УЛ - лутане

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от Leo »

nestor написа: Мисля че тези празни удари бяха от друг вид рибка която пазеше територия и не беше кефал (това го установих по-късно когато хванах рибката и не изглеждаше на кефал а беше с триъгълна глава и бели очи с чена точка посредата, доста откачени такива рибки имам.....
Брей,какво е това чудо бе колега :roll: Има ли име?Що не го снима
nestor написа:....... от първия излет започнах с по 3-4 рибки на излет и безброй удари.
Нещо не е наред тогава!Има и такива дни,но чак в такива мащаби.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от nestor »

Leo написа:
nestor написа: Мисля че тези празни удари бяха от друг вид рибка която пазеше територия и не беше кефал (това го установих по-късно когато хванах рибката и не изглеждаше на кефал а беше с триъгълна глава и бели очи с чена точка посредата, доста откачени такива рибки имам.....
Брей,какво е това чудо бе колега :roll: Има ли име?Що не го снима
nestor написа:....... от първия излет започнах с по 3-4 рибки на излет и безброй удари.
Нещо не е наред тогава!Има и такива дни,но чак в такива мащаби.
:lol: Мда незнам как да си обясня всичките празни удари, освен с размишленията по-горе, който възникнаха след последния излет когато за късмет най-накрая закачих въпросната рибка и външно нямаше общо със кефал.

Долните снимки са само и единствено на кефал, който има жълтеникави очи, а въпросната рибка беше с "бели" (имам предвид светло сиви). На вид изглежда като уклей, но не е толкова искрящо сребриста, за жалост нямам снимка, но скоро ще направя :D

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Както се вижда кефала си е захапал уставно цялата блесна, докато тази малка рибка, казвам малка защото е до 10 см голяма, гони блесната и я удря с уста, или директно или странично, когато е странично понякога се закача, но много бързо и енергично се откача, до момента когато успях да я засека и контрата някак успя да се закрепи на върха на устната й (само веднъж ми се случи).

Относно "безброй" ударите, имах предвид взети заедно с всички излети. Примерно за 1-2 часа - 3-4 кефала и 10 празни удара + 7-8 подгонвания.

Направи ми впечатление, че точно след дъждовете, се позатопли и кефала стана активен, в момента в който започнаха да се топят снеговете и нивото се дигна, а водата стана студена кефала пак изчезна. Също така забелязах въпросната рибка как рови с уста дъното във верикално положение, което още повече ме кара да смятам че е от рода на уклейя и не е специфично хищна риба, то и кефала не е ама :)

Та те тва е, може и смешно да е, може и грешно да е, но това са наблюдения и размишления и съм ги направил на база и малкото опит и излети върху УЛ спининга.

А критики поемам всякакви, нали трябва да се уча от грешките си :lol:

Мунчо :lol:
Единствения аристократ, който съществува в тая скапана държава е Царъ, ма той не се брой, че беше гол като дойде преди найсе години, добре че има свестни хора из форума и по реките който срещнах в тези месеци, че се бях отчаял за децата ни (ти още нямаш ама не е късно :wink: )
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от stancom »

Така без снимка само можем да гадаем, но като ти чета описанието ми се струва че си попаднал на дребни расперчета.


ПП Ако си мислиш, че кефала не почуква примамките, си в голямо заблуждение. Способен е да ти изпили нервите основно :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от nestor »

stancom написа:Така без снимка само можем да гадаем, но като ти чета описанието ми се струва че си попаднал на дребни расперчета.


ПП Ако си мислиш, че кефала не почуква примамките, си в голямо заблуждение. Способен е да ти изпили нервите основно :twisted:
Без снимка няма да стане :D

Обаче аз яко омазах темата на колегата :oops:
jorasimo
Мнения: 237
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 21:41
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: УЛ - лутане

Мнение от jorasimo »

Мунчо написа: а като логично следствие - по-голяма маса.
Не всички модели обаче, Ryze е пълна противоположност и трудно се намира толкова лека въдица със същите параметри :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ - лутане

Мнение от Мунчо »

E, няма нужда да се прехласваме чак толкова - дори непретенциозната серия "Премиер" на "Ст.Кроа" е в много близък тегловен диапазон, без да коментираме по-скъпите варианти...
"Рейз" 5'6'' тежи 68 гр, "Премиер" 5'6'' - 65гр, "Рейз" 6'8'' Л - 86гр, "Премиер" 6'6''Л - 85...

Да не говорим, че имам поне четири-пет по-леки пръчки...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”