CERTATE 3500 HD

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

bat.galin написа:Недей. Avance(фр) / Аванс (бг), а не драг.
Остава да докажеш,че Мичел използват думата Аванс вместо Драг! :wink: Карбоновите шайби са въведени от ДАМ,знаем колко са добри немците при спирачните апарати!Драг-системата е спирачка с ABS! :wink: Отпуска линията на тласъци,колкото по-плавно,по-добре за нас!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от fisherman »

Trofei написа:.Ако кажеш аванс,ще те гледат в почуда.
Ако кажеш джип ще е същото,но ако кажеш SUV ще те разберът.Живеем в България със съответните дадености :D .
Карбоновите шайби са с двойна дебелина /на око,не съм мерил/,на тези платнените -кече ли е, иглонабити влакна ли е.
Тази е за Сарагоса :arrow:
IMG_20170124_215209.jpg
IMG_20170124_215209.jpg (115.73 KiB) Преглеждано 3350 пъти
За останалите макари материалът е същия,разликата е в диаметрите според макарата.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

Ако тази макара се използва в Гърция е задължително след риболов,да се отвори драг-корпуса и да се измият металните шайби,а в кечето ако има пясък да се изхвърли!Солта е убиец на макари!Карбоновата шайба не се влияе от солта и само се измива!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от fisherman »

Trofei написа:Ако тази макара се използва в Гърция
Средно по седмица на месец в активния сезон,миенето е от дъжд на вятър :oops: ,механизма е като нов/ а и макарата/,както е видно от снимката.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

fisherman написа: Карбоновите шайби са с двойна дебелина /на око,не съм мерил/,на тези платнените -кече ли е,
За останалите макари материалът е същия,разликата е в диаметрите според макарата.
При Абу-Суверан са тънки като хартия и ако се сложат от тези на снимката,нищо не става!За това дебелината е важна,иначе ще се отрази в някаква друга посока!Металните шайби две ли са?Дебелината на карбоновата шайба не е проблем да се намали до необходимото!
Последно промяна от Trofei на Вто Яну 24, 2017 22:28, променено общо 1 път.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

fisherman написа:
Trofei написа:Ако тази макара се използва в Гърция
Средно по седмица на месец в активния сезон,миенето е от дъжд на вятър :oops: ,механизма е като нов/ а и макарата/,както е видно от снимката.
При всеки е различно!Ако друг я изпусне на пясъка или във водата и не се измие,за 3 дена заминава!Който си пази нещата е твоя случай! :wink:
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от d.d »

Trofei написа:Ако тази макара се използва в Гърция е задължително след риболов,да се отвори драг-корпуса и да се измият металните шайби,а в кечето ако има пясък да се изхвърли!Солта е убиец на макари!Карбоновата шайба не се влияе от солта и само се измива!
Това от собствен опит или си го чел в някой форум?
Важно е, защото мисля да послушам съвета, а вероятно и някой друг и ще стане тарапана на мивката.
И като се замисля, вероятно съм убил вече няколко макари, защото си ги оставих на лодката в Гърция ноември без миене и до следващия месец вероятно ще намеря само плетеняците. А, и карбоновите шайби каза че ще ги бъде. Ако ги навия на шише дали няма да спася нещо? Щот не ми се иска да троля като някой грък от ръка. Все пак с шишето с шайбите ще съм по фешън.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

d.d написа:
Trofei написа:Ако тази макара се използва в Гърция е задължително след риболов,да се отвори драг-корпуса и да се измият металните шайби,а в кечето ако има пясък да се изхвърли!Солта е убиец на макари!Карбоновата шайба не се влияе от солта и само се измива!
Това от собствен опит или си го чел в някой форум?
Да.Преди 8години купих най-скъпия Корморан-Дайва,приличаше на Салтига.Един образ я изпуснал във водата-Гърция не я измил,та ми я върна след седмица тотално блокирала.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от nkolev »

Trofei написа:Не съм виждал карбонови шайби и не знам с каква дебелина са.Кечето май е стъклена вата и драг -системата е в корпус.Може би дебелината на карбоновите шайби трябва да отговаря на ватените,за да се запазят параметрите на конструкцията.Всяко изменение променя нещо за сметка на друго.За сладководен риболов няма смисъл от промяна,но за солена вода е задължително.Драг-системата на тази макара не е защитена от вода и ако е солена...
Трол(ф)ка, добре ще бъде, ако най-накрая започнеш да говориш само за нещата, които си виждал.
Карбоновите шайби могат и са с много различни дебелини (има избор), кечето явно също не си го виждал (или пак не си внимавал, когато случайно ти е попадало в полезрението).
Прав си за това, че е желателно дебелините на кечето и карбоновите шайби да са поне близки (някои макари позволяват леко разминаване).
Прав си и за това, че за солена вода е задължително, но има много хора, които си ловят с кечетата и не им пука, а ловят и то добре.
Във връзка с един по-горен пост с категорично мнение, че карбоновите шайби не се смазват мога да кажа, че съм ползвал и сухи и смазвани, като и при двата случая си работят добре, като пример мога да дам Спинфишера на Пен - яка грес по шпулата и доста от нея влиза мешду шайбите та с нея съм вадил 40 кг. туна, друг пример е малката тунка (25 кг.) от аватара със Шимано 8000, карбонови шайби лично смазвани от мен - 200 метра аванс, докато спре лодката, отново никакви ядове.
НДК
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

nkolev написа:Трол(ф)ка, добре ще бъде, ако най-накрая започнеш да говориш само за нещата, които си виждал.
кечето явно също не си го виждал
но има много хора, които си ловят с кечетата и не им пука.
Във връзка че карбоновите шайби не се смазват мога да кажа, че съм ползвал и сухи и смазвани, като и при двата случая си работят добре, като пример мога да дам Спинфишера на Пен - яка грес по шпулата и доста от нея влиза мешду шайбите
Вече уточних,че имам макара с кечета и все още е у мен,но счупена от риба!Ще изровя снимката,даже ще ми е интересно да я сравня със Сертейта!Имах и Спинфишера!Проучи добре нещата преди да спориш!Колкото и да пазиш една макара,можеш винаги да я изпуснеш или да поеме влага което води до проблеми!Аз не съм критик на кечетата и не забранявам смазванета на карбоновите шайби,просто отбелязвам фактите!Влизаш в първия магазин с Дайви и виж сам,дали са им смазани карбоновите шайби и спорът приключва! :wink:
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от nkolev »

Колега Трофей, не искам да споря. Точно това казвам, че всеки лови както му харесва. Недостатък на кечетата са само две неща:
- не работят добре при много бързи риби
- изключително не толерантни са към водата (започват да прескачат и отпускат на тласъци - ужас).
"....макара с кечета и все още е у мен,но счупена от риба..." - това според мен е типичен случай на мокри кечета и "добре" затегнат аванс (драг).
За оригиналните карбонови дискове на Дайва не мога да кажа нищо :oops: , за тези, които ползвам - след като ги смажа (с леко омазнени пръсти) почти не им личи, че са мазани.
Надявам се, че CERTATE 3500 HD, от където всъщност започна темата е с карбонови дискове, така че бъдещия ползвател да няма терзания от такова естество.
НДК
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от quietriot »

nkolev написа: Надявам се, че CERTATE 3500 HD, от където всъщност започна темата е с карбонови дискове, така че бъдещия ползвател да няма терзания от такова естество.
Не е , с най обикновени кечета си е и аз досега дайва с карбонови дискове не съм срещал , а не съм имал само салтига майче ......
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

Ето драг-системата с карбонови шайби на старата Салтига от 2001година!Вьншния дизайн на моя Корморан е почти същия от 2006година,но е с кечета и е далеч от качеството на компанията майка-Дайва!
Изображение

The drag of the 6000Z has five carbon friction washers that are advertised to produce 66lb (30kg) of maximum pressure.

Та идеята ми е,че ако се замени кечето с карбонови шайби и добавим една метална,ще увеличим спирачното усилие,доближавайки по-скъпите модели наречени Супер-Спининг! :idea:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от Trofei »

Паследно!И карбонавите шайби са със смазка-фабрично! :oops:

Изображение
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: CERTATE 3500 HD

Мнение от nkolev »

Trofei написа:Паследно!И карбонавите шайби са със смазка-фабрично! :oops:

Изображение
Браво, знаех си аз :wink: . Струва ми се, че морските (SW) са с карбон, защото дори Стела 4000 е с кече, а както Васко каза и CERTATE 3500 HD, също, но моя скромен "Shimano aceration SW 8000 PG" си беше оригинално с карбон драг.
НДК
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”