Перфектната джиговица? :)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

След като преди време с общи усилия успяхме да намерим перфектната щукарка, приятели, сега дойде ред и на джиговицата :)

Ще се ползват примамки с общо тегло в диапазона 8-30 гр. в течаща и стояща вода. Дължината, която ме интересува 2,40-2,60 м.

Целта е да е супер чувствителна, да ги "чува" нещата по дъното, а рибите направо като с магнит да ги привлича :) Трябва разбира се да става и за воблерчета, когато се наложи. Не да сменяван тоягите през половин час :)

Бюджет засега няма да казвам, върти ми се нещо в порядъка 500-700 лв, но нека да видим предложенията.

Ще съм благодарен на всеки включил се със смислени коментари и предложения. Нека стане хубава дискусия. Знам, че тук има сериозни профи "джигити", които се надявам да се изкажат !

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

"Перфектните" рядко ги срещам по пътя си, но тази е доста близо до тях..

LES86MHF2
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... Rods/1956/
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Ilian70 »

Привет, Мариански!
Препоръчам ти да прочетеш едно ревю на украински колега, относно два модела въдици на Yamaga Blanks.

http://www.fish-river.com.ua/articles/b ... 12015.html

Не знам само ползваш ли руски език. Аз ползвам модела Various в две разновидности - EG-77M и EG-84MH. Въдиците са леки и малко противоречиво - добре балансирани. Чувствителността е отлична. Водачите на горната секция на въдиците изглеждат твърде тесни, но ако се спазват препоръките на производителя относно избор на влакно, кастингът е забележителен и не страда от размера им.
Доколкото съм запознат тези модели не се произвеждат към настоящия момент, но във Варна, в магазин Велвет ги има налични.
Има нови модели под същото наименование, за които не мога да дам мнение, защото не съм ги ползвал.
Ако съм те заинтригувал и искаш да ги пробваш в действие, мога да ти ги пратя за тест - естествено когато се прибереш в България.

Поздрави и късмет в избора на перфектната :tup: !
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от empar »

Предварително се извинявам, ако съм офф-топик - В България никой ли не използва едноделните басови въдици с дължна около 2м за риболов да джиг. Аз поне си мисля, че това би било най-доброто решение. Предвид огрмния пазар в сащ, си мисля, че трябва да има наистина феноменални предложения в тази насока... :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

empar написа:Предварително се извинявам, ако съм офф-топик - В България никой ли не използва едноделните басови въдици с дължна около 2м за риболов да джиг. Аз поне си мисля, че това би било най-доброто решение. Предвид огрмния пазар в сащ, си мисля, че трябва да има наистина феноменални предложения в тази насока... :roll:
аз , абу гарсия веритас 2,10 7-17 и 10-45 и са уникално звънки и са по 150 лв . :wink:
http://www.abugarcia-fishing.de/catalog ... log,1.html
моите са кастингови с изпилени палци , но съм хвърлял и със едноделна спинингова и кефа е подобен, проблема им е само че са манекенски :mrgreen:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от empar »

Едноделността ли е манекенското или самата въдица? :mrgreen:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

empar написа:Едноделността ли е манекенското или самата въдица? :mrgreen:
исках да кажа че Не са манекенски щото са евтини, изпуснал съм не-то. :mrgreen:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от axel »

Предполагам,Мариан,ще лови от бряг,не от лодка,така,че автоматично басовите въдици отпадат,поради дължината си,въпреки феноменалната си чувствителност.Предложените от Илиан 70 модели,смятам,че са предназначени за риболов на мекотели и също са с много висока чувствителност.Моето предложение все така си остава едно и също-Excence 900MH/R Wild Contact/8-35/.
риболовът е само хоби!
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от The_river »

Да дам и аз едно мнение :D . От близо 6 месеца използвам Tailwalk salty shape short stick 2.60 7-24 и ми пасна чудесно, като до 30 грама работи перфектно :fish15:
Успех с избора
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от sestrata »

Перфектната джиговица е кастингова, не спинингова. По ред причини, свързани с дължината, твърдостта, контакта на влакното с въдицата, контакта на влакното с макарата, захвата на ръката с макарата и въдицата и... теглото, теглото, теглото на целия комплект!!! :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

Щом непременно трябва да е кастингова, аз оставам в имперфектност... :lol: Няма как да прекарвам част от разходката в настройки...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Щом непременно трябва да е кастингова, аз оставам в имперфектност... :lol: Няма как да прекарвам част от разходката в настройки...
точно с джиг глава настройката трае 5 секунди защото има тегло и е лесно за настройка, така че си в заблуда, тук.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

Като се превъзбудя, 5 секунди са ужасно много... ако се сетя за тях... :D Неколкократно съм бил свидетел как например милият Бончо тича нагоре по брега, за да си натегне влакното, или въоръжен с губерка го чопли на сянка половин час... :lol: Така че мерси, но мерся.

п.с. Успкоява ме поне обстоятелството, че не ме упрекват в киселогроздие. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Като се превъзбудя, 5 секунди са ужасно много... ако се сетя за тях... :D Неколкократно съм бил свидетел как например милият Бончо тича нагоре по брега, за да си натегне влакното, или въоръжен с губерка го чопли на сянка половин час... :lol: Така че мерси, но мерся.

п.с. Успкоява ме поне обстоятелството, че не ме упрекват в киселогроздие. :lol:
Ма то нито на Мариян , нито на теб ти предлагаме кастинг, аз само го споменах модела като попита колегата за едноделни, не го рекламирам на никой.....ние сме си самодостатъчни дет се вика и сме егоисти :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”