"Екзотични" макари

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от grubi »

Да затрудним избора още повече :mrgreen:
Ей това http://www.tacklebargains.co.uk/acatalo ... r-50-.html - три различни по дълбочина шпули, има го и във вариант с двойна дръжка, реди прилично, мощна е (тествана на Дунав с мрени),клипса бива - не е кръгъл, но не е и триъгълен, по-скоро елипса и не ми е правил проблеми. :wink:
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от outsider »

С.Върбанов написа: Амур - 10-15кг , шаран -10 - 13кг излизат спокойно на брега с макара в размер 4000 - просто работи с аванса :idea: И за да не съм голословен ето една снимка от преди 10 дена
****************
мисля ,че по скоро трябва да погледнеш шаранджийските макари за екстра траш дет хеви - там е твоята макара !
Евала за рибите , колега :wink: . Ориентацията ми към макари за сърфkастинг/шаран не идва от размера на очакваните риби , нито от намерения за ловене на екстремни дистанции , а от очакван риболов с много тежки хранилки на зверско течение. Някои модели хранилки създават страшно съпротивление при вадене , дори моите , които са от 30 грама , ми сгъват пръчката сякаш вадя риба :!: .Hемците и холандците масово ловят с макари от размер 5000-6000 за фидер , не е случайно. Макара от типа 4000 излиза от строя просто за отрицателно време.

Между другото , почти не ползвам аванса , освен при плетено влакно - ловя с backwind, като англичаните - навик от мач-риболова.
Поздрави.

Сега , по темата: след яко четене, мислене до главоболие , и чесане по тиквата , два модела стигнаха до полуфиналите. (Това , след като отсях кви ли не екзотики , като Sert , Cormoran , Prowess , Grauvel , Vortex ,Ryobi , Spro , Wychwood , Quantum,Fox , или - представете си!-Suncast Sunset :shock: :lol: . Bаси , куцо и сакато се е юрнало да поръчва макари при китаиците 8) )

И така , в синия ъгъл , добрия стар Ексейдж. :D Предимства: че е Шимано. :mrgreen:
http://www.fishingtackle24.de/product_i ... 938d3004be" onclick="window.open(this.href);return false;

В червения ъгъл , те тая Окума:

http://www.fishingtackle24.de/product_i ... 938d3004be" onclick="window.open(this.href);return false;

- няма благороден произход :wink: , обаче няма и да се предаде без бой : макара за морски риболов , 7 лагера(stainless) , бигела се блокира в отворено положение при замятане , с цел да се избегне МНОГО далечно замятане :wink: , има най-бавната предавка от всички модели , които разгледах ( 4,5:1) , и навива един метър на оборот.Бисера на програмата: метален клип с пружина. Те това винаги съм го смятал за чисто фидерна функция - токова ми разбира главата от сърфкастинг , де...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Коце »

outsider написа:Някои модели хранилки създават страшно съпротивление при вадене , дори моите , които са от 30 грама , ми сгъват пръчката сякаш вадя риба
Е, поясни за непросветените кои са тези модели, нуждаещи се от лебедка?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от koki »

Ексейджа едва ли ще издържи на такова натоварване , Окумата май е по-добрия избор!

Хранилки които са затворени от долния край оказват голямо съпротивление при вадене!

Все едно си вадиш хранилката с останала по нея храна !
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от outsider »

Коце написа:
outsider написа:Някои модели хранилки създават страшно съпротивление при вадене , дори моите , които са от 30 грама , ми сгъват пръчката сякаш вадя риба
Е, поясни за непросветените кои са тези модели, нуждаещи се от лебедка?
Ти пък къде се набута между непросветените? :lol: :lol: Конкретно модела Грипмеш на Дренан излиза от водата с пет пъти (така , на око) повече усилие от опън-енд хранилката на същата фирма. без да имам обяснение за причината. Ама сичкото това е в размер 30 грама , целодневното замятане и обиране на 120 грамове хранилки ( 120 грама празна , естествено) , и на яко течение , е това , което ме насочи към тежката артилерия.


Те ти малко челен немски опит: :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: "Екзотични" макари

Мнение от С.Върбанов »

В този случай лебедките са това -

DAIWA TOURNAMENT BASIA QDX

Shimano Aero Technium 6000 XSB

Не беше споменал за река :D
КСР - Стара Загора
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от outsider »

С.Върбанов написа:В този случай лебедките са това -

DAIWA TOURNAMENT BASIA QDX

Shimano Aero Technium 6000 XSB

Не беше споменал за река :D
Що? Искам да кажа ,има ли реална разлика в улова , ако макарата е под 400 $? :wink: В най-добрия случай , и ако наистина имах малко излишни пари за харчене , бих взел една Ултегра.Обаче като и гледам данните , и с риск да бъда хвърлен на кучетата :roll: , Окумата може и да се окаже реално по-добра.

Река е - мощна , широка и злонравна - а аз си мислех че течение като за 60 грама близалка било силно :shock:
И забравих да спомена , че тоягата ще е 4,20-4,50 , с тест 150 грама. Освен ако не реша да взема нещо още по-яко. :twisted: Тоест , макарица 4000 на това ще му стои като...както казват испанците , "като Исус Христос с револвер" :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Коце »

Шимано Бейт някъв 5000-6000 размер.

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... r-Aero-GTE" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Shimano-BAITRUNNER-DL-RA-

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Shimano-BAITRUNNER-ST-RA-

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Shimano-BAITRUNNER-XT-RA-

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Shimano-BIOMASTER-XTA-

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Shimano-NAVI-XTA

Последните три са фаворит!

п.п. Тия с облегалките ги знаем много добре, там всичко клони към другата планета!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Д-р Флекс »

***

сори...
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от smog »

Сърфкаст макара за бабушки? ъъъъъъъъъъ........
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Алка »

Окумата с 1 метър на оборот не е лош избор.обаче 4.50 въдица при 150 грама,според мен 200гр е по добър избор.И дължината на въдицата не винаги е определящо за далечно замятане, а нужно ли ти е и далечно мятане при фидер риболова.Окума е добра фирма за такъв тип макари,но при покупка по възможност провери няколко бройки на живо-имат биене в шпулата,както и много често вкарват влакното под шпулата-някои модели-виж дали имат предпазител там или четки.Както и колко резелвни шпули има в комлекта,за този вид риболов според мен това е важно.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Коце »

Тази ще е бъш по мярка:
:arrow: Tica Dolphin SE
Червячна предавака и съотношение 4,1 : 1. С такива параметри и кит може да теглиш цял ден!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Краси Асгд
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 20:38
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Краси Асгд »

Още един глас за Долфина. Жива лебедка си е :wink: . 120 грама олово си го прибирам все едно си вадя ваглерчето :mrgreen: .
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от outsider »

Коце , Тика-та я гледах,както и Шиманото от горния списък , Navi 8000. Отписах ги заради теглото , заедно с две-три шаранджийски Дайви. Виждаш ли , след прочитането на тая тема :wink: човек може да добие съвсем грешна представа за мен - аз всъщност съм умерена личност , чужда на всякакви крайности. 8) :lol: Затова реших да си наложа някаkъв лимит , преди да е станало късно :lol: , и да избягвам макарите над 600 грама , като за предпочитане е да клонят по-скоро към 550.
Бейтрънърите ги гледах още в началото - не ме питай защо , обаче някакси не ги възприемам като фидерна макара . Зa разлика от сърф-макарите , които с нищо не ме шокират. :mrgreen: ( И знам, че има хора , които се кълнат в бейтрънъра точно за фидер. )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: "Екзотични" макари

Мнение от Коце »

Аз първо ти дадох примери с бейтрънър. Защо?
Ще ловиш на река. Там как седи въдицата - нагоре. Ти как я следиш - с главата нагоре.
А цял ден в тая поза - очите палачинки, врата камък. Слагаш бейтрънъра и си опъваш спокойно краката. Говоря ти го от опит.
А какво му е на теглото - хеви фидер 4,50 м?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”