Palms от Angler's Republic

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Kолега, нито се прехласваме, нито нищо - просто сме любопитни. Сега ясно е, че чудеса не могат да се очакват, особено за 16 000 йени, нито че фирмата е най-великата, нито че продуктите им са уникални. Разполагаме с много по-качествени неща, което не значи, че трябва да анатемосваме другото. Аз например си купих въдицата чисто импулсивно - преди време ми стана симпатична... дръжката, като я видях в интернет. И щом разбах, че иде у нас - клъвнах немедлено. :lol:
Пък и мисля, че трябва да се поощри инциативата на човек, който се опитва да предложи популярни неща на нормални цени у нас - напълно съпоставими с тези по он-лайн магазините. Щото другото го знаем - с митниците, чакането, неизвестностите, кандърмите и "топленето" на "бащински" протегнати митничарски десници...
Последно промяна от Мунчо на Пон Юли 01, 2013 15:28, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Алка »

докато гледахте и тръскахте въдиците-Случайно да ви се е мернало на погледа воблери и други примамки от същата марка в магазина-----много мерсаж.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от quietriot »

В интерес на истината и аз ходих вчера да ги видя .............и не се прехласнах, нищо повече от понтон севън§халф примерно.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Д-р Флекс »

mikibg написа:Брей големи хвалби голямо нещо . :lol: Сигурно за Българския пазар Palms респективно Angler's Republic звучи много екзотично и вип , но истината е , че продукцията на тези фирми отдавна е в графата на средно и ниско бюджетното Японско производство. От старата слава на Palms с висококачествените пръчки нищо не остана :(
Поздрав


E, Мики, не бъди толкова взискателен към нас, неизкушените селянчета. Ние сме прости туземци в риболова, ловим сладководни маломерки предимно с подръчни средства, за нас всяка стока, дошла от по-далеч от Стамбул, е връо на сладоледа...нека се порадваме на мънистата :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

quietriot написа:В интерес на истината и аз ходих вчера да ги видя .............и не се прехласнах, нищо повече от понтон севън§халф примерно.
п.с. Васко, на "Севън"-а какво му е? Аз го намирам за много прилична пръчка за парите си, ако изключим меко казано нестандартната ръкохватка. Да не говорим, че опредлено е от по-високия ценови клас.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:
quietriot написа:В интерес на истината и аз ходих вчера да ги видя .............и не се прехласнах, нищо повече от понтон севън§халф примерно.
п.с. Васко, на "Севън"-а какво му е? Аз го намирам за много прилична пръчка за парите си, ако изключим меко казано нестандартната ръкохватка. Да не говорим, че опредлено е от по-високия ценови клас.
прекалено груб като усещане за моя вкус и откровено грозен на визия. :wink:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от mikibg »

Д-р Флекс написа:
mikibg написа:Брей големи хвалби голямо нещо . :lol: Сигурно за Българския пазар Palms респективно Angler's Republic звучи много екзотично и вип , но истината е , че продукцията на тези фирми отдавна е в графата на средно и ниско бюджетното Японско производство. От старата слава на Palms с висококачествените пръчки нищо не остана :(
Поздрав


E, Мики, не бъди толкова взискателен към нас, неизкушените селянчета. Ние сме прости туземци в риболова, ловим сладководни маломерки предимно с подръчни средства, за нас всяка стока, дошла от по-далеч от Стамбул, е връо на сладоледа...нека се порадваме на мънистата :D

Ако сте приели изказването ми като обида - извинявам се, но няма и да толерирам вашия сърказъм. Мисълта ми беше , че много хора могат да останат с грешни впечатления и после да се разочароват .

Поздрави
Последно промяна от mikibg на Пон Юли 01, 2013 17:34, променено общо 1 път.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от bountyhunter1 »

Ей за това отиваш в магазина и тръскаш.Аз така направих.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Д-р Флекс »

Не ми стана много ясно, къде колегата видя "сърказъм", нито, защо "многото хора" ще останат с грешни впечатления, и разочаровани, ако прочетат несъвпадащи с неговото мнения за дадени пръти. Но нека приемем това неразбиране като елемент на гореописаната ми провинциалност...което отново поставя въпроса, а къде, аджеба, виде колегата "сърказъм"?

И хайде стига сме спамили темата на човека! :!:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Za мен проблема е, че темата завива в най-лошото русло, а именно критикарството. Да, ясно е, че "Палмс" не е най-великата японска фирма, ясно е, че споменатата "Еджерия" е бюджетна пръчка и за 16 000 йени (което е под 250 лв и за толкова е продава и българския вносител, което му прави чест) не може да се очаква някакво чудо или нещо изключително, но нека си дадем сметка, че продуктите и на най-именитата фирма от същия ценови клас ще са аналогични. Няма нужда обаче от "охлаждащи душове" и прочие провокативни коментари. Ще се поосмя - похвално е желанието на вносителя да предложи продукти квалитетни марки у нас на цена, обезсмисляща електронни търговии(на тези артикули). Доскоро у нас за "Тенрю", "Варивас" , "Форест" и прочие се говореше като за нещо екстраординарно - вече се предлагат тук на нормални цени. Какво повече е нужно?

п.с. Не съм защитник на търговеца - не съм му виждал очите, имам всичко на всичко два разговора с него, колкото да разбера какво предлага и да си поръчам пръчката(винаги, когато у нас се появи нещо ново, каквото и да е, аз задължително си го купувам). Платил съм си я като поп - без каквито и да е преференции. Но както казах, цените са световните, при това с икономисани съпътстващи разходи, а е тъпо вместо да сме доволни, че нещо го има у нас, да "разчепкваме" една добра инициатива... И - да, знам, че "Палм'с" е една средностатистическа марка, което лично мен не ме смущава - аз непосредствени си имам...
Последно промяна от Мунчо на Пон Юли 01, 2013 22:42, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от mikibg »

Да си видял някаде да критикувам въпросните марки :D , но по отношение на пръчките си прав . Като съотношение цена качество са добри . Имах възможност преди време да метна няколко пъти с продукти от 2 от морските им серии и не мога да си кривя душата и да кажя ,че не са с добро качество и външен вид, но по отношение на чувствителност и възможност за замятане и водене на примаките има доста какво да се желае.Все пак сам каза , че чудеса от тях не може да се очакват.

Поздрав
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Владимир »

Та за какво Японско производство говорим :lol: :lol: :lol: Няма ли надпис MADE IN JAPAN,зааааеби :wink: Инак сопичките са добре сделани,ма Тенриу си е Тенриу :wink: Евала на колегата за вноса,малко и ние да се почувстваме,част от света.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от czd »

Тенрю си е Тенрю, ама като тръсках Рейза и го съпоставих с въпросната Егерия и по- скъпия модел Sylpher не видях никъде 300 лева разлика. Има разлика разбира се, но не е фрапантна :roll:
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от valeri hinkov »

Е ти и да тръскаш некой Соулс за над 100 000 йени да не би ще забележиш разлика?!
Като цяло Палмса може би са едно ниво над Мейджър крафта. За парите са си добри.
И със сигурност по добри от Сен Куратата! Бих избрал Палмичка дори пред Гари Лумис.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Владимир »

valeri hinkov написа:Палмичка дори пред Гари Лумис.
:lol: :lol: :lol: Gadnqr,sq kvo,da si reja venite li :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”