Допитване до Вас,и модераторите...

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от artaks »

Привет Колеги.От доста време не съм писал,и пускал нищо.Това не е моя прищявка,а просто темите за макарите било то отвън или отвътре се поизчерпаха сериозно.Все по-трудно става да се покаже под формата,на ревю нещо което вече не съм показвал,или нещо което действително си заслужава вниманието..Вероятно такива има,но те не са характерни за нашите географски ширини,и ако въобще съществуват у нас,то те са единици,и биха представлявали "плакнене" на око отколкото това да се видят слабите,и силните страни,на макаретата с които боравим...Факт е също,че при новите модели няма нищо ново,и интересно,както по отношение,на механизма,така,и по отношение,на така наречените "космически" технологии..Нито при Шимано,нито при Дайва,а какво остава до останалите...Мисля си даже,че при тях не е необходимо,и снимков материал.Просто,и буквално с две изречения ще обясня с какво се различават от старите модели,и с какво са по-лоши.А те са по-лоши..Действително отвън имат сериозни разлики,но нас ни интересува една макара да работи със "сърцето си" а не с "дупето" което на практика е външния вид който има значение само в магазина..
Та какво имам в предвид....?????
Предлагам нова тема която може да се окаже напълно безсмислена,но може да има,и обратния ефект,и да се развие в мащаби...Това по никакъв начин не значи,че темата за ревютата трябва да се закрие.Напротив това е най-богатата тема в интернет пространството от към коментари,ревюта,и снимки.Просто тя ще служи за показване,на още по детайлно,нещо което наистина си заслужава...Та за новата тема.Тя ще е някак си по-глобална,и по-достъпна за всеки...
Мисля да я кръстя /Класове,марки,цени,части,и още нещо/.Така съм го замислил за сега...Основните теми,и въпроси /придружени от количетво снимков материал като мой,така,и от Вас/ които тя ще съдържа ще са следните:

Класове по марки,и модели.Кое определя класа,на макарата?Цената или има нещо друго?
Как,и по какъв начин уж ниски класове,могат да се преобразят/с минимални средства/ в доста по скъпите си посестрими...
Защо високите класове често пъти "предават" господаря си,а "бюджетните" не..???
Ценообразуване.Защо най-скъпите макари са най-скъпи,и какво ги прави такива...?Тук лично аз ще там поне пет примера на подобно безумие,онагледено с линкове,и/снимки/разбира се към сайтове за части...
Кои точно детайли в конкретната макара предава макарата,и защо това се случва....
Оплаквания,и похвали от всички нас за конкретен модел,и естественото му обяснение от мен,и от Колеги вещи в занаята защо е така..Говоря за всички познати марки макари у нас,а не само за "Зевс и Хера" :lol:
Отделни снимки на детайли,корпуси,дръжки,шпули от макарите взаимозаменяеми с други модели.

И като цяло всичко свързано с макарите което ни касае лично НАС,и да ни предпази от "полазване"на уж нещо много добро,което ще се окаже трудна задача,не защото,че вярно ще е много добро,ами щото просто човек "робува,на имена,и марки...Природа мамка му...
Та това е в най-общи линии Колеги..Пиша,на прима виста,и вероятно съм пропуснал нещо но ако се даде старт,на начинанието всичко ще си дойде,на мястото..
Защо се допитвам до Вас...? Защото желанието ми е всеки който може,и желае разбира се да взима в последствие отношение.Въобще нямам желание да си пиша сам.Каквото съм писал,и казал до момента то е в "Макарите отвътре"
Другото важно е,че макаретата са ми до болка познати но..само до тезгяха.От там нататък немога да знам какво им е поведението в боя..Изключая тези с които работя,и съм работил,и тук ще е точно момента в който ще разберем защо една макара,на сухо,и след профилактика работи страхотно,а в боя не....И ако го разберем среден пръст за производителите..Веднага давам пример..Много Колеги са ми звъняли притеснени,че като "качат" по голяма тежест,на макарата тя буквално спирала..и доста подобни ситуации,на които аз няма как да отговоря.Не съм инженер все пак.Ако е до повреда...ОК ама не е...просто съответния модел за 350лв..примерно е просто едно нищо...
Та за сега това...Очаквам "включване"
Поздрави,и Късмет..

П.П...
След малко в темата за ревютата нещо което вярно трябва да се види...
STELLA 09 SW 18/20000 XG....
:tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от quietriot »

Явно то е било скучно вчера да напишеш това есе, мсй трябва да те водя за риба скоро :-P
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от empar »

Твърдо съм ЗА подобна тема!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от mr_miti »

empar написа:Твърдо съм ЗА подобна тема!
+1
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от Мунчо »

Aз не успях да разбера твърде каква е идеята на една подобна тема.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от axel »

....струва ми се че Румен има предвид следното.
1.подредбата на макари по видове-спининг от бряг-UL,L,M,H,както и междинните такива,риболов на дъно,сърфов и др.
2.Сравнителна оценка на макарите по цена-качество на механизъм и използвани материали,издръжливост функционалност и др.
3.Класация на топ 5 макарите,заслужаващи си инвестицията.
4.Малко познати модели и фирми заслужаващи внимание-ревюта на модели.
5.Отзиви от колеги използващи тези макари-въпроси и отговори.
....ако, съм разбрал правилно и това са някои от нещата,които смята Румен,то моите адмирации за това,но ще трябва да му помогнем. :idea:
риболовът е само хоби!
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от artaks »

В общи линии е това с тази разлика,че основната цел,на темата ще е окрупняването,на всички въпроси,главоболия,и размишления по отношение,на макарите които в случаи,и пъти възникват из различни,и самостоятелни теми където не им е мястото...Примерно въпроси като:

Коя да избера...?
Тази с какво е по-лоша от другата...?
Какъв "тунинг" е възможен...?
При еди кой си риболов възникна следния проблем..Отстраним ли е,и защо се получава...?
Как може макара за хиляда,и повече лева да прави проблеми...
Защо при мен с "бюджетна" макаричка си ловя,и си свиркам...

И т.н...
Много въпроси,на които мястото им е в една обособена тема...
Разбира се,че може,и в темите за ревютата,но не е редно.Най-малкото щото много се разводнява.Често пъти между две ревюта примерно се случва да има по 4/5 страници в дискусии,и въпроси които въобще не касаят представената макара...
Това имам в предвид.Затова се обръщам към всички да предлагат,и допълват неща които ще са от полза,на всички ни..
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от Д Пенев »

Добра е темата :tup: , кой разбрал, разбрал засега, с развитието и всичко, ще си дойде на мястото!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от Павел Иванов »

axel написа:....струва ми се че Румен има предвид следното...
А на мен ми се струва , че Муня има предвид , че темата "Макарите - поглед от вътре" дава достатъчно свобода на интерпретация та да се пуща паралелна от сорта , иначе пределно ясно е разбрал какво има предвид Румен :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Допитване до Вас,и модераторите...

Мнение от Pike »

artaks написа:В общи линии е това с тази разлика,че основната цел,на темата ще е окрупняването,на всички въпроси,главоболия,и размишления по отношение,на макарите които в случаи,и пъти възникват из различни,и самостоятелни теми където не им е мястото...Примерно въпроси като:

Коя да избера...?
Тази с какво е по-лоша от другата...?
Какъв "тунинг" е възможен...?
При еди кой си риболов възникна следния проблем..Отстраним ли е,и защо се получава...?
Как може макара за хиляда,и повече лева да прави проблеми...
Защо при мен с "бюджетна" макаричка си ловя,и си свиркам...

И т.н...
Много въпроси,на които мястото им е в една обособена тема...
Разбира се,че може,и в темите за ревютата,но не е редно.Най-малкото щото много се разводнява.Често пъти между две ревюта примерно се случва да има по 4/5 страници в дискусии,и въпроси които въобще не касаят представената макара...
Това имам в предвид.Затова се обръщам към всички да предлагат,и допълват неща които ще са от полза,на всички ни..
Няма лошо да се обособи една такава тема, трябва да се експериментира, а и наистина така няма да се разводнява другата.

:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”