Помощ при избора на спининг пръчка

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от sp0ki »

Здравейте на всички! Предстои ми покупка на спининг пръчка и имам нужда от съвет/мнения/препоръки. Доста четох из форума(включително всички подобни теми за избор на пръчка), но не се здържах и реших да си пусна отделна тема.
Знам че универсална пръчка НЯМА.. но за момента нямам възможност да си закупя няколко така че си търся нещо, клонящо по към универсалност :)
От всичко което прочетох установих че имам нужда от пръчка в диапазона 2.40-270м с бърз стегнат строй и акция по примамките около 5-22 грама.
Като цяло пръчката ще я използвам главно за риболов от брега по язовири(най-вече Йовковци) и по река Янтра. Примамките ,които смятам да използвам са от средно малки воблерчета за реката(4-5-6грама); воблери 10 до 15 грама; риболов на Jig - 10-12 грамови глави+рибката; Средно големи блесни и клатушки до 15-20грама МАХ.

Като бюджет... мога да отделя от да кажем 140 до към 300лв, като 300лв съм склонен да дам ако евентуално изпадне от някъде нещо от рода на St. Croix AVS86MF2 втора употреба(от всичко изчетено останах с впечатлението ,че това е може би най-доброто универсално решение в моя случай).

От прочетеното из форума разгледах някой пръчки:
http://www.voblershop.com/2103/Okuma.Inspira.Jig/" onclick="window.open(this.href);return false;
тази Окума във вариант 2.50м 8-25г.

http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
това доста ми допада във вариант CRS832MXF - 2.51м 7-24г. , но цените които видях в БГ сайтовете са с 100-тина лв по скъпи от това в Русия. Има ли някой ,който да си поръчва такъми от Русия и оскъпяват ли се много с доставката ?

http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SAND ... oduct-2213" onclick="window.open(this.href);return false;
четох добри отзиви за ексеед-а. това във вариант 2.40м 5-20г.

Забравих да спомена ,че като за начало ще ползвам пръта с макара Риоби Екосима 3000 защото само това имам, като за напред ще купувам и нова макара.

Моля споделяйте мнения, препоръки, предложения( склонен съм да взема и запазена 2-ра употреба пръчка от по висок клас до към +/-300лв)
Malibu Stealth 12
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от Kentavar »

Toва Кроа дето си го дал за пример става повече за джиг от колкото за спининг с 4 - 5 грамови воблери...Доста е стегната и има доста мощ в нея...Общо взето всички ще ти кажат, че въдица за това което си посочил няма да намериш. Просто въдиците са съвсем различни които трябва да имаш...По добре за тези пари си купи джиговица и спининг.... :mrgreen:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от radogagov »

Притежавам упоменатия от теб Чейзър. Страхотна пръчка е. Мога да ти кажа, че кранкчета по 3,5 грама си ги мята и усеща идеално, но силата на това бижу е джиг-а. Затова отдели още 100-на лева и си вземи още един спининг за реката. Нещо с дължина 1,80 - 2,10м и тест 3-15 грама. Това е правилното решение :wink:
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от bat.galin »

Отскочи до Русе да видиш на живо този Кардиф.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от sp0ki »

Колега Kentavar... добре а ако изключим 4-5 грамовите воблери и да почнем от клатушки 10грама ? Не е ли точно този модел на Ст. Кроа възможно най-универсалният?

Колега radogagov от БГ ли си си вземал пръчката и от къде/на какви пари. Гледах я в един руски сайт и излиза около 163лв. Намерих я само в един български сайт и цената е 260лв. Имаш ли представа как стоят нещата с внос от Русия ?

Колеги ако имате други предложения и мнения моля споделяйте!
Malibu Stealth 12
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от radogagov »

Пръчката е купувана от тук: http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-chaser.html. Сега цената е друга поради спада на рублата. Ако мислиш да си я взимаш от Русия, най-добре или лично или по човек.
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от Kentavar »

Кроато е идеална за "маане" с тежки примамки....С нея няма да се притесняваш да си обрулиш некой орех или да наплатисаш некое нахално куче.... Доста мощ има в нея и е доста дуракоустойчива....Имам 10 - ина различни Кроа - та....Няма въдица която да издържи на толкова екстремизъм като нея...Ако знаеш колко пъти листото на блесна номер 5 с дзверска сила при откачането и последващия откат се е блъскало в бланката не е истина... :tup:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от sp0ki »

http://favorite-fishing.com/extreme/" onclick="window.open(this.href);return false;
EXTS802L,Light 2.40м 5-28гр 7-14lb Ex.fas 135гр
А някой има ли впечатления от тази въдица ?

Колега Кентавър ами да ти кажа определено няма да е зле въдицата да е здравичка :) Може би ако си намеря такава 2-ра употреба за около 300лв ще е най-добрият вариант, като по нататък ще си взема и нещо по евтино за по реката.

Колеги няма ли някой някакви други предложения/мнения ? Не се притеснявайте ,споделяйте :)
Malibu Stealth 12
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от Димитър Тодоров »

Здравей ,

Фаворит е добра марка,с добро съотношение цена/качества. Имам друг техен модел и когато
го избирах ,почетох отзиви из мрежата за моделите им,в голямата си част са позитивни.
Почети и ти отзиви за да се запознаеш с марката ,и ако си харесаш нещо тяхно и го няма при вносителя у нас (Видракс) или пък не ти допадне цената,времето за доставка и т.н. ,да знаеш ,че има възможност да си го купиш от руснаците. Рублата в момента в доста ниска и е сгодно да се купува оттам. Говоря конкретно за този онлайн-магазин,коректни хора са и е удоволствие да се работи с тях :
https://spinningline.ru/spinningovye-ud ... 70670.html" onclick="window.open(this.href);return false;
..коректни хора са и е удоволствие да се работи с тях.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от sp0ki »

Колега Димитър Тодоров а имате ли представа какви са транспортните разходи когато се прави поръчка от Русия ? Разглеждам сега из някакви руски сайтове цени и гледам Favorite Extreme 802L излиза на около 140лв.Вече не знам как ще е с доставката. Доста се заглеждам и в Gad Chaser CRS832MXF ,като цената и в руския сайт е само 22лв повече от на Фаворита или 162лв.
Честно да си кажа Gad-a по ми допада, но не знам дали ще има как да си го поръчам от Русия и как ще стане с доставката. В сайта в който го гледах не видях доставки за чужбина!Май е само за Русия ( http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; ) Другото което е,че руски не знам въобще и ми е доста зор да се оправям из тези сайтове.

Има ли колеги ,които да са си поръчвали тази въдица някъде от чужбина да ударят едно рамо(за Гад-а става въпрос)? Въпросната въдица я намирам само из руски сайтове за съжаление. Гледам ,че я има налична и при българските вносители ,но цената ми се вижда доста завишена.

Благодаря много на всички колеги ,които се включиха в дискусията!
Много ще се радвам ако и други споделят мнение/предложения!
Malibu Stealth 12
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от Димитър Тодоров »

sp0ki написа:Колега Димитър Тодоров а имате ли представа какви са транспортните разходи когато се прави поръчка от Русия ? Разглеждам сега из някакви руски сайтове цени и гледам Favorite Extreme 802L излиза на около 140лв. ......
Колега, "сложих" си една Екстрим 802L в кошницата за експеримента.
Виждам я като цена 135 левчета към този момент,а шипинга до Силистра,България, би ми коствал
444 рубли (около 12 левчета) с услугата "Росийская почта" .
Има вероятност да те обмитят,което би ти струвало + 20% и някой друг лев отгоре.

Как ти звучи това?
Обърни внимание,че не говоря за "някакви руски сайтове" ,а за конкретен онлайн-магазин.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от sp0ki »

Такаа ако всичко е наред утре ще си имам Favorite Extreme 802L. За начало ще и сложа едно Рйобу екосима 3000S. Малко май е тежичка тази макара за тази пръчка ама... ще видим как ще е утре :)

Благодаря много на всички взели участие в темата и специално на колегата Димитър Тодоров за консултациите!

Имам още едно питане... какво плетено влакно да си закупя до 50-60-тина лв ? Гледам на въдицата и дават тест по влакно 7-14lb. Като цяло възнамерявам да търся щука, смадок, костур с примамки до 12-18гр.

Двоумя се между това http://www.voblershop.com/1767/Power.Pro/" onclick="window.open(this.href);return false; във размер 0.13 или 0.15
или това http://shop.fishing-tackle.bg/sunline-super-pe.html" onclick="window.open(this.href);return false; във размер 1.5 - 15lb.

Добре ли съм се насочил ? Има ли нещо друго за тези пари дето по да си струва? Влакната ,които съм гледал добре ли са от към дебелина за това за което мисля да ги ползвам?
Malibu Stealth 12
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от bat.galin »

Колега, вероятно ще останеш доволен от това влакно, има различни размери.
По-скоро е много вероятно да останеш много доволен.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от plamenivanov »

http://puffin.bg/index.php?item=1538&group=1" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ при избора на спининг пръчка

Мнение от Димитър Тодоров »

Макарката вероятно ще дойде тежичка.
Моят избор на влакно при хубава макарка би бил Gosen-W 4ply multi # 1 .
56 левчета за 300м размотка,която делиш на две и навиваш с подложка. Наистина тънко и здраво влано, едно от попаденията ми в категория "такъми" за тази година.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”