Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от Dragonaz »

Здравейте, бихте ли ми препоръчали въдица за спининг риболов на щука до 120 лв.
Начинаещ съм и за това молбата ми е да изкажете известни коментари и по отношение на дължината и теста на пръта.
Ще ловя щуки в малки затворени водоеми, като баластриери около София, Панчарево и някои други места.
Много съм объркан, защото много видни щукари ми препоръчват тест 5-25 гр. други, 10-30 казват, че е минимум.
Ще съм благодарен на всеки един ваш коментар.
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от Д-р Флекс »

Тест 10-30 и дължина 240 см е оптимално като параметри за софийските баластриери. 5-25 е ... несериозно. Марка и модел няма смисъл да ти препоръчваме, иди в някой от по-големите магазини с избор на пръчки, кажи точно какво търсиш на продавача, и няма да сбъркаш :)
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от Dragonaz »

Благодаря за споделеното мнение на доктора, но като че ли всички останали, които биха могли да изкажат мнение и да ми помогнат с избора не са на линия?
Бихте ли добавили още някое мнение, ще ми е от полза.
:fish7:
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от eroucma »

Това му правят яка реклама http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... adow/6546/
Ма е малко по скъпо.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от Iso »

Виж спинингите на Favorite. Продават се в Бг, отзиви за тях можеш да прочетеш тук:

http://favorite-fishing.com/absolute/

Можеш да си избираш модел и да четеш на някой от понятните ти езици. Успех! :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Препоръка за спининг въдица за щука до 120 лв.

Мнение от babydoctor »

Послушай доктора с флекса. :D Е, аз за затворени водоеми бих отишъл на 2.70, но и неговата става. За акцията съм в твърда подкрепа. И не ти трябват екстри, спокойно можеш да поминеш с нещо нискобюджетно - гледай теглото, да не ти откъсне ръката...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”