Счупена въдица

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Счупена въдица

Мнение от bulgarche-to »

Имам една счупена въдица, която обаче не може да се залепи. Прекършена е точно в края на снадката и след ремонт ще се удебели и въдицата няма да може да си влезе както трябва. Може ли да се изтъни долната част и горната да си влезе нормално? За целта с какво трябва да я уплътня вътре. Как ще се отрази пиленето на карбона?

Въдицата се води 5-25, а аз успях да я прекърша на първия й риболов с този 12 грамов воблер. Навярно е била ударена :/

Изображение
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Счупена въдица

Мнение от PAMPASA »

С триъгълна пиличка режеш до здраво , лепиш вътрешна втулка / с необходимия диаметър и дължина / вътре в дебелата секция / с епоксидна смола / и ще се получат нещата :wink:

За да не се разцепи рязаната секция ,навиваш отгоре 2 см. на широчина - здрав и тънък / копринен / конец и заливаш отново със смола.

След пълното изсъхване на лепилото ,ако се счупи някъде - няма да е при направения ремонт.

Важно е да се разчете, каква част от мъжката секция влиза в женската..............

п.п. Последното изречение се получи малко сексистко.............. :D
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Счупена въдица

Мнение от Iso »

Що не пробваш при бай Петко в магазин "Елит" на "Августа Траяна" до колелото на стадиона. Той лепеше разни тояги, може да те огрее. Успех!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Счупена въдица

Мнение от rinoreins »

Колега надявам се,че не се сърдиш че ще ти ползвам темата,ама да не отварям друга.Трябва ми връх,защото оригиналния се счупи.Акция е 10-30g.Върхът трябва да е кух около 30см от стъклопласт или композит е мисля.До сега в магазините намирах само плътни от стъклопласт.Въобще някъде може ли да се намери кух от стъклопласт или кухите са само карбонови.В краен случай ще слагам и плътен и малко ще се вдигне акцията.и още нещо повечето не са черни върхове от стъклопласт,мога ли с боя или лак да го боядисам черен и да не се бели с времето.Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”