Избор на лека въдица за макара DАWA LEXA 2000SH

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
shema
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2018 20:03
Риболов: Плувка

Избор на лека въдица за макара DАWA LEXA 2000SH

Мнение от shema »

Здравейте.
За сега съм се установил във Враца. Тук откъм магазини е слабо , откъм водоеми и реки е още по слабо.
Поръчах си от Гемания Daiwa Lexa 2000SH ... имаше добри намаления. Можех да взема с 10 лагерчета от zaion материал, последна мода, но ми казаха че това е оптималната макара, и май се съгласих. Трябва да и пришия една пръчка.
Ще ловя ако мога рибки до половин кило :fish1: . Искам да сложа много тънко влакно малка плувка. Макаричката е 260 гр.
Малка е. За сега мога да си поръчам само през интернет, но като не мога да сложа макарата и да я подържа, да видя как ще се балансира ...
Въпроса ми е ползва ли някой такава макара? Каква пръчка е съразмерна и балансирана спрямо нея. Дължината колко трябва да е? Дали 2,70м 3.00м е добра? Така без да пробвам, си нямам идея. Нещо около 100 лева. За марка е глупааво да питам. Другите ми въдици са Michel FLUID CARP 3.00lbs 3,60m. с хубави макари с двоен аванс от размер 5000, и нямам никакъв опит с малки качествени пръчки за плувка. Просто искам да имам една въдица да си мятам плувка и да не ми създава никакви проблеми, да не се мота жилката и да не ме дразни, искам да си осигуря спокоиствие.
Поздрави.
И бъдете снизходителни, от мен рибар със сигурност няма да стане, излизам само за отпускане и почивка, за разговори с добри приятели, бързо ми омръзва, и почти няма заначение дали има стръв на кукичката :tup: .
CP3
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Май 31, 2018 23:51
Риболов: спиининг,фидер, мач
дал Браво: 24 пъти

Re: Избор на лека въдица за макара DАWA LEXA 2000SH

Мнение от CP3 »

:roll: Един от най-чудноватите постове, които съм чел във форума. Хем искаш лека и комфортна въдица, хем няма от теб рибар да стане, хем няма значение дали имаш стръв...Ама нали каза да сме снизходителни -препоръчвам ти да си вземеш теле мач около 3,60 м,лесно се транспортира,лека е и мисля, че ще ти върши работо за плувка с новата макара. Поздрави.
shema
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2018 20:03
Риболов: Плувка

Re: Избор на лека въдица за макара DАWA LEXA 2000SH

Мнение от shema »

Да благодаря. Тая въдица дето мятам сега е от едното левче , и макаричката вече трудно върти не ще да затвяря скобата , опуска жилка, и ме дразни, ще я хвърлям на боклука.
Ще гледам да е много лек този телемач. Благодаря и поздрави.
shema
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2018 20:03
Риболов: Плувка

Re: Избор на лека въдица за макара DАWA LEXA 2000SH

Мнение от shema »

Накрая взех DAIWA megaforce spin 2.80m 4-20gr. Спинингова пръчка за LIGTH и ULTRALIGTH риболов. С макаричката са от един клас. Получи се много дабра комбинация.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”