Zauber- къде?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Чичо Митко
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:15
Местоположение: под небето

Zauber- къде?

Мнение от Чичо Митко »

Колеги, кажете магазини,ако знаете, в София или където и да е , от където мога да си купя един Zauber 4000. Изпозвънях сума ти телефони днес и все дърво. А неделята иде и тия щуки чакат ли чакат...;) Благодарско предварително!
С една дума- кълве, с две думи- много кълве!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Заубер 4000 няма да намериш но ще ти препоръчам Тази макара.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Чичо Митко, преди време/ през лятото/ получих предложение за един Заубер 3000 ,който беше на разположение в магазина на Стефан ,във Варна.. Мога да изровя телефон и адрес някакъв,ако проявиш интерес, а тук ,във форума,вече стана въпрос за този магазин..

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Чичо Митко
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:15
Местоположение: под небето

Мнение от Чичо Митко »

Мерси, адаш, за отговора. Спрял съм се на Заубер 4000, щото имам EXCIA 3000 /доволен съм много/, но за 5-6 номер блесни по Дунава ми малее. Не че не върши работа, но искам нещо с една идея по-едро. Въпреки че доколкото знам разликата между 3000 и 4000 е големината на шпулата, иначе тялото май е същото. Гледах и Граувел-а, който колегата wertus предлага, добра е макарата, но мисля че зубера ще ми е по-евтин, малко по-бавен е, доколкото си спомням а и имам сантимент към марката.:) В някакъв украински ли беше или неща такова, сайт, видях новата EXCIA има я от 1000 до 4000, с нова дръжка. В БГ за съжаление ги няма още. Иначе на сърцето ми е една TIERRA 3500, ама напролет.
С една дума- кълве, с две думи- много кълве!
Чичо Митко
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:15
Местоположение: под небето

Мнение от Чичо Митко »

Търся макарето за новото ми Чери- 3 метра. Огън сопа, щукотрепач! Малко късно за сезона го взех, ама така се стекоха нещата. Само време да има! ;)
С една дума- кълве, с две думи- много кълве!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Чичо Митко написа:Гледах и Граувел-а, който колегата wertus предлага, добра е макарата, но мисля че зубера ще ми е по-евтин, малко по-бавен е, доколкото си спомням а и имам сантимент към марката.:)
Чичо Митко, Граувела е Заубер на който е лепната лепенка с фирмата Граувел. А за цената имай в предвид че Заубера се продава с една шпула(не като ексията!) и е без гаранция.А т.нар. Граувел, който се прави в заводите на същият концерн КенКрафт е с две шпули и 2г. гаранция! Наслука!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Reptile »

Браво бе, точно пред таз дилема съм изправен и Аз.
Някой знае ли цената на аналогичното на Грьовел EXCEL (така мисля, че е правилно да се "произнася") Риоби?!?
И някакви предимства или недостатъци на Риоби-то, както и цена?!?
Аз много съм харесал Грьовел-а(ZF 1000 - 1500), изпипана макара пък и за коледа може да падне малко и цената да стане по-приемлива.

ПОЗДРАВИ
Чичо Митко
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:15
Местоположение: под небето

Мнение от Чичо Митко »

Мдаа, не го знаех това,че Заубер-а има сал уан спул, а това е много важно. Грувел-а(или както там се именува :)) излиза към 180 кинта за модел 1500 (0.35- стотина метра, което ме устройва), и май натам ще се насоча, освен ако до към Рождество не получа адекватна оферта за лелеяната TIERRA 3500. Не знам от къде ще я получа, ама токущо Еконт-а отнесе препоръчано писмо до Дет Мароз, написано на чист руски есик!!! : :lol:, белким фане дикиш! А ако някой реши да влезе в неговата роля- n-брой големи от мен! ;) Пустите му щуки, тая есен извадиха късмет....;)
С една дума- кълве, с две думи- много кълве!
Аватар
Иванчо
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 12:35
Местоположение: Haskovo

Мнение от Иванчо »

Някой пробвал ли е да си поръча от тука:
http://www.knkfishing.com/html/ryobi_zauber.html
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

А бе колеги кой ви каза че Заубера е само с една шпула.Моя поне си е с две и то алуминиеви.От Пловдив си го взех.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

моя е от София и е с една . Колко ти излезе с две шпули?
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

И моят беше с една като имаше опция срещу 35лв. втора ама така и не се възползвах от нея :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

За бракониерите - чума!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Иванчо написа:Някой пробвал ли е да си поръча от тука:
http://www.knkfishing.com/html/ryobi_zauber.html
RYOBI ZAUBER 1000 SPINNING REEL (RYOBI ZAUBER 1000): 89.49
Vendor Shipping: (Shipping) 11.49

Sale Total ( CHF ): 100.98


Нещо много нереално ми се вижда това ?! Като ги обирна тези 100 швейцарски франка в БГ лева и излиза 115 лв., което е много под цената, за която се продава този RYOBI ZAUBER дори и тук в Швейцария !!!

Има ли някой, който да е поръчвал от този онлайн магазин ?!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

В Бг-то Заубера за р-р 1000 цената е 136лв, което не е чак " много под цената" от 115лв.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”