стоп система

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

стоп система

Мнение от kalin_vraca »

здравейте и от мен,като преглеждах темата за "най добра макара" ми направи впечатление,че половината от макарите дадени като най добри в своя ценови клас не притежават стоп система или така наречения едноходов иглен лагер.та въпроса ми е точно за това-какво е предимството на макарите притежаващи стоп система и кой според вас са по издръжливи-съответно и по добри.благодаря на отговорилите
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Идеята на моментния\непрекъснат\ стоп чрез изпреварващ съединител\ролков лагер\ е да се избегне ударното натоварване на макарата най-вече при вадене на рибата.Надеждността зависи от качеството на игления\ролков\лагер.
За по-мощните макари се използува често и храповик,при по-голям диаметър с повече зъби се постига мултистоп ефект.
Из нета срещах и силови макари с храповик за подсигуряване на игления лагер...
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

незнам дали правилно съм формулирал въпроса и за това питам пак-зашо в темата за "най добра макара" повечето макари са без стоп система.или иначе казано ще бъде ли глупава грешка ако си купиш макара без стоп система,особено при немалкия избор които има,или и с тая система и без нея си е почти еднакво.досега бях твърдо макарата да притежава и 1 иглен лагер,но като прочетох темата и видях че вашия избор за най добра макара е без него,започнах да се обърквам,та pls дайте малко акъл
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Стоп системата трябва да я има.
AS LONG AS THERE ARE FISH
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

ОК това питах и разбрах
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

МмммДа ! И ако кажеш за какъв риболов специално ш ти требва макаричката .....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kalin_vraca написа:незнам дали правилно съм формулирал въпроса и за това питам пак-зашо в темата за "най добра макара" повечето макари са без стоп система.или иначе казано ще бъде ли глупава грешка ако си купиш макара без стоп система,особено при немалкия избор които има,или и с тая система и без нея си е почти еднакво.досега бях твърдо макарата да притежава и 1 иглен лагер,но като прочетох темата и видях че вашия избор за най добра макара е без него,започнах да се обърквам,та pls дайте малко акъл
Калине, това чудо качествените макари си го имат по подразбиране, та не го обявяват като екстра. Ще ти дам пример - миналата година си купих много готина тояжка 2.20 м. за бпесна и я оборудвах с 308 - принц на Мичел, страхотна за времето си, но без моментен стоп. Само след два дни блеснене - на бегом при Орозов за най-новия малък модел на ДАМ, че се изнервих - то не бяха бридове при всяко замятане, то не бяха заплитания и разплитания, добре, че си имах две кутийки "Загорка". Та на думата - за дънарките може и без тази екстра, но ако ще държиш тоягата в ръка е просто задължителна. Наслука!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”