Interline - предимства и недостатъци?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от 1608 »

Ако колеги имат опит с такива въдици нека споделят! Предимства и недостатъци на водачите? По- добрата крива на натоварване? Кастинг? Чуствителност?
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от dido ov4arica »

Марто, за какъв риболов мислиш да ползваш това недоразумение?
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Мънцата »

dido ov4arica написа:Марто, за какъв риболов мислиш да ползваш това недоразумение?
Дидо, това "недоразумение" аз го ползвам при всички риболови, които практикувам - сафрид, чернокоп, лефер, паламуд, сом, бяла риба :wink:
По темата - за мен големият недостатък е пустата вдевачка, дето ако я забравиш, приключваш с риболова :D Другото е, че след всеки риболов трябва да я промиваш, защото иначе става кофти. Кастинга не е силната страна на този вид сопи. Предимствата обаче за мен оправдават недостатъците - няма заплитания по влакно и водачи /който е ловил с чепаре ще ме разбере прекрасно :wink: /, теглото на 15-50 е 130 грама /пръчката е 2.70!/! Супер чувствителна е. Другото е теория, но има логика - натоварването се разпределя равномерно по цялата бланка. :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от dido ov4arica »

Със всичко гореописано г-н Мънцони съм съгласен и така стигаме до отговора,че тези пръчки са си основно и то поскоро само за чепаре.
За тролинг невиждам предимство от липсата на външни водачи.
Ти колко често си заплиташ воблеро с плетеното? :fish1:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от dido ov4arica »

Кастинг ....триенето е по-голямо според мен
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Мънцата »

dido ov4arica написа:Със всичко гореописано г-н Мънцони съм съгласен и така стигаме до отговора,че тези пръчки са си основно и то поскоро само за чепаре.
За тролинг невиждам предимство от липсата на външни водачи.
Ти колко често си заплиташ воблеро с плетеното? :fish1:
Аз затова казвам предимствата и недостатъците, а всеки си решава за себе си кое му е по-важно :wink: При влачене не е проблем оплитането, но равномерното натоварване на бланката си е сериозно предимство. :tup: За кастинга съм писал, че не е сред силните страни на този вид пръчки. Ако бяха само за чепаре, нямаше да има толкова различни по вид, дължина и акция модели :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от 1608 »

Мънцата написа:
dido ov4arica написа:Марто, за какъв риболов мислиш да ползваш това недоразумение?
Дидо, това "недоразумение" аз го ползвам при всички риболови, които практикувам - сафрид, чернокоп, лефер, паламуд, сом, бяла риба :wink:
По темата - за мен големият недостатък е пустата вдевачка, дето ако я забравиш, приключваш с риболова :D Другото е, че след всеки риболов трябва да я промиваш, защото иначе става кофти. Кастинга не е силната страна на този вид сопи. Предимствата обаче за мен оправдават недостатъците - няма заплитания по влакно и водачи /който е ловил с чепаре ще ме разбере прекрасно :wink: /, теглото на 15-50 е 130 грама /пръчката е 2.70!/! Супер чувствителна е. Другото е теория, но има логика - натоварването се разпределя равномерно по цялата бланка. :tup:
И аз в морето ловя с това вече 3-та година, за сафрид и чернокоп няма по добра въдица...няма оплитания...много по-бърз си от другите. Аз ловя с акция 7-35гр. и дължина 2.74м. При тролинг идва малко мека, но в някой случаи е плюс :wink: За морето съм наясно... Няма по-добра въдица... Интересно ми е за бели риби ,костури на джиг....как ще се справя? И някой знае ли японските мерки за Интерлайна ги дават примерно: 2-3 ,2.5-3.5 , 2-4.5 , 3-4.5 в грамаж какво означава това?
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Павел Иванов »

Много относителни мерки , ще е хубаво да пуснеш линк към нещото с тези означения което имаш предвид . Не друго ами кратък преглед на подобните означения ми даде - тегло носимост линия в кг. , същото ама в либри , диаметър РЕ и пр. Иначе Дайва си дава доста подробни и конкретни означения - http://www.daiwafishing.com.au/products ... rod-range/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от 1608 »

Павел Иванов написа:Много относителни мерки , ще е хубаво да пуснеш линк към нещото с тези означения което имаш предвид . Не друго ами кратък преглед на подобните означения ми даде - тегло носимост линия в кг. , същото ама в либри , диаметър РЕ и пр. Иначе Дайва си дава доста подробни и конкретни означения - http://www.daiwafishing.com.au/products ... rod-range/" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря, гледал съм ги тези въдици,но предпочитам тези за Японския пазар,макар ,че за Австралийския да са по здрави като изпълнение (те ония все искат по- 5 години гаранция..все едно си взимат кола) в момента в морето ловя с това: http://all.daiwa21.com/fishing/item/rod ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Сега ме интересуват акцийте на тези въдици тук...http://all.daiwa21.com/fishing/item/rod ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false; , тъй като ми се струва,че ще има въдици с по -малка акция, който да са подходящи за джиг и въдици с по-голяма акция който са подходящи за тролинг :!: По-номерацията на плетеното влакно единствено мога да се ориентирам горе долу за либрите :!: За това ме интерисува тази номерация на акция :!:
Поздрави :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Павел Иванов »

Ами че те либрите , като диаметър монофил са ти ги дали . При 7'3" имаш препоръчано РЕ с грамаж #0.5~1.0 и монофил с диаметър 2.5~4.0 при носимост в либри и т.н. Съвсем относително можеш да сметнеш тестовият диапазон като съпоставиш показателите и данните на Морехана и Емералда . Значи при положение , че на единят ни дават тест 7-35 при брейд 0.6-1.5 , то на другият при брейд 0.5~1.0 можем да предположим тест от рода на 5~25 плюс , минус грам , два . Това съвсем относително де , но пък е някаква база за ориентация .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от yuri todorov »

По принцип гледам да не взимам участие в подобни дискусии, но в стремежа да се избистри казуса, съзнателно или не, се въвеждате в заблуждение.
Павел Иванов написа:........... те либрите , като диаметър монофил са ти ги дали . При 7'3" имаш препоръчано РЕ с грамаж #0.5~1.0 и монофил с диаметър 2.5~4.0 при носимост в либри и т.н. ..........................
2.5~4.0 няма никаква връзка с монофил-и.
Пръчките са специализирани Egi т.е. за калмари, а при този риболов според японците не се използва монофил.

2.5~4.0 са размерите (номера-та) на каламариерите с които да се ползват.

Изображение

Номера на каламариерата е съотношение между теглото и скороста и на потъване, и обикновено е написан на оловната част отпред.

Изображение

Нещо такова.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Павел Иванов »

Хубаво . Явно по пътя на "избистряне" съм се въвел в заблуда относно коментиран показател базиран на спининговите въдици като цяло . Иначе като база евентуален тест мнението ми си остава същото , макар , че не мога да гарантирам колко ще е меродавно по простата причина , че не съм ползвал и не вярвам някога да ползвам подобни въдици .

пп - прегледах набързо най-общите показатели за октоподки и реално границата на теста , спрямо носимоста им , затвърждава до някъде фърлянето ми на боб от предишният пост .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от yuri todorov »

Предлагам, да не се задълбаваме и занимаваме с излишен коментар, дали има смисъл да се дават мнения на бързо и на изуст

В отговор на горното питане, а и за да избистрим въпроса
1608 написа:..... гледал съм ги тези въдици,........................Сега ме интересуват акцийте на тези въдици тук...http://all.daiwa21.com/fishing/item/rod ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false; , тъй като ми се струва,че ще има въдици с по -малка акция, който да са подходящи за джиг и въдици с по-голяма акция който са подходящи за тролинг :!: По-номерацията на плетеното влакно единствено мога да се ориентирам горе долу за либрите :!: За това ме интерисува тази номерация на акция :!:
Поздрави :tup:
Размерите на РЕ са указани, но гледайки в следващата графа, виждаме номера на каламариерите - 2.5, 3.0, 3.5 и т.н.


В общия случай, според номера

№ 2.5 = 10-11 грама
№ 3.0 = 14-15 грама
№ 3.5 = 19,5-20 грама
№ 4.0 = 25 грама
№ 4.5 = 33 грама

Като се има в предвид, че каламариерите нямат почти никакво челно съпротивление, можем съответност и правилно да предположим, че теста на въдица при обявен 2.5 - 4.0, е съответно 10 - 25 грама.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от Павел Иванов »

Като говорим за "изуст" е добре да направим и една бегла съпоставка между двете бланки с еднакво процентно съдържание на графит в тях , при съответни параметри носимост грамаж РЕ , доколкото ни е известно РЕ се определя в грамове на линеен метър и от там някакъв относителен диаметър , как либри диаметър монофил примерно . Е , може и да не знаем де ... Та от там с просто деление процент 0.6 спрямо 0.5 грама РЕ и реално намираме относителната долна граница от 5гр. спрямо оптималната от 10гр. при 2.5 октоподка и максималната от 25гр. при октоподка 4 . Демек щом са оказани и двете не гледаме само едното а правим общ сбор и получаваме нещо като крайно . В случаят даже калкулатора дава нещо от сорта 5.833 или с цел по-приемлив визуално долен тест ~ 5гр. , при 23.33гр. горен или приемливо ~ 25гр. . Тва без никакви асоциации спрямо кариоките :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Interline - предимства и недостатъци?

Мнение от ribata402 »

Всичко друго но не и за джиг..Избии си да е използваш за този вид риболов..
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”