Питанка!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Питанка!

Мнение от Kentavar »

Здравейте пичове, разбирачи и други мариачи... :) Искам да питам нещо. Да не ме бият колегите спинингисти.... :oops: Търся си директен. Реших да е седмица. Да си цъкам каракудки на реката, че понякога ме мъчи носталгията по доброто старо време когато с дудовината си ловях доволно риба. Ма рибата намаля, нахитря и се дръпна навътре. Та, търся нещо леко, здраво и не много скъпо. Ще ми се да мога с лекота да меткам плувчета около половин грам и да не ми скъса ръката от държане. Гледах Тика и май ми хареса Ексклузив ама нямам никакво инфо...Та ще ми е интересно да чуя мнения и препоръки от знаещите...Сигурно има много писано за такива въдици, но времето ми за ровичкане в нета е силно ограничено. За това ще съм Ви много благодарен... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Питанка!

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега с директен много трудна работа плувки по половин грам да мяташ с телескоп те са направени за щека,ако пък е на река няма и смисъл с такива плувки .Иначе като телескоп тиката е екстра.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка!

Мнение от Pike »

Ексклузивът е много фина и лека въдица, но далеч не бих я определил като "не много скъпа", скъпа си е.
Понеже е толкова фина, използването на супер леки плувки и силно замятане с тях си е да дърпаш дявола за опашката.
Ако искаш хвърли едно око на директните на Филстар, сътношението цена / качество е идеално за някое друго забягване от спининга ;)
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питанка!

Мнение от Kentavar »

Не става въпрос само за Ексклузива. Бих искал мнения за всички въдици които могат да покрият желанието ми. Леки, здрави, да може да се замятат леки плувки.....за цената...знам ли.... колкото толкова. За големи и борбени риби и тежки плувки си имам Ледал Про..........По принцип си пазя нещата за да ги ползвам дълго. Не ми се ще да купувам нещо просто ей така.....Като говоря за река нямам предвид течение.....Сещате се. Има места без течение...там дето седят някои видове риби....Та така. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Питанка!

Мнение от кирил великий »

Ледал Про
"Летал Про" на Колмик. Ами в продукцията на Колмик ще намериш вероятно и това, което търсиш сега. Виж директен "Динамика" в сайта на Куюмджиев.
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка!

Мнение от Мунчо »

Eх, кога Куюмджиев ще изкара и един уип на десет метра...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Питанка!

Мнение от murphymet74 »

Мунчо написа:Eх, кога Куюмджиев ще изкара и един уип на десет метра...
И аз това се питам :fish1:
А по темат,имам Тика Екстрим 7 метра. Лека и стегната но за плувки половин грам...
Не бих рискувал. За мен минимума за тази дължина е 1,5 гр. Инъче може да се чуе един неприятен звук и си за смяна на коляно. Хубавото на Тиките е че има резервни части.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка!

Мнение от Чичо Веско »

кирил великий написа:
Ледал Про
"Летал Про" на Колмик...
Ами в продукцията на Колмик ще намериш вероятно и това, което търсиш сега. Виж директен "Динамика" в сайта на Куюмджиев.
Да, все пак може да се погледне...http://www.colmic.bg/rods/3/" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Мунчо написа: Eх, кога Куюмджиев ще изкара и един уип на десет метра...
murphymet74 написа:
Мунчо написа:Eх, кога Куюмджиев ще изкара и един уип на десет метра...
И аз това се питам :fish1:
Ето сега ще ви каже "Куюмджиев", или както някъде му викат "Чичо Веско":

-Пичове, скоро време нЕма да има "таквоз жиотно" с табела Colmic, поне за сега е така!

С други думи казано, от марката (в резюме) казват:

"COLMIC са за: Или чиста щека, или чист директен телескоп!
Не предвиждаме да правим "хибриди" при които винаги има компромиси!
"

Те това е... :idea:
Kentavar написа: ...Бих искал мнения за всички въдици които могат да покрият желанието ми.
Леки, здрави, да може да се замятат леки плувки.....за цената...знам ли.... колкото толкова.
Ами ти си готов!
Край на търсенето - http://www.colmic.bg/rods/3/8168/" onclick="window.open(this.href);return false;
:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Питанка!

Мнение от Boci »

Вземи си тика екслузив. Който и директен на Тика да избереш няма да сбъркаш. Екслузив и Уинер са стегнати, Ексрийм е една идея по-мек за малко по-едри риби. Всичките са леки
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Питанка!

Мнение от murphymet74 »

Boci написа:Вземи си тика екслузив. Който и директен на Тика да избереш няма да сбъркаш. Екслузив и Уинер са стегнати, Ексрийм е една идея по-мек за малко по-едри риби. Всичките са леки
Аз затова препоръчах Екстрийма! Колегата иска да дърпа каракуди. Не че с Екслузив и Уинер не става но те са по крехки и съответно искат по внимателно отношение. Който и модел да избереш вносителя има пълен набор от резервни части.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питанка!

Мнение от Kentavar »

Между другото, понякога между каракудите излизат и едри риби......Морунаж, скобар, лин...Стига се и до късания. До сега бях и все още съм с една стара китайска стъклопластова петица.....А колко риба съм извадил с нея не е истина.....Но не стига дължина понякога.... :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка!

Мнение от Мунчо »

Aз те разбирам, скъпи приятелю - има си несъмнен чар да видиш как плувката сякаш неестествено се дематериализира пред очите ти...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питанка!

Мнение от Kentavar »

Ице, брат, понякога ми омръзва да обикалям и искам да седна някъде и да забода една сламка в устата, на сянка да съзерцавам водата, природата наоколо...Да си спомня миналото, да потъна в спомени...... Да помързелувам ей така зяпайки в плувката като във време оно. Не, че ми се случва често. Веднъж или най - много два пъти в годината... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Питанка!

Мнение от Kentavar »

Мисля да съчетая нещата. Искам да питам нещо последно. Сигурен съм, че доста хора имат такива въдици, но явно не им се говори...Които иска нека сподели...Ще съм доволен....Харесах си и боло на 5 метра...но не знам кое. Тика. Но нямам време да обикалям магазините и да тръскам за това искам вашата помощ. Спрях се на Пауарфул и Суинг, просто защото са с по лека акция.....Искам вашето мнение. Имам мощно боло на 6 метра, за това си търся нещо по късо, леко и за по малки плувчета.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Питанка!

Мнение от murphymet74 »

Хубаво си се насочил но защо Тика? Съвета ми е ако цената не фактор да погледнеш моделите на Колмик. И май тук пак чичо Веско е твоя човек .;)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”