daiwa luvias 2506h

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:Убаво де Муня , ама не на всеки му харесва да ползва морално остаряла ярмомелка :wink:
И не само морално остаряла - освен това пресуква влакното и не го полага съвършено. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от yuri todorov »

Мунчо написа:
И не само морално остаряла - освен това пресуква влакното и не го полага съвършено. :D
И освен това, трака оЖасно и те чуват отдалеч :lol:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от za4o75 »

Павел Иванов написа:Ей тая със сигурност си заслужава всяка стотинка :

Изображение

ама вече не се произвежда .
Лично за мен това е най-добрата спинингова макара в диапазона L/ML правена някога .
Павка,на какво се дължи огромната разлика в хода на Екзист хипер къстъм и Сертейт хипер къстъм(риболувал съм известно време и с двете,разбира се и двете си имат кусури)?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

От къде да знам :roll: Аз съм си проз ползвател , макари не отварям , вервам на разкази за вътрешността им :lol: То и за тва се и излагам от време на време . Иначе чак огромна разлика не съм забелязал , просто Екзиста по не хрущи некаси .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от stoev »

То хрущенето при хипер кастъмите (за цертейт конкретно) е долу горе като затягането при новите „малки“ стели - някъде 10:1 т.е. на всяка десета една не румули. Чисто субективен момент, което дори от някои се възприема като гъделичкащо усещане подобно на спортен агрегат във високите обороти :D .
Зачо, какви кусури им намери, сподели моля? :P
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Ilian70 »

stoev написа:То хрущенето при хипер кастъмите (за цертейт конкретно) е долу горе като затягането при новите „малки“ стели - някъде 10:1 т.е. на всяка десета една не румули.
Стоев, доста материал ти е минал през ръцете. :D Тези десет изпробвани само от един размер Сертейт или като цяло тествани хипер предавки? Не се заяждам, просто ми е любопитно...
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от stoev »

Здравей Илияне,
Не са минали толкова макари през ръцете ми - сакън имам само една :) . Преки наблюдения имам над 4 ХК (2 2500R и 2 3000). Не претендирам, че съотношението е точно такова но съм убеден, че е близо до истината – основавам се на коментари от приятели притежаващи или притежавали въпросния модел.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

Аз съм имал 3 хипера, сега имам 2 от тях и никоя не хрущи зловещо , след Серго даже не се чуват вече, сертейт вече нямам , но като имах бая го въртях да чуя шумо, но уви не ме огря!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от stoev »

Васе,
то е много субективно това хрущене. Разликата между хрущящ и нехрущящ ХК е минимална според моите възприятия и е сигурно въпрос на едно правилно смазване - знам ли.
Аз ползвам няколко дайви, като първата с която съм ловил най често (ТД Сол 2500) и се появиха доста луфтовете вече, купих преди 8-9 г и никога не съм ги отварял/смазвал. Само съм ги измивал със сладка вода след морски риболов и лека профилактика на ролката на бигела като засвири повече :D
Що така и ти не ги харесваш тез сертейти незнам..
Малко офтопик сме от питането на колегата за което да ни прощава ама да не пускам нова тема да подпитам тук. Има ли някой с натрупани впечатления вече от ТД Сол II и желание да ги сподели?
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

quietriot написа:...никоя не хрущи зловещо..
Е , то самото хрущене не е толкова на звук колкото да се усеща в ръката и да се предава на мозъка като импулс и от там да се прави асоциацията със звук . Нещо как като се натисне педала за газта в обезшуменото купе на Ферари Тестароса :lol:
Определено няма нищо общо с хриповете и стенанията на Кардиналите трета и четвърта серия :mrgreen:
Последно промяна от Павел Иванов на Пет Апр 15, 2016 13:39, променено общо 1 път.
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:
quietriot написа:...никоя не хрущи зловещо..
Е , то самото хрущене не е толкова на звук колкото да се усеща в ръката и да се предава на мозъка като импулс и от там да се прави асоциацията със звук . Нещо как като се натисне педала за газта в обезшуменото купе на Ферари Тестароса :lol:
сложни работи, какво говориш..... :lol: а па тестароса съм виждал само на картинка , ное сме просто от фонда най мнго някоя А8 да добараме ма много ни дават по телавизаята после..... :lol: :lol: :lol:
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от za4o75 »

Днес ми дойде новия лувиас 2510pe-h, мазен,безшумен ...!Предпочитам да им се кефя като работят,пък нека се развалят ,отколкото да ме дразни всеки ден без да се чупи!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от za4o75 »

няма хипер къстъм(сертейт) или бранзино,които да работят по-добре от обикновен сертейт!Екзист хипер къстъм е друга работа!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от stancom »

Имам чувството, че с хипер кастъм предавката се преекспонира . Наистина е много здрава и издръжлива, но я да си кажат колко човека имат проблеми с предавките на Дайва от среден клас на горе. Ако има проблеми те са на всякъде другаде, но не и в главната предавка. Таа .........
Аз не мога да ловя риба !!!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от za4o75 »

stancom написа:Имам чувството, че с хипер кастъм предавката се преекспонира . Наистина е много здрава и издръжлива, но я да си кажат колко човека имат проблеми с предавките на Дайва от среден клас на горе. Ако има проблеми те са на всякъде другаде, но не и в главната предавка. Таа .........
са сетиш!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”