Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от empar »

Привет колеги! :)
След няколко месеца умуване, придружено с леко забавяне, поради липса на наличности от вчера съм горд собственик на упоменатата в заглавието въдица, във вариант S802MH, дължина 2.40м, акция 5-35. За жалост няма да имам възможност да я пробвам скоро, понеже си счупих глезена преди точно месец и приблизително още един няма да съм в състояние да ловя. Идеята на покупката беше най-основно за джиг риболов на белки, къде от бряг, къде от лодка, както се случи. Средиземноморските приключения са далечна, но възможна перспектива. Доста се колебаех на кой вариант точно да се спра S802MH или S722M, докато Танер се опитваше да ме убеди, че за моите цели най-добре е S802M, обаче аз си бях навил на пръста, че ми трябва най-коравия възможен вариант и така и стана. :mrgreen: Сухи впачетления от клатене на терасата не мисля да споделям, за да ставам за смях и за това се обръщам към вас. Знам, че има доста ползватели на различните разновидности на модела във форума и ще се радвам да чуя вашите впечатления и отзиви, като по този начин внесем малко светлина и върху евентуалния избор на други колеги!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от quietriot »

Джигът в милата ни родина се ползва по доста первезен начин , сиреч само зимата за белки !
Единици ловят на силикон целогодишно.
От пръчката се иска да е звънка и да брои всяко камъче по дъното за да усети джигита кога му кълве белката и да я засече за да я изяде :lol:
Сенситивността на пръчката за всеки рибар е различна , звънка за теб може да е глуха мен, така че моите впчечатления от дадена пръчка могат да се различават коренно от твоите. Отделно, че доста от джигитите не знаят как да слушат за да чуят и обявяват всяка пръчка с изключение на Зога Шитено за глуха ( Зогата щот е модерна, не щото много ги чува, но това пак е мое субективно мнение) , та мисълта ми е че твоята пръчка за джиг , ти сам ще трябва да я откриеш като тестваш, какво ще ти кажа аз в повечето случаи не е меродавно.
Що се касае за конкретната пръчка , по една или друга причина , коя обективна коя субективна не съм се сблъсквал с пръчките на Тайлолк , Юри Тодоров много ги харесва ма не съм се наканил да взема да му пробвам запасите , щото мойте са бая големи и без това с други марки и модели.
Моя джигов фаворит се нарача Абу Гарсия Веритас кастинг.
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от nikolas3 »

Аз съм със абсолютно същата.
Разлових си я с доста примамки- справя се добре с изхвърлянето и воденето на воблери от всякакъв вид до 27-28 гр. Че и попери до 25 гр пльокат прилично, а уолкърите ги разхожда сравнително добре. И атаките не закъсняват. На големи риби нямах късмет, че още е топло, но луцуси и лаврачета..
Тия 5 грама долни най-вероятно са леко занижени, но с PE 1.5 не мога да съм детайлен.
Спечели ме късата прословута дръжка- ловя с елеци и кутии на кръста, рамене и къде ли не и ме дразят дългите дръжки, даже на някои геги си ги режа. Балансирана е при мен с ATC SW 4000 Valiant. Струва ми се , че размер 3000 ще да е една идея по-добра, ама това имам и не ми се изважда засега.
Най- странното за мен са последните водачи- не са извратени като на Зенаците, ама са си доста тънки спрямо останалите сопи, които въртя. При по-дълъг флуорокарбон и въпреки , че съм с FG възел имам леки притеснения относно преминаването на възела през последните два водача. Просто чувам възела как преминава. Това е изключително субективно и изобщо не мога да претендирам за проблем. Останало си ми е 1 наум от времето, отдавна отминало на олбрайтовите тегоби .
Относно строя- пасна ми като не свръх бърза. Удобна и прекрасна пръчка за малки и средни примамки от почти всякакъв тип. Със силиконите се държи доооста прилично. Но под 8 гр не съм я пробвал засега.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от karaburov »

empar написа:има доста ползватели на различните разновидности на модела във форума и ще се радвам да чуя вашите впечатления и отзиви, като по този начин внесем малко светлина и върху евентуалния избор на други колеги!
Аз също съм горд притежател на въдицата от скоро,не ми се пишеше мнения преди да направя няколко риболова и следях темата с интерес!
SAM_4778.JPG
SAM_4778.JPG (230.71 KiB) Преглеждано 11780 пъти
SAM_4811.JPG
SAM_4811.JPG (100.68 KiB) Преглеждано 11780 пъти
SAM_4842.JPG
SAM_4842.JPG (201.54 KiB) Преглеждано 11780 пъти
Въдица е доста специфична,в самото началото ....
След някой друг риболов и малко проби се установява,кое,как и защо.С кастинга имах някви проблеми,бях свикнал да хвърлям с по къс повод и да "джаскам" въдицата и изтисквам всичко от нея.Тука нещата стоят по съвсем друг начин.Бланката сработва при повод над 60-70 см и в зависимост от примамките,под 15 гр намаляш повода,на горе го увеличаваш.След 2-рия риболов започнах да целя бабите в Румънско вече :lol: :lol: Самото леко изхвърляне не умаря при по дълъг риболов.
Теста в долната граница е занижен,започва да работи бланката от 6 гр на горе,като се постигат дължини достатъчни за ловенето на риби.Горния тест носи и 2-3 гр. повече,но не се вдига кой знае колко дистаницията.
Строя е истински екстрафас и позволява грешки в забравянето да се понатегне аванса....(на втората снимка се вижда с разхлабен аванс до 0 как е пробило най трудното място на распера ) .Като рибата е 2,6кг и тази дебела устна с по мека пръчка и дебела кука няма пробиване.Направих експеримент и с натегнат аванс,няма прошка просто,а кефа с поривите на рибите и без аванс е уникален!
На мнение съм от други колеги,че точно екстрафаст въдиците позволят повече грешки,позволяват в най бързия спринт на распера да бъде боднат и като цяло гелетата са сведени до 0,не че няма да има по на там ,но засега им водя на рибите със 100% успеваемост!
Лекото тегло и късата дръжка,нямат нужда от коментиране,тва са страхотни плюсове и радват всичките и притежатели.Точно късата дръжка,лично мен най ме издърпа за покупката на тая въдица!
amalexiev
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от amalexiev »

nikolas3 написа:Спечели ме късата прословута дръжка...
От скоро ползвам въпросната пръчка във вариант S802MH. Аз пък не мога да свикна на късата дръжка. Имам навика да подпирам крайчеца на дръжката с лакът и засега ми е тегаво, като нямам тази възможност. Сложил съм и макара Ryobi Zauber 3000, но ми се струва, че не се балансира добре с нея. Въдицата тегли напред.
Брейда ми е YGK REAL SPORT G-SOUL SS 112 в размер 1.5. При първите тестове имах проблем с доста бради докато не заминаха 30-40 метра от плетеняка. Тъй като целият комплект ми е нов доста се почудих, кой ще да е проблемния възел. Четох разни коментари, че заубера кофти редял влакното, но не ми се вярва да е от това. Брадясването го отдавам на това, че при тестовете имаше силен страничен вятър. Нямам навика след замятане да придържам с ръка влакното докато обирам "корема", преди да усетя съпротивлението на воблера. Забелязах че брадите са точно в този участък на по-хлабаво влакно от предишния каст и след като прочетох поста на колегата karaburov,
karaburov написа:С кастинга имах някви проблеми,бях свикнал да хвърлям с по къс повод и да "джаскам" въдицата и изтисквам всичко от нея.Тука нещата стоят по съвсем друг начин.
мисля че ще успея да изчистя този проблем с по-внимателно замятане. Надявам се да и посвикна с времето и дано не съм тръгнал по стъпките на автора на темата. Гледам и той като мен доста ентусиазирано я е заприходил преди 2-3 години, а в момента я продава, поради прашлясване :lol: .
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от Ilian70 »

Колега Алексиев, мисля, че знам къде се корени проблемът ти.
Не съм имал въпросното влакно, но с Крабуров бяхме заедно на риболов, когато пробваше неговото за пръв път.
Тъкмо беше си го купил и много му се радваше, но за жалост не можа да изкара цял риболов. Псуването сигурно се е чувало по румънско.
Съветът ми към теб е да пробваш да навиеш друг плетеняк и да направиш тестове, преди да изхвърлиш твоето YGK.
Поздрави и наслука! :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от Daniel Defoe »

amalexiev написа:... Брейда ми е YGK REAL SPORT G-SOUL SS 112 в размер 1.5. При първите тестове имах проблем с доста бради докато не заминаха 30-40 метра от плетеняка. ...
Тук има стари мнения по идентичен "казус" :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от rap66 »

Проблема с брадите винаги е в макарата. Но първо ще изядем 2.5 чувала сол, 98 тояги, и още нещо, докато си го признаем :wink:
Momentum
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 11, 2019 23:17
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от Momentum »

Добър вечер! Искам да попитам толкова ли е добра тази въдица, че всички ми я навират в лицето от магазини, видеа и т.н. и заслужава ли си 300+ лева и най- вече има ли по- добра въдица от нея в този ценови клас?

Второ питане- Примерно 2метровата версия с акция 3.5-24 отговаря ли си на акцията?

Трето питане- Ужасно корава ли е като пръчка?

Търся въдица, която да е в дължина до 2 метра, да не е твърда като сап, нито да е мека като локум, за щуки, костури и пъстърви и не искам да тежи много!

Благодаря предварително!
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от dancho66 »

От зад на пред:
Да ужасно твърда е. Никога не съм държал нещо по-колесто в ръка.
За тези 3.5гр забрави, но може да хвърляш и 28-30гр примамки (внимателно)
Дали си заслужава парите е въпрос на лична преценка. Ако ти трябва точно такава плащаш и взимаш.
Ако си решил да я взимаш мога да ти кажа къде цената е най-тънка. И едно предупреждение, тази въдица не е голям приятел с тънките брейдове и натегнатия аванс.
Momentum
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 11, 2019 23:17
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от Momentum »

Изключително много ти благодаря! Общо взето това си и мислех. Имах "удоволствието" да ловя с бако райз и още не мога да дойда на себе си, как може да е такъв кол. Добре, а има ли хубава, лека въдица, която да е прилично твърда и да може да мята по- лекички клатушки около 4-5 грама?
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от мъро »

Momentum написа:Изключително много ти благодаря! Общо взето това си и мислех. Имах "удоволствието" да ловя с бако райз и още не мога да дойда на себе си, как може да е такъв кол. Добре, а има ли хубава, лека въдица, която да е прилично твърда и да може да мята по- лекички клатушки около 4-5 грама?
Ако търсиш въдица с голям горен тест и да мяташ и клатушки 4-5 гр. няма да намериш. Иначе за тези клатушки си вземи една въдица до 7 гр. Ариона на крейзи фиш е добро решение.
Momentum
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 11, 2019 23:17
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от Momentum »

Разбирам. Не търся голям, но по- висок ок 13грама... колкото може, но повече от 13 грама
Примерно:
3-13+ (колкото може повече) в 2 метра и макс да е медиум строй (ако има такава)
Благодаря
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от dancho66 »

Momentum написа:Изключително много ти благодаря! Общо взето това си и мислех. Имах "удоволствието" да ловя с бако райз и още не мога да дойда на себе си, как може да е такъв кол. Добре, а има ли хубава, лека въдица, която да е прилично твърда и да може да мята по- лекички клатушки около 4-5 грама?
Радвам се, че съм бил полезен. Според внесеното по-горе уточнение мисля, че една пръчка с тест 2-10 или най-много до 15гр би ти свършила чудесна работа. До миналата година ползвах един Чейзър 2.1м 2-12(по спомен) точно с толкова тежки примамки като твоите+малки воблери и въртележки. Извади ми много кефали и костур, че и няколко щучки около килограм. Кефа е невероятен. С тази въдица ми е и рекорда на кефал 60см :shock: За съжаление обаче в джиговия риболов е много зле! И за това бе заменен с нещо доста по-читаво.
От продуктите на Танер не бързай да се отказваш. Разгледай Микро геймъра и Твитчера, но не на компютъра, а на живо.
Ариона който ти предлагат е една страхотна въдица, но е също с джигова насоченост и е с плътен връх.
Успех с избора!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Tailwalk Dageki Размисли и страсти

Мнение от мъро »

Ариони има до 12 гр.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”