shimano stradik fk 3000

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

shimano stradik fk 3000

Мнение от TITKO »

Здравейте колеги обмислям покупката на shimano stradik fk 3000
ще се радвам ако споделите вашето мнение за макарата , които я използва разбира се
Изображение
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от radogagov »

Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от serdjo »

Много пластмаса , евтини материали , общо взето куц кон :D
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от TITKO »

serdjo написа:Много пластмаса , евтини материали , общо взето куц кон :D
колега на колко ракии го писа това ?!
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от bolo7m »

колега на колко ракии го писа това ?
:shock:

:lol: :lol: :lol:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от fisherman »

kiril atanasov написа: колега на колко ракии го писа това ?!
Баце,тука си в грешка.Не знам каква и колко му е ракията на колегата ,но мнението е обективно.Шимано вече не са това за което си мислиш,в последно време се нагледах на разочарования на бранда и в икономичния и във високия клас /поне в спининговия риболов/.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от TITKO »

fisherman написа:
kiril atanasov написа: колега на колко ракии го писа това ?!
Баце,тука си в грешка.Не знам каква и колко му е ракията на колегата ,но мнението е обективно.Шимано вече не са това за което си мислиш,в последно време се нагледах на разочарования на бранда и в икономичния и във високия клас /поне в спининговия риболов/.
ок нека да е така ,но моля подкрепи мнението си с конкретни факти за посочения модел ,защото иначе си остава халтура .

- кажи ми колко време си го ползвал , кое и къде е дало фира в новия страдик ?

предварително благодаря

пс. за инфо и аз имам 4 спинингови модела на шимано ,новия рарениум,техниум,стария страдик ,катана,
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от Павел Иванов »

Кире , Фишермана имаше предвид , че специално Серджо е отворил куп макаретета , в пъти повече от иманите от теб при това основно във високите класове на двете емблематични марки Дайва и Шимано та донякъде мнението му е меродавно :wink:
Иначе питането ти от типа :
kiril atanasov написа:... които я използва разбира се ...
е силно относително щото едно е някой да я ползва за плувка , друго за спининг , трето за трето , четвърто да си седи цял ден на стойката и т.н. акомеразбираш :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от fisherman »

kiril atanasov написа: подкрепи мнението си с конкретни факти
Наскоро с приятели си накупихме макари от популярен японски магазин Шимана и Даиви,е шиманата включително и упоменатата бяха пълно разочарование ,един туин беше с наполовина завити болчета,страдика при въртене издава шум като че ли шпулата тре в корпуса.И аз имам шимана баце,но новата продукция чувствително се различава от старата.И в момента ги тестваме :D ,и съм доволен че минах на Дайва. А колегата Серго обича да човърка из тях и черпи от извора както се казва.
Поздрави.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от TITKO »

Здравейте ,
аз лично не се занимавам да отварям макари ,коментирал съм въпросната макара с Румен ,чието мнение намирам за миродавно .
В клас 350 лв . качеството на използваните материали е ОК .
Що късае използването , писах го защото малко хора отделят лични средства да си купуват,сменят макари , а по-скоро ги коментират по картинка или взаимстват мнения от чужди форуми на колеги .
Относно шума при въртенето на нови макари ,го има в почти всички / умишлено не искам да отварям темата за еквивалентните модели на дайва - калдия,балистик и тн ,/ тъй като много ще се разводнят нещата.
по-скоро бих се радвал на коментар от типа , имам такава ползвам я от х време , съсдаде ми проблем с това и онова, не реди влакното,аванса не може да бъде прецизно настроен,както при дайва /
разбира се най-лесно да вляза в клас 600 + лева ,но тогава лично аз няма да мога да превъртя толкова много модели ,а ще трябва да се огранича с една макара, в която да се кълна че е най-добрата , а такава няма .
та да се върна към основното ,наистина споделете преките си впечатления от новия страдик , в софия знам за 2 колеги с него както и един в провинцията , коментирал съм с тях , на този етап няма забележки.
предварително ви благодаря
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от a5sh0l3 »

TITKO написа:Здравейте ,
аз лично не се занимавам да отварям макари ,коментирал съм въпросната макара с Румен ,чието мнение намирам за миродавно .
В клас 350 лв . качеството на използваните материали е ОК .
Що късае използването , писах го защото малко хора отделят лични средства да си купуват,сменят макари , а по-скоро ги коментират по картинка или взаимстват мнения от чужди форуми на колеги .
Относно шума при въртенето на нови макари ,го има в почти всички / умишлено не искам да отварям темата за еквивалентните модели на дайва - калдия,балистик и тн ,/ тъй като много ще се разводнят нещата.
по-скоро бих се радвал на коментар от типа , имам такава ползвам я от х време , съсдаде ми проблем с това и онова, не реди влакното,аванса не може да бъде прецизно настроен,както при дайва /
разбира се най-лесно да вляза в клас 600 + лева ,но тогава лично аз няма да мога да превъртя толкова много модели ,а ще трябва да се огранича с една макара, в която да се кълна че е най-добрата , а такава няма .
та да се върна към основното ,наистина споделете преките си впечатления от новия страдик , в софия знам за 2 колеги с него както и един в провинцията , коментирал съм с тях , на този етап няма забележки.
предварително ви благодаря
Привет Титко,

Както сам си се изказал, повечето хора тук се изказват за неща дето са гледали на снимка и клипчета. Повечето така и ловят риба в този форум :) Ти други коментари ли очакваше? :)

Към Макарата - Страдик 15'
Не е лоша макара за парите си, разбира се, зависи от къде си я купиш, може и скъпо да ти излезе.

Върти и реди хубаво, има хубава визия(поне на мен ми харесва). Аванса е доста поносим. Имах възможността и да извадя няколко класни риби м/у 2 и 3кг в Гърция с нея и да ти кажа, останах доволен. Представи се блестящо с обезумелите лефери.

Купих си я Ноември месец от Дигитака, продадох я миналия месец. Такова й беше предназначението - временна макара :)
Още двама мои приятели си взеха такива макари - и те са доволни.

Недостатъка й е боята(покритието), много лесно се жули, буквално от нищото. Това си мисля, че е заради материала от които е направена Хаган, но най-вероятно бъркам :)

Колкото до пластмасите..., че коя макара на днешно време не е пластмаса? Дайва ли? :D

До колегата с дефектните макари.... Май все по-често идват дефектни макари от Дигитака, как мислиш? ;)

Дано съм ти бил полезен.

Поздрави,
Светльо
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: shimano stradik fk 3000

Мнение от fisherman »

a5sh0l3 написа:


До колегата с дефектните макари.... Май все по-често идват дефектни макари от Дигитака, как мислиш? ;)

Дано съм ти бил полезен.

Поздрави,
Светльо
Същото,за това следващата ми Дайва не беше от там :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”