търся мнение от запознати

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

търся мнение от запознати

Мнение от kosatkata »

Дилема между две сопи. Въдицата ще се ползва за джиг от лодка с примамки около 10Гр.или иначе казано , около горната граница на посочените за сопите грамажи. Филстара го видях на живо , но не знам какво представлява Фаворита.
http://www.filstar.com/bg/6546/Red.Shadow/" onclick="window.open(this.href);return false;
дължина 2,3 акция 3-15 гр
Другата е
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7087" onclick="window.open(this.href);return false;
Разликата в дължината не е от значение. Теглото е почти еднакво. Не знам какво значи една сопа да е с бърз строй , но филстара ми се клатеше малко в повече сякаш за бърза въдица.
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: търся мнение от запознати

Мнение от kosatkata »

Забравих да кажа , че за фаворита , само че с по високата акция 7-21гр. имаше писано в един руски сайт и отзивите са повече от добри. За тази акция 7-21 там пише че всичко е така както си е описано от производителя. Теглото си е толкова. Строят си е бърз. Единствено по мнение на колегата направил ревю на сопата , акцията написана на сопата е малко занижена .Според него реално е около 10-30гр. , което на мен не ми хареса. Реално , не съм привърженик на грубите такъми и ми трябва наистина лайт или медиум лайт сопа. Както писах по горе , ще се ползва с примамки около 10-12гр.
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: търся мнение от запознати

Мнение от kosatkata »

Доста хора четът , ама никой нищо не казва. Знам че са относително нови сопи на нашия пазар , но все си мислех че ще има някакви отзиви. По принцип клоня повече , към Фаворита.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: търся мнение от запознати

Мнение от bat.galin »

Мисля си, че това може би не е правилния подфорум и затова липсват отзиви.
Вероятно тези , които знаят отговора посещават по-елитарните подфоруми - примерно "Риболов от лодка"... :fish13: .
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: търся мнение от запознати

Мнение от kosatkata »

Там си мерят повече лодките и моторите , отколкото да споделят тънкости свързани с риболова и да се обсъждат такъми , за риболов от лодка.
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: търся мнение от запознати

Мнение от Marto »

kosatkata написа:Дилема между две сопи. Въдицата ще се ползва за джиг от лодка с примамки около 10Гр.или иначе казано , около горната граница на посочените за сопите грамажи. Филстара го видях на живо , но не знам какво представлява Фаворита.
http://www.filstar.com/bg/6546/Red.Shadow/" onclick="window.open(this.href);return false;
дължина 2,3 акция 3-15 гр
Другата е
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7087" onclick="window.open(this.href);return false;
Разликата в дължината не е от значение. Теглото е почти еднакво. Не знам какво значи една сопа да е с бърз строй , но филстара ми се клатеше малко в повече сякаш за бърза въдица.
Колега, при условие, че ще ловиш с примамки около 10 грама се оглеждай за въдица с реален тест до около 13 грама. За конкретните посолени модели не мога да дам отзиви, мога да те насоча да погледнеш Серт Ексийд и Гад Ганчо.

поздрави
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”