Съвет за директен 8м.

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
komaramnt
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 13:46
Риболов: Мач и директен
Местоположение: Монтана

Съвет за директен 8м.

Мнение от komaramnt »

Здравейте колеги,
имам нужда от помощ при избор на 8м. телескоп.
Тъй като нямам възможност да видя на живо голямата гама от 8 метрови се надявам вие да ми помогнете.
Става на въпрос за 2 КОЛА'(за домати/циментови/) не държа на тегло, не са за интензивен риболов и ще стоят предимно на стойката.
Globe New Hunter B - 8.00 m 10-30 g 8 114,5 cm 472 g
и претендента
SPRO Premium Power X Tele - 8.00м 1.15м 8 604г.

Клоня към SPRO-то тъй като бях чел в форума за колега който вади "топузи" 6-12кг. с ластик 2.0мм.
Не се притеснявам от теглото понеже първата ми сопа беше шекспир 7м. от високо модулно фибростъкло и невероятното тегло от 1.6 кг. от тогава всичко ми се вижда леко.
Ще ловя предимно на язовир Огоста. Ще сложа ластик задължително, тъй като редовно както си ловях трофейни риби от по 100-300гр. минава подводницата и къса дори повод 0.14 от тогава съм винаги с ластик. Скоро счупих върха на последният ми телескоп 6м. -210гр.(няма да споменавам марка) при небрежно прибиране на ластика :( и си казах, че теглото и цената определят здравината, за това по-добре тежък но здрав като извадим цената от уравнението.
Казах си, че на мен ми трябва КОЛ -буквално за да не се ядосвам с такива дреболии(нямам счупена въдица от риба! Само тази от моята глупост).
Та..... искам като го опъна това чудо на 8м да стой като пирон(да не провисва/хубав стой) и колкото се може да е по-здраво(като засвири силен вятър да не се чуе прасссс' при хрърляне). Мисля да сложа як ластик, за да е защита от подводници, а малките рибета да си ги прибирам с върха без да се разтягаме много много :).

Приемам всякакви съвети, но се надявам ако някой е притежавал/ползвал и двата да сподели мнение. И двата съм ги намерил под 100 лв. така, че това е бюджета. Основния ми риболов е на Mач и за това не мисля да отделям сериозна сума за "колче".

Благодаря предварително !
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от RAAZIEL »

Здравей колега,от двата телескопа които си посочил те съветвам да вземеш Globe New Hunter B,най-малкото заради по-малкото тегло.Доста хора съм виждал да го ползват,а имам познати със седмици,които ги ползват доста грубо и без притеснения.Строя му не е лош за евтина пръчка,а иначе,когато стане въпрос за бюджетен вариант за директен по-добра пръчка е тази:
http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... uct_id=592
и не надхвърля много сумата която си заделил...
Разпъвал съм осмицата в магазина и бях впечатлен от строя и.Двама приятели ловят със седмицата вече няколко години без грижи.
Успех в избора и наслука :tup:
komaramnt
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 13:46
Риболов: Мач и директен
Местоположение: Монтана

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от komaramnt »

Благодаря за бързият отговор!
Теглото не ме притеснява, само здравината - въдиците си ги пазя доста, но останах с впечатление, че тези леките и тънките са много крехки.
Надявам се още някой да те подкрепи с тази пръчка, изглежда ми добре, но не съм го и чул това чудо :)

Поздрави !!

п.с. Видях клипче на туй чудо, стои като колец. Точно това ми трябва!!! Четох някъде, че е с кух врух имали как да провериш колега ?
Последно промяна от komaramnt на Чет Мар 26, 2015 8:59, променено общо 1 път.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от RAAZIEL »

Не се притеснявай,има ,,месо''в бланките,а и това което пише за кевларената оплетка,представлява допълнителна оплетка по бланките,която освен всичко изглежда и доста красиво...
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от RAAZIEL »

Няма какво да проверявам-100% е с кух връх...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от PAMPASA »

Здравей , Аз ловя със Ultimate на 6 м. - телескопа е изключително здрав , със сравнително малък диаметър на дръжката / това предполага по-комфортен захват/ , предполагам че и 8 -та няма да е по-лоша от него.

Ето едно клипче / снимано е с телефон :oops: / , но горе -долу се вижда как се държи с риби от порядъка на 1 кг. в течение :

https://www.youtube.com/watch?v=-CvJi2k ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Определено е добър избор.

Поздрави
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
komaramnt
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 13:46
Риболов: Мач и директен
Местоположение: Монтана

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от komaramnt »

PAMPASA написа:Здравей , Аз ловя със Ultimate на 6 м. - телескопа е изключително здрав , със сравнително малък диаметър на дръжката / това предполага по-комфортен захват/ , предполагам че и 8 -та няма да е по-лоша от него.

Ето едно клипче / снимано е с телефон :oops: / , но горе -долу се вижда как се държи с риби от порядъка на 1 кг. в течение :

https://www.youtube.com/watch?v=-CvJi2k ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Определено е добър избор.

Поздрави
Благодаря за отговора!!
Точно този клип гледах и онемях!!!!!! А като знам, че се бях залетял на фокус турнамент 8м за много повече пари!
Отново ставам колеги нахален, но колко ли е дължината(реалната) на 8м. и дали изобщо да му слагам ластик като се гъне толкова добре.
Благодаря за помощта !! Сигурно (на 99%) ще е този Ultimate на 8м.!
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от RAAZIEL »

Средната пръчка от снимката е въпросната седмица на авера.Можеш да добиеш представа за строя и.Имах и снимка в действие с шаране около килото,но не мога да я издиря...
Изображение

пс.имай предвид,че реалната дължина на седмака е 6.75.Предполагам,че и осмака ще му ги нама около 25 санта...
komaramnt
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 13:46
Риболов: Мач и директен
Местоположение: Монтана

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от komaramnt »

Благодаря за реалната снимка :) остана само да изчакам 10 април(свети паралиий) да звеза заплата и поръчвам. Като го видя на живо ще преценя дали да му слагам ластик.

Отново благодаря за обективното мнение и съвети !

Наслука!!!! :fish1:
aiskrov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 23:45
Местоположение: belovo pazardji6ka

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от aiskrov »

Погледни и за Осако Торпидо евтин вариант здрав сравнително лек изпитан от мен във тежки условия
янко
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 14:06
Риболов: морски
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за директен 8м.

Мнение от янко »

ако още не си взел въдица,послушай RAAZIEL,
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”