Избор на директен телескоп

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Дръндьо
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Дек 20, 2020 13:52
Риболов: На плувка и дъно

Избор на директен телескоп

Мнение от Дръндьо »

Здравейте! Искам да си купя някакъв лек телескоп 5м. който ще ползвам основно за таранки на язовир.Спрял съм се на тези два модела . Може ли за мнение кой да избера благодавя предварително.
https://nasluka-shop.com/%D1%82%D0%B5%D ... da-monarkh
https://fish24.bg/filstar-galaxy-teleskop-25968 За филстара няма много много информация и затова най- вече питам за мнение.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на директен телескоп

Мнение от Pike »

В този ценови клас, няма какво единият да предложи повече от другия.

Директните телескопи са чупливи, дали ти ще го натиснеш или удариш някъде, дали ще от някоя по-едра риба или закачка, но шансът да се счупи някоя секция го има и е много по-голям в сравнение с другите видове въдици.

Затова ведещото в избора поне за мен е дали вносителят на съответната марка предлага резервни части. И това важи за всички ценови класове, особено за по-високите.

Kaida не ми е познато като марка и нямам представа кой го внася и поддържа ли резервни части.

Filstar ги познават сигурно всички, тези телескопи са си тяхна марка, със сигурност имат и резервни части. Аз бих избрал тях.

Но за да си на 100% сигурен, попитай и за двата телескопа магазините дали предлагат резервни части и така избери :tup:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Избор на директен телескоп

Мнение от баш майстора »

Хазяин,
На теория си прав, но в "живия живот" нещата едва ли се случват точно така. Тия телескопи са си ширпотреба за еднократна употреба и със сигурност не се поддържат резервни части за тях. Вносителите не поддържат наличности от резервни части за скъпите въдици и ако въобще успееш да се доредиш за резервно коляно се чака с месеци, та какво остава за някаква секция за телескоп, дето би струвала 10-20 лв. :roll:
Както казват сърбете - "Ово е стандарт, е@еш (чупиш) и хвърляш!" :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на директен телескоп

Мнение от Pike »

Теоретично и ти си прав ;)

Но, винаги има някое друго, но.

Бая години се занимавах преди с търговия на риболовни такъми и от опит знам, че някои вносители освен самите въдици, поръчват и части/колена, други които не го го правят, разглабят здрави въдици и така си осигуряват части, отделно
някои са взаимно заменяеми (рядко, но го има).

С други думи не е невъзможно да се намери, трябва се пита ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”