Daiwa Exceler LT 4000 - Аванс

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Daiwa Exceler LT 4000 - Аванс

Мнение от sandy »

Здравейте!
Имам въпросната макара - нова.
Според мен има някакъв проблем с аванса.
При затегнат аванс, но не до край, при отпускането му, не се разхлабва сам, а трябва на ръка да раздвижа шпулата за да се отхлаби.
Имам доста макари, но такова нещо до сега, не ми се е случвало.
Също така звука от аванса е много тих, едва доловим.
Според Вас това, на какво може да се дължи и мога ли да пробвам нещо за да го оправя, главно ме вълнува отцепването му.
Благодаря!
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Daiwa Exceler LT 4000 - Аванс

Мнение от gergi762 »

Разглоби го и го смажи,то това си е част от обслужването.
Testis unos, Testis nullus
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Daiwa Exceler LT 4000 - Аванс

Мнение от sandy »

Благодаря,
ще го направя, дано това помогне.
От изгледаните клипчета и прочетени мнения за LT серията съдя, че имат проблем със смазването на короната.
Моята я отворих и короната наистина беше суха, като я смазах.
Подмених и втулката на бигела с лагер с подходящите шайби, но за авансовите шайби си мислех, че не би трябвало да има проблем.
А както и казах и "пеенето" на аванса е едва доловимо, а при познати с такива и подобни макари от LT серията е съвсем различно.
Абе , като цяло хич не съм доволен от тази макара, незнам защо се и навих да я взимам, като си ползвах само на Shimano модели и до сега никакви ядове нямах. Сахарата поне за мен е много по добра, да не кажа, че и тунингована сиена също...... :roll:
Да не говорим за огромния луфт на механизма, който успях да понамаля, но все още го има, защото нямам вече подходящи шайби за да го сведа до минимум. Кноба на дръжката също беше с голям луфт, нищо че не се разглобява, но и него поуспях да оправя.
Взех я заради теглото ѝ в размер 4000, а подобните ценови от шимано са по-тежки, а за което ще я ползвам, не ми се даваха пари за пореден страдик, абе няма пълно щастие. :?
sandy
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 11:22
Местоположение: Pleven
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Daiwa Exceler LT 4000 - Аванс

Мнение от sandy »

Така, разглобих шпулата и извадих шайбите.
Самите те бяха омазани с нещо бяло, като санитарен силикон и много лепнещо, явно проблема идваше от там.
Шайбите бяха 3 метални и 3 от някакъв рехав материал.
Почнах да ги "пера" с обезмаслител, но това нещо беше много упорито.
Успях да ги почистя но се разтегнаха доста......
В крайна сметка изрязах три шайби от пластмасов капак от хранителна кутия, смазах ги с лека грес и аванса работи без грешка вече.
Доволен съм от резултата (но не, като цяло от макарата), но за в бъдеще ще си потърся лист от тефлон и ще си направя други.
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”