По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнение от bat.galin »

някак си не ми изглежда смислено да се дадат едни 500 лева за едни (най-много) 26 сантиметра по-малко.
а и подобно "по-малко" не решава затруднението наречено " идва ми дълга".
като ще е по-малко, поне да е по-малко.
пп. значи със смитовете и тиктовете пъстърви може, а с графитлидерите клянове не може , така ли?
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 861 пъти

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнение от Daniel Defoe »

Vassil написа:... от клен до щука - Lamiglas Certified Pro 8.6 ft 7-18 гр. Пръчката, макарата и брейда не променям в зависимост от преобладаващите риби. Само повода и примамките - главно воблери между 6 и 22 гр.

Напоследък, обаче ходя предимно в непристъпни места по една от големите реки в северна България и с 2.60 м пръчка ми е трудно маневрирането, приведен в трънак, и искам нещо по-късо, пак "универсално"...
Voilà :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.
Boev
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 17:36
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 75 пъти

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнение от Boev »

Имах и двете въдици които коментираш. Оставих си само МЛ, като често го използвам в долни течения.
На мен въдицата не ми е дълга, почти винаги влизам в реката. Ако си по често за кефал, МЛ е по добрия вариант. С дебел брейд #1, работи перфектно с bassday KANGOKU Crank в долноя диапазон(може дори още по малки примамки) а като тежък кранк съм стигал до megabass deep-x 150.Според мен това е максимума които понася при кранковете. От воблерите миноу съм ситгал до 90ки, според мен може да носи още. Поведението на въдицата в течение е много добро, като има ресурс и за по - добри риби. Ако по често търси щуки, вземи М.
...
IMG_20180818_184554.jpg
IMG_20180818_184554.jpg (182.29 KiB) Преглеждано 2135 пъти
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнение от Мунчо »

Не знам дали не е късно да изокам, но и от мен един глас за "Тиро Нуово" вариант МЛ(имам вариант Л - стар и нов, но съм ловил с упоменатото МЛ - доста приятели го ползват). Въдицата е достатъчно универсална, за да може да ползваме без излишни напрежения както блесни и воблери, така и меки примамки при нужда. И въпреки, че според някои мнения била "мека", аз бих я определил като нормален традиционен фаст, каквито в днешни времена на заливане на пазара с бързи, твърди пръчки и налагането им като стандарт, се смятат за отживелица. До степен някои колеги да заключат, че не стават за риболов. :D
Едно време имах посочения "Ламиглас"(беше "писък на модата", рускоезични източници ни заливаха със статии за него и веднага си поръчах от "Филстар" - точно за джиг), като поведение и през призмата на времето бих го определили като в известна степен сходен с "Тирото"(естествено отчитайки, че това са изделия с двадесетина години технологично отстояние и осезаема разлика в параметрите). Здрав гръбнак и работещ връх - което е и концепцията "магнум тейпър", но без да е колест и "сух" по съвременните стандарти за екстрафаст въдица. Силна, стегната пръчка, с осезаем запас от здравина, но без заедно с това да се усеща като "кол" - без живец и еластична деформация. Пак уточнявам, че това са продукти на различно време, с вложени несравними материали и концепции, но сходни в пощадеността на 'Тиро"-то от модерните маркетингови аспекти. На пръв поглед се опасявам, че по-късата дръжка на"Ламиглас"-а, сравнена с тази на японския продукт, в известна степен може да ти причини дискомфорт, що се отнася до замятане с две ръце в търсене на дистанция. От друга страна и отчитайки това обстоятелство, реалната разлика в работещата дължина на бланките няма да е крещяща. При всяко положение обаче би било хубаво да пипнеш новото предложение предварително, за да добиеш някакво практическо усещане. Тази въдица се ползва от доста колеги и вероятно може да намериш някой софийски колега.
Като се спомена дължина, аз не изпитвам дискомфорт да ползвам при нормален риболов въдица 2.30(висок съм около 187см), дори при активно мандахерцане на воблери, но ако проблема се крие в дискомфорта от провирането и ползването на труднодостъпни места, а не на търсене на по-ниски показатели на пособието, вероятно е по-удачно да се огледаш за нещо около 2-та метра. За съжаление, толкова къси силови пръчки нямам и не мога да споделя нишо.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнение от za4o75 »

Само аз ли виждам Тиро нуово 79мл по-пъргаво и бързо от 76м?!?М-ката я виждам доста по-бавна,нищо че е значително по-мощна! Нещо не мога да схвана,как виждате 792мл "мека"....
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”