Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от tihomirnk »

След над 25 години вярна служба,първата ми ''истинска''макара се предаде-от месец -два се появи някакъв лек шум и днес реших да я почистя след сезона и-УЖАС-спукала се е короната!
Ползвана през годините за спининг,плувка,дъно-само не е тролила :lol: ,когато ми я подариха(от Кореком!)направо не спах една седмица от кеф-в очите ми беше като излязла от междузвездни войни(до тогава имах една Янтра-3-голям боклук)!Не съм я спирал от тогава-излезе желязна,та ако на някой му се намира някоя излишна :) готов съм да се спазарим.

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от babydoctor »

Ако не намериш резервната част, имаш друг вариант - настъргваш на шмиргел или с пила от същия материал, от която е детайла и забъркваш с епоксидна смола и втвърдител. След добро обезмасляване, вкарваш, колкото можеш във фугата, останалото омазваш отгоре и отдолу. Чакаш няколко дни за по-сигурно втвърдяване. Така преди години си залепих една втулка на Мичел 320, вкоято се завинтваше винта, държащ бигела. Работи си близо 10 г., докато не минах с Трабанта през нея и не й счупих корпуса. От любопитство погледнах втулката - здрава беше. Тя беше месингова, та за пълнеж настъргах един ключ.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от marinko7 »

Някой стругар си мисля ,че не би имал проблем да изработи абсолютно същия детайл :)
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от tihomirnk »

babydoctor написа:Ако не намериш резервната част, имаш друг вариант - настъргваш на шмиргел или с пила от същия материал, от която е детайла и забъркваш с епоксидна смола и втвърдител. След добро обезмасляване, вкарваш, колкото можеш във фугата, останалото омазваш отгоре и отдолу. Чакаш няколко дни за по-сигурно втвърдяване. Така преди години си залепих една втулка на Мичел 320, вкоято се завинтваше винта, държащ бигела. Работи си близо 10 г., докато не минах с Трабанта през нея и не й счупих корпуса. От любопитство погледнах втулката - здрава беше. Тя беше месингова, та за пълнеж настъргах един ключ.
Благодаря за идеята ако до напролет не намеря резервна може да пробвам.
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от tihomirnk »

marinko7 написа:Някой стругар си мисля ,че не би имал проблем да изработи абсолютно същия детайл :)
Утре ще се видя с един ''бог'' на струга, да видим какво ше каже :D .
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от ribata402 »

В случая колега стругар може, само частично дати помогне.Какъвто и бог дае,Може даго направи само в детаил.Представиси го в същия вид но без зъбите на двете корони и шестограма в отвора.Които е лят заедно с детаила.После ти трябва фреза,обурудвана с специален апарат за градуси..До тук добре но шестограма в отвора е проблем......Много сложна работа.Направи както ти каза колегата и го залепи...поздрави.. :) :)
tihomirnk
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 18:21
Риболов: Almost all
Местоположение: Габрово
дал Браво: 4 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от tihomirnk »

Ха-хаха,сега звъннах на ''бога'' на струга да го информирам за шестограмния отвор и той ми вика:
-Аве няаа проблеми,ше го опраим, ай че съм на маса... :lol:
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от marinko7 »

Хората совалки правят и в космоса летят ,вие за некъв шестограм се притеснявате :lol:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от te4osoma »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от Д Пенев »

Много майстори познавам и аз на маса, когато застанат пред машината става интересно :wink:
Няма начин да не я "оправите" :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от Мунчо »

Това според мен е за някой бог на точното леене или в краен случай е нужен един мини-пантеон от стругарско и фрезистко божества.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от ecoplast »

Mes amis chinois казват: разчитай на себе си. Боговете са като хората, спят ядат, пият или клюкарят помежду си...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от LVitchev »

Сега има всякакви машини,обаче дали е рентабилно да се направи нов детайл :idea: Нишкова ерозия,фрези,струг,инженер които да снеме размерите и да начертае детайлите,кои-какво ще прави от майсторите,за всеки по отделно-Стругар,Фрезист и т.н. Гарантирам че е 100 пъти по-добре да си вземеш нова :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ето един начич по които може да стане.

Изображение

1.Режеш една ламаринка по детайла.
2.пробиваш равномерно малки дупки на точно определени места на ламаринката и на детайла.
3. намираш нитове от алуминий или желязо и нитоваш като предварително си стегнал детайла на менгеме за да прибере и затвори цепнатината.

Гледаш ламаринката да е финна,а също така и нитовете.ако някъде пречат,след нитоването можеш леко да ги пилнеш .


И пак си мисля че плаче за нова !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от maranzika »

Аз пък си мисля че можеш да вземеш този детайл от друга макара(не само от този модел).Преди време така отремонтирах една стара макара и от тогава нищо не изхвърлям.... :D Дай някакви размери да потърся...Примерно външен диаметър,и т.н.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Верен другар се предаде-DAIWA AG1350CT

Мнение от mikibg »

Здравей
Погледни линка може и да стане за твочта макара:
http://www.ebay.com/itm/Daiwa-Long-Cast ... 20ce37651d" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”