УЛ - лутане

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от Мунчо »

Там, доколкото пренезначителната ми персона остана с впечатление, нещата са пипкави по отношение на организация на доставката, но действително излизат уникални неща, а и японците са изключително коректни люде...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от smog »

Няма нищо пипкаво, Муни :wink:
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от yuri todorov »

smog написа:
Юри, аз доколкото си спомням GLoomis спряха да продават бланки преди няколко години...

Аз бих предложил на колега да погледне японските аукциони. Там изпадат сравнително често чисто нови UFM-и.

Поздрави.
Мите,

Не съм им голям фен, затова и не съм забелязал че са спрели бланките.
Преди имаше и знам че някой бяха хубави, жалко че вече ги няма.

Поздрави!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от Мунчо »

Кало-о-о-о-о-о, ти поне си пипал айвилини - ела да кажеш нещо по въпроса!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от fisher™ »

Мунчо написа:Кало-о-о-о-о-о, ти поне си пипал айвилини - ела да кажеш нещо по въпроса!
От всички авиолинии които съм ползвал, най съм впечатлен от Емирейтс, че има каки от три раси поне, и от леката закуска на "България Еър" :lol: :lol: :lol: Другото е сейм олд шийт евриуеър :D
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от Мунчо »

Кало, а цици така имаха ли?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от fisher™ »

Доста шарено :lol:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от sandista »

fisher™ написа:
Мунчо написа:Кало-о-о-о-о-о, ти поне си пипал айвилини - ела да кажеш нещо по въпроса!
От всички авиолинии които съм ползвал, най съм впечатлен от Емирейтс, че има каки от три раси поне, и от леката закуска на "България Еър" :lol: :lol: :lol: Другото е сейм олд шийт евриуеър :D
Буквахме билети тази седмица и се спряхме именно на Емирейтс. И аз така дочух за каките и реших да проверя как стоят нещата с този феноменален Emirates A380 Airbus.
Екстри много, само дето каките явно са заместени от нежни сервитьорчета ;(
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
czd
Мнения: 603
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от czd »

Темата е за ключ! Сега е момента да наспамите темата така, че да заприлича на останалите 90% от форума.
Благодаря на отзовалите се колеги!
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от fisher™ »

sandista написа:
fisher™ написа:
Мунчо написа:Кало-о-о-о-о-о, ти поне си пипал айвилини - ела да кажеш нещо по въпроса!
От всички авиолинии които съм ползвал, най съм впечатлен от Емирейтс, че има каки от три раси поне, и от леката закуска на "България Еър" :lol: :lol: :lol: Другото е сейм олд шийт евриуеър :D
Буквахме билети тази седмица и се спряхме именно на Емирейтс. И аз така дочух за каките и реших да проверя как стоят нещата с този феноменален Emirates A380 Airbus.
Екстри много, само дето каките явно са заместени от нежни сервитьорчета ;(
Главната стардеса е мъжка арабка задълже :lol: :lol: :lol:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от nestor »

Айде сега и аз да се включа със съвсем малко опит по темата.

От около 2 седмици въртя последната си придобивка Cierry CR56UL теста по примамки е 1-6 гр. Ходя точно по такива малки рекички за кефал, още не съм ходил за пъстърва, но и това ще стане. Имам около 7-8 риболова с нея и мога да кажа, че е много чуствителна. Първия риболов когато направих, мятах без да очаквам нещо и регистрирах 2-3 празни удара като мислех че закачам по дъното, но след като закачих под 10 см кефалчта на същото място вече различавах какво е удар и какво не.
Мисля че тези празни удари бяха от друг вид рибка която пазеше територия и не беше кефал (това го установих по-късно когато хванах рибката и не изглеждаше на кефал а беше с триъгълна глава и бели очи с чена точка посредата, доста откачени такива рибки имам, а кефала си лапаше цялата блесна).
Акцията я дават "R", но си клони към фаст имам едни кефалчета по 20 см и малко отгоре и съм много доволен, рибата си се засича добре и аз като начинаещ в УЛ-то още от първия излет започнах с по 3-4 рибки на излет и безброй удари.
В неделя нямах късмета да закача 50+ въпреки че видях атаката и кълването, но уви с 2 номер пантера неможах да го засека.

Откакто го хванах това УЛ се чудя защо не започнах с него :lol:

Обурудвах го със Daiwa silver crest presso 2004 (от приятел :D ) и варивас 5lb twich master, кастинга ми е добър с блесна 2-ка пантера над 10 м, но и не съм пробвал за повече, то за малка рекичка невиждам и смисъл.

Стана май като репортаж, но като не съм барал друг УЛ прът и няма как да го сравнявам та поне от впечатленията с рибите ако стане ясно. Колеги казват че е по-мек от Раяз-а, но директна съпоставка немога да дам, тъй като моя Раяз е 65-ца с други тестове по примамките и определено е по-твърд.

Ако имаш конкретни въпроси, питай. Като гледам какви светила са писали изтемата дано да дам някакви полезни съвети и аз пък те ако нещо да ме поправят :roll:
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от nestor »

czd написа:Темата е за ключ! Сега е момента да наспамите темата така, че да заприлича на останалите 90% от форума.
Благодаря на отзовалите се колеги!
Ех, тва го видях чак след като написах предния коментар, жалко :wink:
czd
Мнения: 603
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от czd »

Сиерито беше първия ми избор, но не ме радва мисълта да имам много въдици от една марка. Идва един момент, в който омръзват.
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от nestor »

czd написа:Сиерито беше първия ми избор, но не ме радва мисълта да имам много въдици от една марка. Идва един момент, в който омръзват.
Аз вече само на тази марка минах :D , от Януари до сега 3 различни модела си взех с различни параметрия всяка, още не съм им се нарадвал, но мисля да си ги ползвам дълго време и да не икспериментирам :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от Мунчо »

Отдалече личи, че сте от аристокрацията, колега. :lol: Инак тенрютата са много хубави въдици с уточнението, че дори в най-фините си варианти са с леко силова жилка, определен запас от здравина и мощност, а като логично следствие - по-голяма маса. Която обаче в известна степен се дължи и на масивните метални макародържачи и декоративни елементи. Обаче пък това способства за балансиране с широк тегловен диапазон макари и е бял кахър на фона на другите им достойнства.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”