Milo PROXON 2000 ???

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Добре е да се затварят на ръка бигелите. Колкото до трудното затваряне на бигела с въртене на дръжката, това е поради системите против самозатваряне на бигела, някои макари ги имат.
iddqd
Гост

Мнение от Гост »

Lubo написа: Макара без никакъв заден ход, аз поне не съм хващал.
Имам такава на ДАМ, на спинарката ми е. А бигела от години не се затваря с превъртане, чак имам проблеми с няколко стари Мичела - все се опитвам да ги затворя на ръка. Това с реденето на влакното си е проблем, Майсторът е написал всичко, което може да се напише, ама... :evil: :evil: :evil:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Go6o »

Майстор Саки, не се наемам да правя тези корекции сам, а и не познавам никой в града който може да я свърши тая работа качествено. Засега тъй ще карам. Иначе благодаря ти че си бил така изчерпателен в отговора си.

На всички колеги мерси за съветите и вниманието, живи и здрави да сте.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

От това следва ли, че остава свободно място в горния край на шпулата? Ако е така, както и ако в случая, описан от Kriki, остава свободно място в долния край на шпулата, значи, че има недопустими отклонения в мястото за надлъжно фиксиране на шпулата към оста или в дължината на самата ос при тия макари или в размерите на техните шпули.
В противен случай остава голямата вероятност причината да е само в недостатъчно опънатото влакно при навиване във ветровито време, което е лесно да се избегне :D
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Go6o »

А възможно ли е причината да е в това, че може да не съм преценил количеството влакно, което съм навил, т.е. да съм навил повече от колтото трябва. Въпреки че не ми изглежда да съм прекалил. Проблемът се проявява само ако линията е съвсем отпусната при прибиране.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Възможно е. Така, както го описваш, проблем е недостатъчното изпъване на влакното при обиране. Проблемът не е в макарата :D
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”