PENN 500

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

PENN 500

Мнение от PENN »

Девствена работа,но като спите я захващам аз.
Имаше питане за подходяща макара,не много голяма,евтина,здрава,лека в сравнение с батковците и,удобна за сомове и за дано с тежести около 150-300 грама.Това което е малко по-надолу е стария модел на Пенн 500 L на 15+ години е и като я намерих беше зелена от окисления,сол,пясък.....сладка вода не беше виждала,а и за чистене беше ад.Ползвах WD40-антикорозионен препарат и мека телена четка и малко повече злоба.След 10 минути беше в състоянието което ще я видите.Отворих я за да се уверя,че чарковете са и на ред-всичко си беше все едно е излязла от магазина.Тогава разбрах защо модела го ползват като макарата която можеш да наемеш по рибарските корабчета за риболов,правищи 7-15 дневни риболовни подвизи.
Аз я ползвам и за леко влачене,но големия и батко е винаго до нея в готовност да я закачи и хвърли в морето.Големия батко на снимката е ПЕНН СПЕЦИЯЛ СЕНАТОР 6.0 HLW на почти 2 години.Малкото макарче е на цена от 70$ в повечето магазини тук и се ползва за даннен риболов,замятане от брега както и за замятане на жива стръв от лодка.При монтирането на такава макара на въдица от около 3 метра дължина нямаш проблем с изхвърляне на тежест от 200 грама на 100+ метра далечина.


Изображение


В момента макарата е с около 350 метра 20 кила влакно YО-ZURI.



Изображение

Това е баткото с 400+ метра 30 кила ANDE влакно.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тва малкото е супер. С тия размери на цигарена кутия хем не заема много място, хем побира достатъчно влакно... е, достатъчно като за тук, в България... :wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Нали знаеш аз защо сам го снимал точно това.С другата румънци по гащи можеш да влачиш из Дунава,но тая е много добра макарка за условията в БГ.На отпуснат аванс ми прави по 5 оборота на затворен палец и много добър свободен ход има,нищо,че е на 15 години поне.Това го намерих в една лодка и като гледам на каква пръчка е и от колко години си е стояло там,а и като знам как се грижат за тия макари тук,все ми се искаше да я бухна обратно,пак да се занимава който иска с нея.
Праснах я с WD40 и седя 10-15 минути на слънце и после с телената четка.Грубо звучи,но макара за 70$ в магазина никoй не праща на ремонт,който може да му струва и 25$.
Незнам колко е ползвана,но много от тия си стоят по лодките и никога и не са виждали сладка вода,да не говорим за грес,почистване,лагери......Като я гледам тая е видяла тормоз-беше на една пръчка 10-40 кила с дължина 180 сантиметра-типична пръчка за влачене,а и влакното и беше поне 25 кила.Работи та се кине-НЯМА GЕЛЕ.
Като нова е или поне аз не можах да намеря разлика от тая с новата.
Новия модел само дето е с гумена дръжка и е черен.
Имат и за лява ръка ПЕНН 500 LH ако не се лъжа.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Като стана дума за малки и големи мултита, вижте тая картинка:

Изображение


Мисля, че е показателна... :shock: :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

То малкото мяза на бушон , а голямата на генератор , бе Майсторе :D :D
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Това ми прилича на първите басамаци на Ковалиовски.Той е почнал с тия барабани.Вече няма смисъл от продyкция с тия размери-много по-качествени влакна има на пазара,а и много по качествени макара с които си в състояние да удушиш голяма тyна и за 3 часа.Това ми изглежда като реклама "ПРАИМ СИЧКО ЗА СИЧКИ".

Голяма снимка изнамери ,не го бях виждал това,СТРАХОТИЯ.Благодаря.
Go BIG or Go Home!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Майстор Саки написа:Като стана дума за малки и големи мултита, вижте тая картинка:

Изображение


Мисля, че е показателна... :shock: :wink:
На мен ми мяза на противотанкова мина Ба III...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Пичове таа големата е хамъра на макарите с тва можеш да извадиш потънал кораб хехехе:))
престаам си таа лебедка с един електромотор от телфер на мястото на дръжката как влачи костка на Пен на лодката и лодката се е наклонола заплачително (стоманено влакно>>кука амнайсе нули)
муахахахаха:)
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”