Търся въдица за распер, река Дунав

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от stancom »

quietriot написа:...... стария Спидмастър AX на Шимано с акция 50-100 , такива хамалски измахвания правех на Мартен от помпената, че Сунай доведе да ме снимат за турската телевизия 2011 г., но това е друга тема.
А беее тогава каквото и да хванеше щеше да ти се види леко, след толкова чай, но това е тема на друг разговор :mrgreen:


Сега по темата, колега ако смяташ да търсиш активно распер, не ти препоръчвам нищо от изброените. При наличие вече на доста леки пръчки, да си вземеш глух и тежък кол не е оправдано. Бих те посъветвал да не избързваш и да следиш в продавалника по долу, изпадат много добри предложения. Още повече, че сега е зима и не ти е спешно :wink: Наскоро оня серсем, дет съм го цитирал, беше пуснал един Кардиф за почти толкова пари колкото си готов да дадеш.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от valeri hinkov »

Според мен по мятащи пръчки от японските си басс серии няма! Ловя с такива распер от 2007г и нямам намерение да ползвам друго. За триметрова забрави, няма смисъл. Аз със сигурност ще метна по далеч с 8,6 японка от тези модели дето си дал.
Ако все пак искаш дълга за малксимална дистанция се напъни малко и си вземи японска на 9,6 дължина, което 288см-290см средно измерени от мен.Може и от по евтините фирми, като например майор крафт или тази, която ти е преппоръчал на Палмс, Лео(без да знам коя е).
На 9,6 японки обикновенно дръжките са им по къси средно около 51см. Сравнявал съм работната дължина японка и европейско шимано от макарите и разликата е некакви грубо 10-на см. А ще ти тежи под 200 грама.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от b_lomsky »

Шимано Туин Пауър Зандер - 3,05м. ,10-40гр., 110гр. , кевларена оплетка. По мое мнение е най-леката и мятащата пръчка.Купувал съм я на старо за около 200лв.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Димитър Тодоров »

b_lomsky написа:Шимано Туин Пауър Зандер - 3,05м. ,10-40гр., 110гр. , .....

А строят какъв е на тази въдица,не познавам модела?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от b_lomsky »

Строй полупараболичен, въдицата беше някаква специална серия, с подвижен макародържач.Вече е на дъното на Дунава при един инцидент.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Leo »

Форка,прав си,нещата са силно субективни

fori написа: ........Пръчките sakura (sportism и shinjin), x-zoga (black mamba) и по спомени, това което съм хващал на pontoon 21

........ примамки 18 грама нагоре, което е доста над стандартните расперски воблери
Сакурите и Понтона не съм ги виждал,но Мамбата е шпага и е доста далеч от мятаща пръчка.

за воблерите горе долу :) но за другите примамки,някъде от там почват :)


Флекса вика ,че си бил пиян,когато си мятал с Карбофлекса,та сигурно за това така ти се струва :)
valeri hinkov написа:За триметрова забрави, няма смисъл. Аз със сигурност ще метна по далеч с 8,6 японка от тези модели дето си дал
Валка,как няма да метнеш бе :) Аз съм 184см и си помислих,че съм лилиПУТ като застанах до теб :D Може да си мяташ и с 6 метрова пръчка с кеф.
Димитър Тодоров написа:
b_lomsky написа:Шимано Туин Пауър Зандер - 3,05м. ,10-40гр., 110гр. , .....

А строят какъв е на тази въдица,не познавам модела?
И аз не съм чувал за тая въдица :roll:

Обаче на 305 сантиметра,с тест 10-40,да тежи 110 гр.......има някакъв,как да кажа,педе....разлък в тая работа :)
Ако и да е кевларена.Те и други правят кевларени въдици,но нещо не го докарват откъм тегло :)

Притеснява ме и това "Зандер".Единствения Зандер който съм виждал на Шимано е Бийстмастер Зандер и в него нямаше нищо зандерско,защото строя му беше като на сополите,дето ги изкара др Евтимов,като ми прави пункции на синузита :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от rado_123 »

Благодаря на всички включили се с коментар в темата. След отчитане на отзивите за въдиците AR Palms, се загледах в тези два модела:

1. SFGS-96MH, 9ft.6inc., 2pc., Power:MH, 12-42g, Lures 10-24lb, Line PE1.0-2.5#, Rod Wt.177g, ¥19,800
2. SFGS-103MH, 10ft.3inc., 2pc., Power:MH, 12-42g, Lures 10-26lb, Line PE1.0-2.5#, Rod Wt.188g, ¥20,000

Впечатляващо ниско тегло..
Първият модел не присъства в листата на вносителя, но вторият е наличен. Та съм на един клик разстояние от въдицата.. Но ми се ще все пак последен коментар, колеги...
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Ilian70 »

Аз бих взел тази:
SFGS-96M, 9ft.6inc. 2pc. Power:M, 10-35g Lures, 8-20lb Line, PE0.8-2.0#, Rod Wt.164g, 19,500
По-лека е, по-къса и с добър диапазон на теста по примамки.
Доколкото разбрах, вносителя може да внесе въдица и по заявка, а и ти надали ще тръгнеш от януари за распери... пък знам ли?!?
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от quietriot »

Аз бих ти препоръчал да прегледаш и това ако ти позваолява бюджета
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... IC+ST-822L" onclick="window.open(this.href);return false;.

за съжаление volkey over seven един доказан стрелец на марката няма толкова висока акция в спининг вариянта си.
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... er/volky#4" onclick="window.open(this.href);return false;
но има други модели които имат теста по примамките който търси , попрочети и не бързай. Мейджър крафт си е вече сериозно качество на средна цена, което далече не може да се каже за палмс :wink:

Тук няма вносител на марката, но пътища за поръчки има много. :wink:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Димитър Тодоров »

quietriot написа:... Мейджър крафт си е вече сериозно качество на средна цена, което далече не може да се каже за палмс :wink:

Тук няма вносител на марката, но пътища за поръчки има много. :wink:

Наско от Варна внася марката:
http://www.velvet-net.com/category/476/ ... tml?page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Можеш да го попиташ,Радо,за тази - CROSTAGE CRS-962ML
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... r/crostage" onclick="window.open(this.href);return false;

Приятна въдица е,расперов типаж, и би трябвало да струва от ръка у нас под 200 левчета.Преди няколко години бяха нашумели,така че може би има някоя прашясала за продан.Защо не пробваш с ,,детайлно търсене,,?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Попа »

Здрасти Радо!Наистина Major Craft-а е много приятна въдица,и в този вариянт(962ML 10-30гр) ще ти върши чудесна работа.Имай в предвид,че реалната горна граница е по-скоро 40гр,и е regular fast,а не regular,както пише на сайта,което в твоя случай е добре.Цената в Бг е 267лв,ако решиш нещо за нея ми пиши на лични :)
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от quietriot »

Попа написа:Здрасти Радо!Наистина Major Craft-а е много приятна въдица,и в този вариянт(962ML 10-30гр) ще ти върши чудесна работа.Имай в предвид,че реалната горна граница е по-скоро 40гр,и е regular fast,а не regular,както пише на сайта,което в твоя случай е добре.Цената в Бг е 267лв,ако решиш нещо за нея ми пиши на лични :)
Май се обединихме около една марка , нещо трудно срещано напоследък :mrgreen:

Аз открих наскоро марката в кастинг пръчките за себе си и съм много доволен :mrgreen: от това което получавам за парите си.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Д Пенев »

Ся, като стана приказка да (си) ги мерим (за по над хилядо лева), аз предлагам за най-подходящи при конкретните условия на колегата следните два модела пръчки http://www.zenaq.com/rod_zenaq/rod_fant ... _bkfn.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави :D
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Попа »

Що над 1000лв бре?Предлагаме въдици в средния ценови клас 200-300лв.Аз да си кажа,че имам пристрастие към марката от години,съотношението цена/качество за мен е най-доброто от японските марки,а и не само за мен май.....Не напразно фирмата държи около 30% от японския пазар за спининг пръчки,а там знаете конкуренцията е жестока :wink:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Търся въдица за распер, река Дунав

Мнение от Leo »

Съгласен съм с колегите.
Major Craft наистина имат много хубави въдици и на съвсем поносими цени.Просто не се сетих за тях,защото рядко влизам в сайта на Велвет.Не ми харесва!Няма достатъчно инфо за продуктите и снимки.Само някакъв каталожен номер и цена :roll:
Да питам тук някои неща :)
Харесват ми няколко въдици на Major Craft.Ако ги няма в наличност,могат ли да се доставят и в какви срокове?
Могат ли да се внесат и въдици предназначени за руския пазар?

Restive,Terrier и Rizer са чудни пръчки и едва ли бих се колебал дълго ако имаше къде да ги видя :)

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”