Мнение за Shimano Vanquish FB

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от freeman.bg »

Здравейте, влезнала ми е мухата да си сменя стария Vanquish 2500S FA с новия. Има ли хора, които вече са я ползвали да изкажат мнение, заслужава ли си това упражнение? Доволни ли са, как се държи макарата и др., иначе в разни ревюта твърдят, че за лайт риболов е по-добра и от Exzist.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от баш майстора »

Имам 2012 и 2019 моделите, от 2016 нямам впечатления. Не им разбирам много на макарите, така че просто си ги ползвам. Нямам оплаквания.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от empar »

Струва си подновяването отвсякъде!
Единствената ти пречка би била успешната продажба на стария, ако не ти се занимава с ebay!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от freeman.bg »

empar написа: Пон Ное 16, 2020 11:05 Струва си подновяването отвсякъде!
Единствената ти пречка би била успешната продажба на стария, ако не ти се занимава с ebay!
Е все нещо ще и взема. В момента един Ванфорд върви по 450 пък разликата в качеството е голяма. Това ми е първата макара в която с годините се забелязва минимална амортизация. И за напред вярвам, че ще изкара повече от тези, които са среден клас в момента. Просто се навих на новата, защото не е била само фейслифт ами изцяло нов модел в който много добре са нападнали всичко и няма забележки.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от dancho66 »

freeman.bg написа: Съб Ное 14, 2020 16:28 Здравейте, влезнала ми е мухата да си сменя стария Vanquish 2500S FA с новия. Има ли хора, които вече са я ползвали да изкажат мнение, заслужава ли си това упражнение? Доволни ли са, как се държи макарата и др., иначе в разни ревюта твърдят, че за лайт риболов е по-добра и от Exzist.
По-добра от Ексист може да бъде казано само от някой ултрас Шимано фен който си няма грам понятие от механика. Мой познат има 2 Ванкуиша и е много доволен от тях. Аз също съм ги развъртал и мога да кажа, че са с изключително приятен ход и са достойна конкуренция на всеки Ексист до 2015г. Но докато Ексиста е един напълно завършен продукт и освен резервна шпула или друг кноб не можеш да поставиш, то при Ванкуиша поле за тунинг има достатъчно. Става въпрос за втулката на безконечника и ролката на бигела която е с 1 лагер и на всичкото отгоре неразглобяема. Не трябва да се забравя също, че бигела няма лагеруващи втулки към рогата на ротора и след време износването и провисването са неизбежни.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от freeman.bg »

dancho66 написа: Вто Ное 17, 2020 16:41
freeman.bg написа: Съб Ное 14, 2020 16:28 Здравейте, влезнала ми е мухата да си сменя стария Vanquish 2500S FA с новия. Има ли хора, които вече са я ползвали да изкажат мнение, заслужава ли си това упражнение? Доволни ли са, как се държи макарата и др., иначе в разни ревюта твърдят, че за лайт риболов е по-добра и от Exzist.
По-добра от Ексист може да бъде казано само от някой ултрас Шимано фен който си няма грам понятие от механика. Мой познат има 2 Ванкуиша и е много доволен от тях. Аз също съм ги развъртал и мога да кажа, че са с изключително приятен ход и са достойна конкуренция на всеки Ексист до 2015г. Но докато Ексиста е един напълно завършен продукт и освен резервна шпула или друг кноб не можеш да поставиш, то при Ванкуиша поле за тунинг има достатъчно. Става въпрос за втулката на безконечника и ролката на бигела която е с 1 лагер и на всичкото отгоре неразглобяема. Не трябва да се забравя също, че бигела няма лагеруващи втулки към рогата на ротора и след време износването и провисването са неизбежни.
Не става въпрос за цялото издание на моделите, а за лайт и ултралайт риболов. Като коментираните компоненти са за цялостното усещане като баланс, старт и т.н. Иначе аз нищо не пледирам, защото и не разбирам толкова. То и за това пуснах темата. По-скоро до колко си заслужава да я сменя със старата.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от dancho66 »

Дали си заслужава смяната на макарите?
За мен отговора е категорично ДА, щом ти е кеф и не те натоварва финансово!
sokol135
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 19:49
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от sokol135 »

dancho66 написа: Вто Ное 17, 2020 16:41 Не трябва да се забравя също, че бигела няма лагеруващи втулки към рогата на ротора и след време износването и провисването са неизбежни.
Колега, би ли посочил модел и марка на макара с тази система че за сефте разбирам че има такава.
Една от причините да си продам рарениума, беше точно тази, и винаги съм се чудил не е ли отчетено като проблем от производителя.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от dancho66 »

Тези втулки Дайва ги монтира вече и на бюджетните си модели произведени във Виетнам. Не знам защо Шимано се ослушват, но те и лагер в гайката която е над ротора не обичат да слагат. Може би идеята е да си сменят макарите хората на всеки 3-4 години. До колкото си спомням Туин от 15 и 17 год. също нямат. Едва при 2020г. слагат, но само от едната страна. В Тубата има достатъчно видеа и всеки може да види какво има в макарата която е решил да си купува.
https://www.youtube.com/watch?v=2q3TVqV6ePI&t=3321s
Тук има много полезна информация
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от makiavelli »

Нека не забравяме, че Екзиста е с около 3-400 лева по-скъп от Венкуиша. А и от спор Шимано или Дайва, файда няма :fish15:
Все по-болен на тема Риболов!!!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от MapuaH »

Новият Ванкиш е отлична макара. Струва си всяка стотинка, но да се сравнява с новия Екзист е меко казано смешно :)
За Л и УЛ в този ценови диапазон мисля, че няма по-добра макара. Казвам го от опит, а не защото така съм чул или прочел :)
71B043C7-503E-488C-B32D-320B3A6C5B6C.jpeg
71B043C7-503E-488C-B32D-320B3A6C5B6C.jpeg (138.03 KiB) Преглеждано 2858 пъти
52A9D4E8-BBAB-4937-A3EB-7DE0F1678344.jpeg
52A9D4E8-BBAB-4937-A3EB-7DE0F1678344.jpeg (146.67 KiB) Преглеждано 2858 пъти
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от freeman.bg »

MapuaH написа: Съб Ное 21, 2020 21:30 Новият Ванкиш е отлична макара. Струва си всяка стотинка, но да се сравнява с новия Екзист е меко казано смешно :)
За Л и УЛ в този ценови диапазон мисля, че няма по-добра макара. Казвам го от опит, а не защото така съм чул или прочел :)
Кои размери имаш понеже ме интересува Екзист 2500 и 3000 по шпула и габарит на кой размер Ванкуиш отговарят.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от MapuaH »

freeman.bg написа: Нед Ное 22, 2020 11:51
MapuaH написа: Съб Ное 21, 2020 21:30 Новият Ванкиш е отлична макара. Струва си всяка стотинка, но да се сравнява с новия Екзист е меко казано смешно :)
За Л и УЛ в този ценови диапазон мисля, че няма по-добра макара. Казвам го от опит, а не защото така съм чул или прочел :)
Кои размери имаш понеже ме интересува Екзист 2500 и 3000 по шпула и габарит на кой размер Ванкуиш отговарят.
От Екзист имах 2500, сега имам 3000 и 4000. Размер 2500 е с една идея по-малка шпула от Ванкиш 2500, а 3000 е с приблизително еднаква. Трябва да ги измеря и ще ти кажа с точност. Ще успея идните дни. Имай предвид, че Екзист 3000 има по-голямо тяло от Ванкиш 2500. Поради тази призина поставен на УЛ пръчка ще изглежда несъразмерно. За УЛ, ако трябва да е Екзист, то правилният размер е 2000.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от dancho66 »

makiavelli написа: Съб Ное 21, 2020 16:55 Нека не забравяме, че Екзиста е с около 3-400 лева по-скъп от Венкуиша. А и от спор Шимано или Дайва, файда няма :fish15:
Никой няма намерение да разпалва спор между двете марки. Всеки сам си избира какво да си купи. Но когато финансирането не е проблем е хубаво да се знае цялата информация за обекта на нашите желания. Едва ли би се намерил човек който да обвини МариаН в пристрастност, а аз просто изнесох няколко подробности от устройството на макарите.
Ходете по-често за риба! Това е важното!
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за Shimano Vanquish FB

Мнение от makiavelli »

Колега, ходим си ние за риба и то редовно, Мариан пък въобще не го коментираме, парите също, който си играе с такива играчки от глад не е умрял, тъй че пак нещата опират до предпочитание към определена марка. Единствената макара на Дайва, която харесвам е Екзиста и пак не се пречупих да предпочета Стелла пред нея. Така че да сме здрави, да си ходим за риба и кой с каквото му харесва да лови.
Все по-болен на тема Риболов!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”