Ретро макари

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Ретро макари

Мнение от Майстор Саки »

Преди в различни теми по една или друга причина дискутирахме предимствата и недостатъците на различни модели макари "от време оно". И все се канехме да направим една тема, в която да се говори само за тях, но така и не стигнахме до там...
Тъй, който има подходящи снимки или може да направи такива, който иска да похвали някое ретро-моделче или иска информация, да заповяда. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Ретро макари

Мнение от Мунчо »

Майстор Саки написа:Преди в различни теми по една или друга причина дискутирахме предимствата и недостатъците на различни модели макари "от време оно". И все се канехме да направим една тема, в която да се говори само за тях, но така и не стигнахме до там...
Тъй, който има подходящи снимки или може да направи такива, който иска да похвали някое ретро-моделче или иска информация, да заповяда. :)
Imam два оригинални Мичела - 207 и 408 от 1970 и 1977 г с гаранционни карти, схеми и изобщо всички бумаги, чисто нови, в кутии, произведени във Франция. Не ги продавам, но като ги снема ще пратя снимките във форума:)
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Аз пък подарявам резервна шпула за Мичел Принс, но само това си спомням за макарата. :oops: Дядо ми като почина, баба ми решила, че е много гот да подари някои "ненужни" неща на жалеещите лешояди.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Аз имам Mitchell Garcia 408, който взех само с плитката шпула. И до сега си го ползвам само с нея, просто не можах да намеря дълбока отникъде... А нямам идея тази на Принц-а дали става... :roll:

By the way, ще направя всичко възможно да снимам Ryobi-то със страничния аванс. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Принцът е Мичел 308, имам такава, ползвах я за блесна докато не ме изнерви това лято с липсата на моментен стоп и я смених с ДАМ. Мисля, че 408 е по-съвременната реплика на Принца и може и да стане шпулата. Докато сме на темата, знаете ли къде има магазин на Мичел? Имаше един при кино Мир, но нещо изчезна. Наслука на всички!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Magazina pak si e tam!

Магазин "Истински риболов" - "Алтмекс" ЕООД
ул. "Княз Борис I" 65
тел./факс: 02 981 5146
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Благодаря ти, Арк. Да не спира да ти кълве!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Имам Мичел 3305 Z - мноо яка макара, която не е мръднала въпреки тежката експлоатация през годините. Няма луфтове, аванса е безупречен, бигелът също и има мнооо лек и плавен ход. Абе произведено във Франсето.

Малко е тежичка дори за спининг за щука а и има смешничък дизайн на корпуса, щото си е архаичен модел, ама инак си е СУПЕР макара.
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Здравейте,
отдавна не се бях ровил в дядовите такъми, но дойде време за коледно чистене и аз започнах разбира се с шкафа с рибарските неща /така и не стигнах до никъде другаде/.
И като видях колекцията, реших да споделя в таз тема
Оказа се, че и аз като Майстор Саки имам чудесна макара Mitchell Garcia 408, че даже и с две шпули и плитка и дълбока, но бигела е за ремонт и ако някой знае къде мога да я стегна ще съм му много задължен, че машинката наистина е страшна.
Какво още:
- Mitchell 308
- Daiwa 7250RLA - страшна машинка, но и тя поповредена
та стигам до най-голямата изненада, хем приятна, хем не. Открих специализирана match макара, която дядо ми е донесъл от Франция в незнайни години, сигурен съм, че я е взел заради дизайна, защото не личи много да е ползвана, а и съм сигурен, че дядото нямаше мачови пръчки. Макарата е Mitchell Garcia 440A Match. В идеално състояние с две шпули. Много странно бигела е на пружина и се отваря с натискане, както и има копче за заключване на бигела. Страшна машинка та именно заради туй са моите смесени чувства, вчера си купих макара за новия мач, а съм си имал перфектна вкъщи, пък макар и да е сигурно първата мач макара дошла в България!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ммм, интересно, доста интересно...Vidalix, ако направиш и някоя снимчица, особено на тоя мачовия Мичел, хич няма да ти се разсърдя. :wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Абсолютно никакъв проблем:) Само да изкопая някоя дигиталка и ще я покажа макарата.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ето малко ретро-красота, пратена от колегата Vidalix

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


8) 8)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Kriss написа:Аз пък подарявам резервна шпула за Мичел Принс, но само това си спомням за макарата. :oops: Дядо ми като почина, баба ми решила, че е много гот да подари някои "ненужни" неща на жалеещите лешояди.
Крис, твойта шпула най-ме кефи!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ryobi-то и Mitchell-а на Pol заемат своето почетно място в темата...

Изображение

Изображение

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Последният Mitchel си е наистина достатъчно здрава графитна макара с добра функционалнст и ниска цена,произведена в Тайван.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”