Каква???

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Каква???

Мнение от kalinanimal »

Разполагам със скромната сума от 50лв. и незнам каква макара да си взема . Имам прчка ( и в буквалния и в преносния смисъл :lol: ) телескопична SERT 2.8m. 100-200г. акция, от композит зех си я за 30лв. незнам дали съм се пр****л и са се чудя ква макара да и лепна. Мисля тая година да прескоча до Дунава та за тва реших да се обурудвам с тежка артилерия :lol: десетина лева + , не са проблем.

Предваритено ви благодаря.
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

И това би ти свършило работа:
http://shop.fishing-mania.com/viewreels ... mer=sk2470
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Many thanks :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Pol написа:Майсторе, като стана въпрос за тия макари се сетих за другия ти пост, дето подходих малко несериозно, ма щото имам работа и не ми се мислеше повече по въпроса.
Та бих казал, че и аз търся такава макара, щото колкото е по-проста толкова е по-надеждна. Имам предвид по-малкото лагери и повдигателния механизъм за шпулата, който е практически вечен.
Имам една пластмасова РИОБИ май РХ5 или нещо подобно, с която без страх слагам въдицата на рамо и тръгвам в обратна посока. Така извадих 12 кг. сом, щото не ми се влизаше с лодката.
Та мисля, че ще трябва да направиш компромис и още докато ги има да вземеш нещо подходящо и надеждно, па било и с пластмасови части тук там. При макарите ще стане като с колите, все по-сложни и все по често развалящи се (лично мнение). Всичко се обръща на принципа е..ш и фъргаш, ма кефа е по голям, когато продължава по-дълго нали. :D
Не се сещам за това Рьоби, ако имаш възможност, щракни някоя снимка да му се порадваме. :wink:
Какво имаше предвид под "докато още ги има" - за горния модел Рьоби ли става дума или по принцип? Не знам как ще се стори на колегите, ама мен ме дразни макара за тежко, която се гъне на пръта, докато въртя дръжката й. А повечето сегашни "пластмасови" макари са така - колкото и дебела и яка да е "свръзката" с пръта, винаги има едно поддаване, което липсва при моделите с метален корпус...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Мда, прав си. То всъщност вече е довело до намаляване на качеството - говорим в общия случай, на масовото производство. Аз и преди съм го казвал - не е възможно една десетлагерна макара да струва 40-50 лв, при условие, че само лагерите /ако са качествени, разбира се/ реално струват повече от нея.

Размишлявал съм върху тези неща /малко абстрактно може да се стори на някого/ :oops: и стигам все до едни и същи изводи.

Сериозните фирми, с изградено име и /почти/ безупречно реноме сред риболовците, продължават да правят качествени изделия, все по-усъвършенствани, все по-сложни, но като цяло това не става за сметка на здравината и дълговечността им. И съвсем в реда на нещата, за да се радваш на тези предимства, се изисква и съответната платежоспособност.
На другия полюс са средностатистическите производители /а пък за новонавъдилите се фирми и фирмички не ми се говори/, превърщащи макарата донякъде в артикул-еднодневка - нещо, което поначало не трябва да издържи много, понеже от само себе си се разбира, че трябва да се подсигури пазарен дял за серията, предвидена да излезе като хит следващата година. Създаването на класен и дълговечен продукт /горе-долу такъв, отговарящ на изискванията ми в другата тема/ коства немалко разходи, съответно продуктът става с твърде висока себестойност и оттук - почти непродаваем. Та така, липсата на авторитет сред риболовците трябва да се замени с нещо - именно това се цели с лъскавината, нестандартно-футуристичният дизайн и многото лагери...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Майсторе, кефиш ..!!! Не случайно си мод и тука, да знаеш ... :wink: :D :D :D :D

ПОЗДРАВИ И НАСЛУКА
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Точно така стоят нещата. С очите си съм виждал как се произвеждат мултипликаторите на ABU в Швеция и опредлено няма как да са евтини. Например шпулите ги правят от някакви алуминиеви пръти, които се струговат на свръх модерни автоматични стругове и понеже шпулата е от едно цяло парче изхвърлят около 80% от материала. При някои от евтините мултипликатори шпулата е сглобена от 3 части, като се изхвърля само около 30% от материала но за сметка на качеството на макарата. Другото което ми направи впечатление са винтчетата - купуват си винтчета и болтчета от фирмите за болтчета и ги галванизират за да са сигурни че антикорозионното покритие е направено както трябва. Така че, както неведнъж съм казвал за двайсе стотинки персийски килим няма.
AS LONG AS THERE ARE FISH
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ако някой не е виждал това за което се говори,ето един пример.


http://www.avetreels.com/flash/main.html

http://www.gandbfishingsystems.com/avet ... t_tour.htm

Само да не скочи пак автора на темата,но ако не го кефи това,мога да си го изтрия.
Go BIG or Go Home!
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

PENN написа:
Само да не скочи пак автора на темата,но ако не го кефи това,мога да си го изтрия.

Eиииии, много си злопаметен. Извинявам ти се най-сърдечно :lol: :lol:
Баш наздравето беше причината :oops: :oops: :oops:
Не бях ти чел другите постове :oops: :oops: :oops:
Добре дошли под шарената сянка .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ОК СМЕ.Късмет с избора на макара. :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Пол, благодарско за снимките. Разбира се, че ще ги сложа и в Ретро-темата. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Гледах чудих се и те кво си земах пасва идеално на пръчката ми не реди много хубаво (в последствие се убедих но е много стабилна макара няма никакви лувтове.

http://www.okumafishing.com/products/re ... venger.htm
Добре дошли под шарената сянка .
KARAMEL
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:00
Местоположение: Пловдив

Мнение от KARAMEL »

Да те радва с големи риби :D :!:
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

A 4estito mnoo dobre izglejda !
Mnoo ribici da drupnesh s nej !
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

И аз съм доволен от марката до този момент.Имаме 2 AV 80 и за година и половина не сме имали никакви проблеми.Можеш да ги видиш на снимките със сепиите.Гологлвия Киро държи 2 въдици в лявата си рака,макарите са с втората си шпула черна на цвят.Струваха по 45$ бройката.Добра макара за тия пари,а и държи на солена вода.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”