Нова Макара за фидера

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Колеги,дайте предложения за читаво макаре за фидера..До 150лева....Харесъл съм си Риоби Вертиго...4500размер....с едно влакно 0.23мм..Муцка....Има ли по-добра макара в този ценови клас от това риоби за фидер ? Отговорете,спешно е ...
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Ейй колеги никой ли незнае ?
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега,аз също ползвам риоби но 6000 размер но все пак ловя на Дунав ,вземай вертигото и не се замисляй по добра в този клас трудно ще намериш
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Супер,аз точно за вертигото си мислех тия дни да отивам да купувам...Обаче все нещо ме спираше,но щом си доволен..Има ли проблеми със хранилки от порядъка на 25-45грама....На платени водоеми основно с големи добици по 10-тина кг :)
zlati973
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 20:02
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от zlati973 »

Ползвам Вертиго за фидер вече две години и мога да кажа че е чудесен избор. Макарата има много добър кастинг, добра тяга и перфектен аванс.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Да колега видях е ,същата като тази съм си харесал,обаче 4500размер..Ще се използва на фидер Trabucco Sygnium TXL Long Distance...Акция 130гр...С усилени снадки,тънка бланка,перфектна пръчка за едри риби...Мисля че ще има добър баланс.:) Решил съм да си е купя нова :) ..не втора ръка :) ....Ако имаше втора ръка размера който съм харесал и е запазена щеше да е купя :)
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от empar »

Колега, добре си се ориентирал. Аз обаче ти препоръчвам размер 5500(или там която се пада най-голямата за вертигото) за въдицата, за която мислиш да го ползваш. 4500 е за медиум/мудием-хеви фидери. :wink:

пп. пръчката ти също е чудесен избор.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
zlati973
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 20:02
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от zlati973 »

Вертиго 4500. 5000 и 5500 са една и съща макара със различна вместимост на шпулите. Размер 4500 ще събере около 250м 0,23. а 5500 към 300м.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

[
пп. пръчката ти също е чудесен избор.[/quote]

Благодаря за добрите думи,пръчката наистина създава впечатление на пръчка от много висок клас...Верно не е кой знае какво,ама за 16 годишен толкоз...Впредвид че парите ги спестявам от джобни,и със доста лишения съм си купил всичко необходимо за идеален риболов на мач,болонезе,фидер и директен+платформа...Относно макарата,гледам само вместимоста на шпулите е различна...За да не питам отново,какво мислите за това влакно,мисля да го сложа с цел да напълня макарата в дебелина 0.24мм.......http://www.masterfishing.bg/product/134 ... nofil.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Досега ползвам Trabucco XPS Feeder...v 0.25mm...Обаче не ми харесва това че е разноцветно и за мен стои грозно на шпулата,а и много ми се къдри...А пък и е малък метраж...150м...Отиват си за едно лято като норматив....и така
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Колеги,предложиха ми и заубер в размер 4000 ....Кое е по-добро,вертигото или заубера
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от empar »

С еднакъв драг са. Това е съществено за фидера, но тук няма разлика. Само вместимостта на шпулите и диаметърът им прави разлика. По-голямо, по-добро, в твоя случай. Заубера по принцип е по-висок клас, но за пръчката ти според мен е по-добре да вземеш Вертигото в размер 5200 и остатъка от парите(разликата със заубера) инвестирай в хубаво плетено влакно и ще забравиш за проблемите с монофила. Щом искаш повече от 150м, разгледай многоцветните плетеняци на DUEL, а именно HARDCORE x4/x8. Има ги на 200 и 300м. Вярно, че цената им започва от 50 и стига до над 110лв., но си заслужават инвестицията. Освен това, не ги сменяш всеки сезон.

пп. Многоцветното влакно е огромен плюс за фидера. Не го подценявай. :tup:
пп2. Погледни също Екусима 6000. Също не е лош вариант за целта ти и е доста по-евтина. Вярно, че е с 200гр по-тежка от споменатите дотук, но има 8кг драг.
пп3. Ако ти се спестява още месец-два, направо се ориентирай към Shimano Baitrunner DL 6000 RA. От това по-добро за хеви фидер, в този клас НЯМА.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Пещерски
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 19:40
дал Браво: 61 пъти

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от Пещерски »

Само да попитам - за какъв му е 8 кг. драг при риболов с фидер?
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Нова Макара за фидера

Мнение от dobriq »

Незнам колеги,двоумя се много...Вертигото ми харесва че е със дълбока и сравнително широка шпула...Прилича ми повече на дайва...А Заубера му е дълбока ,но по-тясна шпулата...Съответно мисля че,тука бие вертигото по шпулите...Абе надявам се да не се скапе за 1 сезон :) ..ЗАщото преди година послушах един магазинер и си взех Дайва МЕгафорс за 100-тина лева....Е на 10-тия риболов се разхлопа,а той е хвалеше че макарите са с две марки....Шимано и Дайва.“Аз му отговорих,ама от 300лв нагоре....А той вика,абе кфото искаш ми приказвай,Дайвата си е дайва..Бас слагам ако бях взел една екусима..Щеше още да е здрава,но както и да е ..Платих само за името на фирмата ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”