Въдица - подарък

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bell
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 04, 2019 7:54
дал Браво: 3 пъти

Въдица - подарък

Мнение от bell »

Здравейте:)
Видях другите теми, прочетох много от тях.
Искам много исктрено да помоля за помощ.
Четейки другите теми знам какво ще ме попитате:)
Искам да купя въдица за подарък. Не искам да подарявам ваучер.
Начинаещ рибар любител ще е.
Да ходят няколко пъти годишно на Панчарево и лятото на пристанището, на нашето море.
Какво биха ловили не зная, но то според мен и те не знаят:)))))) Ще е пенсионерски спорт, ще хващат(ако хванат) рибка и ще я пускат обратно и ще се наслаждават на пенсионните дни. Ако не купя той няма да си купи, а аз много искам, а знам и че има нужда.
Биха могли да са и две въдици с различно приложение, примерно. Знам ли и аз.

Знам - ще ми кажете, зависи от куп неща. Но и вие все сте почнали с някаква въдица. Дайте ми идея с какво да започна, пък те ако се запалят натам ще видим.
Моля, моля ви помогнете ми:)
За гъби
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 11, 2017 8:39
Риболов: "мешана скара"
Местоположение: гр.Русе
получил Браво: 10 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от За гъби »

Здравей,привет,Честита Баба Mарта/на патерица/ и всичко най - хубаво :lol: ...Не е уточнено какъв риболов ще се практикува - например фидер,на дъно,спининг,с телескоп...Има и следния вариант - да кажеш например "имам толкова пари за въдица,кажи какво да бъде и готово".Така се убива елемента на изненадата,но в противен случай има вариант да купиш нещо,което няма да намери голямо практическо приложение.Другото,което също e от значение,че в повечето случаи,където има въдица ще трябва да има и макара,а често тя е по - скъпата част от този комплект.Аз съм доста далеко от Панчарево,но тук има доста хора,които знаят каква риба има там и по какъв начин може да се улови/тип риболов/,но много вероятно риболовния комплект да не е подходящ и за морски риболов.Сподели и с какъв бюджет разполагаш и може да получиш директни предложения за въдица и макара :fish2:
bell
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 04, 2019 7:54
дал Браво: 3 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от bell »

Благодаря ти
Вече помислих, че никой няма да пише.
Виждате ли, той знае почти колкото и мен:))) Т.е. под въдица разбирайте с макара и каквото е нужно там :D
Освен че искам да е изненада, той също не знае какво трябва да притежава. Има далечен и много мил спомен от детството за ходене за риба и май в това се състои целия опит. Но то всеки някъде е почнал, нали:)))
Аз не зная какво означават - фидер, на дъно, спининг, с телескоп?
С какво започват начинаещите? :) Кое е лесно и интересно.
Затова допускам да са две въдици, за два вида хахха или за морски и друг, знам ли....не знам какво пиша дори, гадая.

Именно ми се ще абсолютно конкретни предложения с линкче, на въдица плюс макара и каквото там още има нужда един мнооооого наинаещ рибар, за да го нарами и да отиде да лови риба с приятели.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 861 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от Daniel Defoe »

bell написа:... Именно ми се ще абсолютно конкретни предложения с линкче, на въдица плюс макара и каквото там още има нужда един мнооооого наинаещ рибар ...
Тук има баш такива работи накуп :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.
bell
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 04, 2019 7:54
дал Браво: 3 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от bell »

http://shop-fishmania.eu/bg/5981-komple ... y=5981&n=9

Какво ще кажете за някой от тези?
Дали са добре?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от Д-р Флекс »

bell написа:http://shop-fishmania.eu/bg/5981-komple ... y=5981&n=9

Какво ще кажете за някой от тези?
Дали са добре?


От линка, този комплект за риболов на леко – V4004 - напълно покрива изискванията Ви. И не струва Бог знае колко...
bell
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 04, 2019 7:54
дал Браво: 3 пъти

Re: Въдица - подарък

Мнение от bell »

Мнооого благодаря, имах нужда някой да ми потвърди:)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”