ето, Лео казва, че имало достатъчно избор на същата пръчка на по-ниска цена със същото, може би и по-добро качество?! Ами вместо да реве
те от цената на Ексийда по форумите, направо взимайте от тях, какво чакате?
Не,не казах това!
Казах,че много фирми предлагат на пазара въдици с подобни характеристики,изходен материал,компоненти,изработка и ценови клас.И вероятно всички те са със сходни динамични и всякакви други показатели.Аз самият бих ловил съвсем комфортно с такава въдица,без обаче да отдавам прекалено значение какво пише на въдицата-Серт,Мичел,Абу Гарсия,Джаксън,Драгон,Баракуда,Аке Манчо,Зебко,Колмик........и т.н.
Просто е въпрос на шаблон и малко боя.
А да надавам вой във форума заради 15 лв и малко боя не си струва.Май.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от m65 »

За кубика дърва въпросът не е еднозначен, по скоро е въпрос на гледна точка. Ако за някой кубик дърва си е кубик дърва, и с него и без него все тая, то за други може да означава че с този кубик дърва може да изкарат зимата, и да се окаже решаващ.
Следил съм цените на тази пръчка, и смея да твърдя (затова и се ангажирам с такова мнение) че повишаване през годините от производител не е имало, поне според чуждите сайтове. Там цените през тези три години си бяха едни и същи.
Това че в даден френски сайт въпросният серт струва 40 евро, не значи че и в България трябва да е толкова.
Едно Renault Clio във Франция струва примерно 20000 евро, но в България същият модел е на цена от 33000 лева.
А това дали качеството на една и съща стока произведена за България или за Франция, примерно, е едно и също не се наемам да коментирам, макар че има не едно и две доказателства че стоки произведени за България са с по-ниско качество. В новогодишната вечер пих кока-кола от Германия, и смея да твърдя, че няма нищо общо с тази продавана в България. Е вярно че погледнато едно към едно стойноста на кока-колата от Германия е по-скъпа, но погледнато от покупателна гледна точка кока-колата от България е в пъти по-скъпа, и в пъти по-не ми хареса. Въпрос на вкус ще кажат някои.
Така че няма да се учудя и в това че пръчките на SERT, продавани в България, са с друго качество.
Абсолютно съм наясно, че има и други марки и модели което са в категорията на Sert Exceed , но аз не съм тестер, а и нямам финансовата възможност да си избера нещо на принципа: проба-грешка, докато нацеля това което ме удовлетворява. Не един или два капацитета от този и други форуми (затова са и форумите) споделят мнение, че закупуването на Sert Exceed UL/L са си добра инвестиция, в ниско бюджетния ценови клас. Защо тогава трябва да се залита към нещо което не се е доказало.
Не вярвам въпросните капацитети да рекламират в полза на определени вносители, но пък знаели човек...
И да практикуването на рибарство в България стана скъпо, за някои удоволствие, за други хоби, развлечение, убиване на време, за други повод за напиване и замърсяване на природата . Общо взето кой както го възприема, но слава богу че рибата все още не разбира кой с какви такъми лови. От което следва, че както ще хвана еднолитров кефал с някой авид или гад, така ще го хвана и с въпросният серт. Е вярно че удоволствието от работата с маркови такъми си е един вид "душевна чекия" както се изразява един съфорумец, но не всеки може да си го позволи. Не всеки е бизнесмен (така и не можах с годините да възприема тази чуждица) в тази държава, а и не е необходимо. Все някой трябва да работи за да ги има и бизнесмените, и най-вече прекупвачите в тази държава. За да може да "припечелват" някой лев на гърба на такива като по-вече то от нас.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от Хариус »

m65 написа: Следил съм цените на тази пръчка, и смея да твърдя (затова и се ангажирам с такова мнение) че повишаване през годините от производител не е имало, поне според чуждите сайтове. Там цените през тези три години си бяха едни и същи.
Колега, явно си много добре запознат с нещата и знаеш на кой дистрибутор какви цени му се дават и т.н....браво! Купи си я откъдето прецениш и бъди щастлив :D Дето Лео вика: за пръчка за 60-70 лв. строшихме 2 клавиатури, а някои дават повече пари за една примамка, тъй че аз бях дотук.

пс: само между другото - 40 евро не са равни на 70 лв! А това за различното качество просто няма нужда от коментар :shock: да се чуди човек от къде ви идват такива мисли.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от m65 »

Хариус написа:
m65 написа: Следил съм цените на тази пръчка, и смея да твърдя (затова и се ангажирам с такова мнение) че повишаване през годините от производител не е имало, поне според чуждите сайтове. Там цените през тези три години си бяха едни и същи.
Колега, явно си много добре запознат с нещата и знаеш на кой дистрибутор какви цени му се дават и т.н....браво! Купи си я откъдето прецениш и бъди щастлив :D Дето Лео вика: за пръчка за 60-70 лв. строшихме 2 клавиатури, а някои дават повече пари за една примамка, тъй че аз бях дотук.

пс: само между другото - 40 евро не са равни на 70 лв! А това за различното качество просто няма нужда от коментар :shock: да се чуди човек от къде ви идват такива мисли.
Не мисля, че трябват кой знае колко познания за това да си набележиш няколко сайта в други държави, и периодично да проверяваш как се движат цените на дадена стока. Да си извадиш заключение, че тази сока за три години е с една и съща цена, но в България за това време е нараснала с 20-30%.
Да изразиш мнение по въпроса и да последва проблем, само защото съм посочил че има "заместник" на така търсеният и коментиран Sert Exceed 1,80m UL, и съм дал линк къде в България го има.
Не вярвам никой в този форум да не се съобразява с цените на такъмите които купува, пък било то и примамки на цената на пръчката.

п.п Да между другото никъде не съм посочил, че 40 евро са 70 лева. Написах, че: "Това че, в даден френски сайт въпросният серт струва 40 евро, не значи че и в България трябва да е толкова." Според мен има разлика между двете твърдения.

А това за различното качество го твърдя само и единствено за кока-колата, което не беше мое мнение в Новогодишната вечер (но тогава беше споделено от цалата компания), аз просто го споделих днес с Вас.

Твърденията си се опитах да подкрепя с факти. Ако с посочването на новият каталог на SERT, адресът от където може да бъде закупен, и мнението което изразих :
m65 написа: та съм решил да го заприходя, докато нашите мили търговци не са решили че е "златен" та да му направят и цената такава.
съм нарушил някои форумни правила, или съм засегнал някой, моля да бъда извинен.
Всичко останало е "чупене" на клавиатури.
Аз също бях до тук.
След няколко месеца, само да е живот и здраве както се казва, евентуално може да изкажа мнение относно това как се представя новият Sert Exceed UL на 1,80m. Но не съм сигурен дали ще го направя, след тези "дебати", затова и написах - евентуално.
Приятна вечер на всички.
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sert Exceed 1,80m UL ?

Мнение от Marto »

Приятна вечер и наздраве и от мен,
Поздрави
Марто
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Заключено

Обратно към “Въдици”