Съвет за УЛ до 1,50 м

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Мунчо »

баш майстора написа:И тая тема започва да придобива строго академична насоченост с нулева практическа полезност... :roll: Случаеност? Немисла! :lol:

Демек, Коле, въртяхме, сукахме, а накрая пак - чури...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Чичо Веско »

empar написа:Колегата търси нещо в диапазона 1 - 6,7, което си е доста разлика...За мен AREA въдиците не биха били вариант.
Добре де, ето ти едно друго предложение: http://www.colmic.bg/rods/6/9370/#/popup
Това е моделът от който много състезатели си взеха и са доволни :)
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от empar »

Чичо Веско написа:
empar написа:Колегата търси нещо в диапазона 1 - 6,7, което си е доста разлика...За мен AREA въдиците не биха били вариант.
Добре де, ето ти едно друго предложение: http://www.colmic.bg/rods/6/9370/#/popup
Това е моделът от който много състезатели си взеха и са доволни :)
Предлагам докторчето да коментира от мое име...Той ги предвижда нещата. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от asn »

RRTS-51L/2.5-8g може би ще ти допадне. Обаче е над бюджета, лайтова и... явно съм взел последната. Корка не е кой знае какво, но ако трябва да избирам, пак бих си взел такава или евентуално с една идея по-дълга.

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... rera-kamui

Първоначално това 2.5g ме стресна, но се оказа, че ми е най-комфортно да замятам с примамки от 1,8g нагоре. Което не означава, че не използвам и по-леки.



Докато си избирах въдичка, освен в sert-a, който си имал, заглеждах много и тези двете:

http://fishbg.org/proizvoditeli/mitchel ... -spin.html

http://www.ribi-abv.bg/%D1%81%D0%BF%D0% ... on-pid=184
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Daniel Defoe »

martin_minkovs написа:Здравейте, от средата на миналата година много сериозно ме грабна пъстървовият риболов на спининг и още тогава се сдобих с еднa от тези : sert exceed 1,5 м; 0,9 - 5 . Обаче, миналата седмица, след неприятно падане си счупих пръчицата и сега предстой закупуването на нова. Търся нещо в същия диапазон : акция 1 - 6,7 г. и дължина до 1.5 метра, а бюджета, който мога да отделя, за момента, е 150 лв. Ловя в сравнително мънички реки с редовните блеснички до 2 ри номер и воблери като: Smith D Contact, Lucky Craft Pointer, Duo Spearhead Ryuki, HZL и т.н. Обръщам се към вас, защото идея си нямам какво да си взема в този ценови клас, така че всякакви предложения ще са от голяма полза.

П.с. Макарата, която използвам е Ryobi Ecusima 1000 с монофил 0.16/0.18
Здравейте колега, мисля си, че ТАЗИ е Вашата пръчка :tup:

Поздрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от pav4oo_79 »

http://fishbg.org/proizvoditeli/focus/s ... trout.html , нямам наблюдения , просто излезе докато търся друго .Успех ! :tup:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Павел Иванов »

ХъъъМ , въдица на стойност на един от воблерите които ползва .....
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от pav4oo_79 »

Павел Иванов написа:ХъъъМ , въдица на стойност на един от воблерите които ползва .....
Тя и колата ми е по- евтина от телефона ама се съмнявам телефона да изкара 20 години :tup: :11:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от баш майстора »

pav4oo_79 написа:Тя и колата ми е по- евтина от телефона ама се съмнявам телефона да изкара 20 години :tup: :11:
True! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от empar »

Пускам една обява от другия форум. ЦЪК - Една идея над бюджета е, но ми се струва доста удачно решение! По моите разбирания е чудесна - K-frame водачи, къса дръжка - бижу. Аз лично бих я отнесъл, но пъстървова гега по план съм замислил да купувам чак за следващия сезон!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Iso »

Малко съм изненадан, че тук не е коментирана СЕРТ EXCEED SPINNING 2S 1.50м.UL/0.9-5/ - 80 гр. на цена от 59лв. Толкова ли е несравнима със стария СЕРТ и за нищо не става? :roll:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от empar »

Iso написа:Малко съм изненадан, че тук не е коментирана СЕРТ EXCEED SPINNING 2S 1.50м.UL/0.9-5/ - 80 гр. на цена от 59лв. Толкова ли е несравнима със стария СЕРТ и за нищо не става? :roll:
Присъединявам се към въпроса. :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Павел Иванов »

Ми сигур щото е многу грозен в новият му вид :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа:Ми сигур щото е многу грозен в новият му вид :roll:
:lol: Вярно е.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Съвет за УЛ до 1,50 м

Мнение от empar »

То си е самата истина, няма какво да се смеем, ама преди две седмици се засекох с еднин младеж по една пъстървова бара и той беше с въпросния ексийд, пък аз с Tailwalk и японски воблери...и ко стана - аз с 1 риба, той с 6 :lol: :shock: При това пича вървеше 30м след мен и облавяше абсолютно същите места.

В крайна сметка, колегата първоначално спомена, че е имал Exceed и го е счупил, пък сега търси нещо по-класно. Това може би е причината да не се спомене въпросната въдица.
В още по-крайна сметка...риболова изобщо не се изчерпва с въдицата, макарата и примамката, а с това кой и как работи с тях!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”