Abu Garcia Black Max Casting

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

Здравейте колеги, реших и аз да пробвам кастингова въдица. Ще ловя предимно по язовири и от време на време р. Дунав. Използвам примамки от 8 до 30+ гр. Наосчих се към този комплект
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... anguage=bg

Ако някой има впечатления моля да ги сподели, отворен съм и към други предложение с общ бюджет около 200 лв. Предварително благодаря. Поздрави и наслука.
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега,малко късичка ми се струва въдицата за Дунава аз използвам 2,70 15/40
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

Предимно ще я ползвам по затворени водоеми, много рядко на Дунав.
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от bad_boy »

Колега, добре е да уточниш с какви примамки мислиш да ползваш такъма. Кастинковия такъм не е така универсален като спининга. Имай в предвид, че с това примамки под 7-10 грама ги забравяш. Иначе пръчката не е къса за дунава, аз ловя с такава дължина и не ми липсва дистанция :wink:
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

Благодаря за отговора колега, примамките който мисля да ползвам са в диапазон 8-30 + гр. като вече ми стана ясно за под 10 гр. да не мисля :-) а междувременно се ориентирах към Abu garcia Vendetta 802M 10-30g. Видях и подфорума Мултипликатори, изчетах повечето теми и ми стана ясно, че нагазвам в много дълбоки води :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от quietriot »

Вендетата е кол но за начало става.
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

Да точно за начало, не съм докосвал такъв такъм досега, а любопитството е голямо :D предполагам и тази от комбото не е нещо по-различно от вендетата.
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от bad_boy »

Примамки от 8 - 30 грама е широко понятие :) Щом е от любопитство, вземай комбото.
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

Имам леки съмнения, че това любопитство ще прерасне в нещо много по-сериозно :D затова си мислех за вендета и мулти ава - шима.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от milen_ilchev »

Ава-Шимата е за примамки над 10-15 грама. Ако си мислиш, че ще нагазиш по-сериозно, то по-добре нагазвай от първия път! Но тези такъми са доста профилирани както сигурно вече си разбрал.
Комплекта, който си харесал от Видракс, по мое мнение ще ти свърши добра работа като за начало. Но е за по-тежки примамки 10-40 грама.
Повечето кастингови пръчки са с дължина около 2 метра. Лично яз не съм видял необходимост от по-дълга, макар да ловя от лодка и от брега.
Добре е ако има кой да ти покаже как се работи с тези такъми, за да не откриваш "топлата вода". Не е сложно, но иска малко практика ...... след което идва апетита!
sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

milen_ilchev написа:Ава-Шимата е за примамки над 10-15 грама. Ако си мислиш, че ще нагазиш по-сериозно, то по-добре нагазвай от първия път! Но тези такъми са доста профилирани както сигурно вече си разбрал.
Комплекта, който си харесал от Видракс, по мое мнение ще ти свърши добра работа като за начало. Но е за по-тежки примамки 10-40 грама.
Повечето кастингови пръчки са с дължина около 2 метра. Лично яз не съм видял необходимост от по-дълга, макар да ловя от лодка и от брега.
Добре е ако има кой да ти покаже как се работи с тези такъми, за да не откриваш "топлата вода". Не е сложно, но иска малко практика ...... след което идва апетита!
Колега благодаря за изчерпателния отговор, да 10-40 гр. ме устройва, аз вече съм залитнал, няма спиране, има кой да ми покаже как се работи, да разбирам още един глас за комбото :-)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от Д.Граховски »

Аз даже съм с прът 1,60 ама мятам само по затворени водоеми.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от yuri todorov »

sradkov написа: Колега благодаря за изчерпателния отговор, да 10-40 гр. ме устройва, аз вече съм залитнал, няма спиране, има кой да ми покаже как се работи, да разбирам още един глас за комбото :-)
Колега,

Щом си залитнал, давай!
Вземи си комбото което си си заплюл.
Щом има кой да ти покаже, значи няма да си сам в дерзанието с новия такъм.

Ако кастинг риболова ти хареса, още напролет или най-късно до лятото сам ще стигнеш до извода, че това комбо вече не те устройва и ще поискаш да си купиш други, по-правилни и разбира се по-скъпи такъми.

Успех!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


sradkov
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:08
Местоположение: Свищов - Лом
получил Браво: 3 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от sradkov »

yuri todorov написа:
sradkov написа: Колега благодаря за изчерпателния отговор, да 10-40 гр. ме устройва, аз вече съм залитнал, няма спиране, има кой да ми покаже как се работи, да разбирам още един глас за комбото :-)
Колега,

Щом си залитнал, давай!
Вземи си комбото което си си заплюл.
Щом има кой да ти покаже, значи няма да си сам в дерзанието с новия такъм.

Ако кастинг риболова ти хареса, още напролет или най-късно до лятото сам ще стигнеш до извода, че това комбо вече не те устройва и ще поискаш да си купиш други, по-правилни и разбира се по-скъпи такъми.

Успех!
:tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Abu Garcia Black Max Casting

Мнение от yuri todorov »

Ако все още не си реализирал покупката, погледни тази обява.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=64798" onclick="window.open(this.href);return false;

Бъркли-то което се предлага е една много приятна въдица, реално по-добра от тази в комбото.
Макарата ми е непозната, но предполагам че е достатъчно прилична и едва ли се различава много от Блек Макс-а.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”