Въдица за спининг на Дунав

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
aidokraz
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 6:56
Риболов: Щукарски и сомски
Местоположение: София, Враца

Въдица за спининг на Дунав

Мнение от aidokraz »

Здравейте фенове на спининга! На скоро се запалих по спининга и реших да си взема въдица подходяща за спининг на щука или сом на река Дунав и затворени водоеми. Спрял съм се на Sportex Black Pearl 2,70m 40g или Carboflex Turbo CT 2702 40g.Ще ловя от брега предимно със силиконови примамки и блесни.
aidokraz
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 6:56
Риболов: Щукарски и сомски
Местоположение: София, Враца

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от aidokraz »

Моля някой, който е имал някоя от въдиците да даде мнение.
Благодаря предварително! :) :) :)
ventork
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 16:32
Риболов: Основно по Дунав
Местоположение: Русе
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от ventork »

Здравей, колега.
И двете въдици, са малко "глухи" със силиконови примамки. Имам Carboflex-a, но по-стария модел и е по-параболична от Black Pearl-a, съответно по-лесно се мятат примамки. При по-продължителен риболов обаче, натежава и ръката започва да ме боли. Големи риби, не съм улавял :oops: , но щуки, распери, бели риби до килограм, направо не ги усеща. Колега с който ходя за риба, има "BLACK STREAM", по-стария вариант на "BLACK PEARL", с толеранс 15-29 и щуки 3 кг, сом около 8 кг, толстолоб около 12 кг (на селския гьол), си ги вади без проблем. Не знам какви риби очакваш, но моя съвет е да си вземеш "BLACK PEARL", но с дължина 240 см и толеранс 16-28. С нея, ще ти е по-удобно за продължителен излет.
Успех с избора и много риби!
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 9&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
aidokraz
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 6:56
Риболов: Щукарски и сомски
Местоположение: София, Враца

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от aidokraz »

Благодаря колега, но няма ли 2.40 да влияе на дистанцията? Аз съм доста здрав в ръцете... не е проблем да е малко по тежичка...искам да е по мощна. Ходих в Алтмекс гледах и двете пръчки. Май ще взема Black Pearl! А каква дебелина влакно ще е най подходяща?
ventork
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 16:32
Риболов: Основно по Дунав
Местоположение: Русе
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от ventork »

Щом няма да ти тежи, вземи на 270 см, но с толеранс 16-30. Другия толеранс 35-50, е много стегната и по-леките примамки (под долната граница), няма да ги изхвърля надалече.

п.п. Трите въдици сме ги сравнявали последователно, със сходни влакна и една и съща примамка (кастмастър 21 гр). Почти еднаква е дистанцията на Carboflex-a и Black Stream-a 16-29, по-малка дистанция за Black Pearl-a 35-50.

За влакното - виж на Lazer L8. Дебелината зависи от шпулата, дали ще го събере и съответно от въдицата, която ще си вземеш. Според мен, ако си вземеш 16-29 - 0.171 - за по-далечни дистанции и 0.265 - за силиконови примамки.

Въпреки че се колебаеш за дължината, пак ти препоръчвам на 240 см. Разликата в дистанцията, не е толкова огромна, но пък ще ти е доста по-комфортно.
В момента, аз и колегата с Blak Stream-a, използваме въдици на 215 см, съответно по-леки, и с по-къси дръжки. Много по-удобно ни е и не ни болят ръцете след продължителен излет.

Успех с покупката и много и големи риби.
aidokraz
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 6:56
Риболов: Щукарски и сомски
Местоположение: София, Враца

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от aidokraz »

Благодаря колега, големи риби и на теб....искам да споделя въпреки, че не съм избрал подходящия форум ... имам три бели на силикон миналата година ноември по три кг на язовир. Те са причината да сменя обурудването. Въдицата с която ги хванах е Penn slamer 2,70 много твърда. Aкция 20-50 и тегло 250гр. Почти никаква чувствителност но с мн добро засичане. Подходяща е за морски риболов.Причината да не искам пръчката на 2,40 е че имам пръчка в подобен диапазон макар и далеч не толкова добра ....шекспир трион 5-25 от която съм доволен!

:) :) :)
aidokraz
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 6:56
Риболов: Щукарски и сомски
Местоположение: София, Враца

Re: Въдица за спининг на Дунав

Мнение от aidokraz »

Моля за ключ взех си Sportex black pearl 270м на 20гр(16-30)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”