По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bat.galin
дал Браво: 321 пъти
получил Браво: 249 пъти

Re: По-къса алтернатива на Certified Pro 86 MTS

Мнениеот bat.galin » Пет Окт 04, 2019 7:24

някак си не ми изглежда смислено да се дадат едни 500 лева за едни (най-много) 26 сантиметра по-малко.
а и подобно "по-малко" не решава затруднението наречено " идва ми дълга".
като ще е по-малко, поне да е по-малко.
пп. значи със смитовете и тиктовете пъстърви може, а с графитлидерите клянове не може , така ли?

Аватар
Daniel Defoe
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
дал Браво: 763 пъти
получил Браво: 518 пъти

Мнениеот Daniel Defoe » Пет Окт 04, 2019 8:27

Vassil написа:... от клен до щука - Lamiglas Certified Pro 8.6 ft 7-18 гр. Пръчката, макарата и брейда не променям в зависимост от преобладаващите риби. Само повода и примамките - главно воблери между 6 и 22 гр.

Напоследък, обаче ходя предимно в непристъпни места по една от големите реки в северна България и с 2.60 м пръчка ми е трудно маневрирането, приведен в трънак, и искам нещо по-късо, пак "универсално"...

Voilà :tup:
gesendet von meiner Schreibmaschine

И гледаме се дълго с распера в очите, а помежду ни някаква жестока досада!

Рамзес II написа:Най-голямата тайна при риболова на распер е наличието на активно хранещ се такъв!

Boev
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 72 пъти

Мнениеот Boev » Пет Окт 04, 2019 20:03

Имах и двете въдици които коментираш. Оставих си само МЛ, като често го използвам в долни течения.
На мен въдицата не ми е дълга, почти винаги влизам в реката. Ако си по често за кефал, МЛ е по добрия вариант. С дебел брейд #1, работи перфектно с bassday KANGOKU Crank в долноя диапазон(може дори още по малки примамки) а като тежък кранк съм стигал до megabass deep-x 150.Според мен това е максимума които понася при кранковете. От воблерите миноу съм ситгал до 90ки, според мен може да носи още. Поведението на въдицата в течение е много добро, като има ресурс и за по - добри риби. Ако по често търси щуки, вземи М.
Прикачи снимка/и
IMG_20180818_184554.jpg
IMG_20180818_184554.jpg (182.29 KiB) Прегледано 71 пъти